Премини към съдържанието
илия кочев

Търся програма за отстраняване на проблеми по хард диск

Препоръчан отговор

Търся програма за отстраняване на проблеми по хард диск. Тази програма трябва да е за usb за боот. Моля дайте линк към сайта с програмата. Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква програма, какви проблеми да отстранява? "chkdsk" на windows си отстранява проблеми с файловата система, под linux има други приложения, но ако имаш хардуерни проблеми, сменяш диска, там никаква програма няма да ти помогне, дори и да "оправи" някой лош сектор, ще е временно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси "sergei strelec" в гугъл. Какво значи "не можеш да го включиш"? Не излиза нищо на екрана, излиза нещо, но забива до там, дава грешка при зареждане на OS, която е ..... и грешката е ......? Като не знаеш как да си опишеш проблема с подробности, евентуално и снимки, не очаквай някой да ти помогне. Ако ти е заминал твърдия диск, сменяш го с нов, както казах по-горе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с нещо мога ли да го тествам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти прочете ли изобщо какво ти написах? Направи ли си труда да потърсиш това, което ти казах? В него има всякакви инструменти за тесване, поправки, диагностика на цялата система, софтуер и хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, илия кочев написа:

беше на руски

А на какъв език трябва да е? В HBCD също има подходящ инструментариум (на английски) :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си boot флашка със съответната дистрибуция и пробвай да боотнеш от нея. Ако зареди, използвай някой от инструментите за тест на HDD

PS: Дистрибутива на Сергей стрелец, има и английска версия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HBCD.jpg

Направи си бутваща флашка с Hyren Boot CD  или с това , което са ти предложили хората горе и си диагностицирай.На български програма няма да намериш свястна . Или иди в кварталният сервиз .

Иначе хубави програмки за HDD бол  ...

MiniTool Partition Wizard Professional Edition

EaseUS Partition Master 

GParted...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам само как разбираш, че имаш проблем с хард диска след като лаптопа не се включва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Емил Костов написа:

Не знам само как разбираш, че имаш проблем с хард диска след като лаптопа не се включва.

по скоро не е харда ако изобщо не включва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, doksa написа:

по скоро не е харда ако изобщо не включва

Е тогава , защо търсиш програма за проверка състоянието на хард диска? Вероятни причини за проблема.

1. Повредено или проблемно зарядно. Ако не работи батерията се е изтощила и лаптопа не тръгва. С мултицет се проверява дали работи.

2. Повредена букса на зарядното или повредена букса на дъното на лаптопа за зареждането. Лаптопа трябва да се отвори да се провери.

3. Хардуерен проблем с дъното, с даден хардуер или с биос на лаптопа. За да се диагностицира е нужно повече информация като какво светва при пускане на лаптопа, издава ли така наречените ( Beep Codes Errors), дава ли син екран ( BSOD ) и така нататък.

Ако не можеш да дадеш информация или не разбираш това, което съм написал носиш лаптопа в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, илия кочев написа:

Търся програма за отстраняване на проблеми по хард диск. Тази програма трябва да е за usb за боот. Моля дайте линк към сайта с програмата. Благодаря предварително. 

Готово!

Victoria

https://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Victoria.shtml

Hdd regenerator

http://www.dposoft.net/hdd.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.