Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся надежден хардиск за инфо/дата/ Ще се ползва, като втори диск за една работна станция за фото едитинг.  Бюджета е 160 лв.

Тъй, като сегашния е с много малък капацитет.

ОС ще е на SSD Samsung 860 Evo.

По принцип съм фен на Seagate. Но като отворя и чета ревюта,  разбирам че е 50/50 да попадна на добра бройка.

И за другите известни производители имат доста оплаквания (failare) за повредени дискове. И нямам представа на какъв диск да се спра

Hitachi, Toshiba, WD. Към последните имам доста резерви.

Тук има една интересна класация за дефектирали дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, oic написа:

Здравейте.

Търся надежден хардиск за инфо/дата/ Ще се ползва, като втори диск за една работна станция за фото едитинг.  Бюджета е 160 лв.

Тъй, като сегашния е с много малък капацитет.

ОС ще е на SSD Samsung 860 Evo.

По принцип съм фен на Seagate. Но като отворя и чета ревюта,  разбирам че е 50/50 да попадна на добра бройка.

И за другите известни производители имат доста оплаквания (failare) за повредени дискове. И нямам представа на какъв диск да се спра

Hitachi, Toshiba, WD. Към последните имам доста резерви.

Тук има една интересна класация за дефектирали дискове.

Няма надежден или ненадежден. Дава се гаранция и като се повреди се сменя. Никога ценна информация не се държи на един носител. А за  тази класация просто някой е имал време за губене и е писал глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бюджет и то такива размери на бюджета и дисковете, надежност няма как да търсиш. Вързваш поне 2 диска в RAID1 и тогава ако се скапе единия, на другия ще имаш същите данни. Колкото повече дискове или на колкото повече места я имаш информацията, както ти казаха по-горе, толкова по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Raze написа:

С бюджет и то такива размери на бюджета и дисковете, надежност няма как да търсиш. Вързваш поне 2 диска в RAID1 и тогава ако се скапе единия, на другия ще имаш същите данни. Колкото повече дискове или на колкото повече места я имаш информацията, както ти казаха по-горе, толкова по-сигурно.

To e ясно за раид. Но все пак има бюджет. И диска не е е за мен лично.

Пак и споменах, че ще остане старият по малък диск ( Seagate 500 GB). Така че може все пак да се прави бекъп, на първо време.

Някакви впечатления от 2/3 TB твърди дискове на потребители, ще са добре дошли.

П.П. И за мен да беше избора, пак щях да се двоумя поради ситуацията, че сегашните твърди дискове не са с качеството на преди 5/10 години. Или бъркам.

Редакция И кои дискове са HGST , май не се намират в BG. - изглежда са Hitachi или по скоро Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Seagate, главно тази марка ползвам за HDD. Вземай този, който има най-голяма гаранция и е най-изгоден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, oic написа:

To e ясно за раид. Но все пак има бюджет. И диска не е е за мен лично.

Пак и споменах, че ще остане старият по малък диск ( Seagate 500 GB). Така че може все пак да се прави бекъп, на първо време.

Някакви впечатления от 2/3 TB твърди дискове на потребители, ще са добре дошли.

П.П. И за мен да беше избора, пак щях да се двоумя поради ситуацията, че сегашните твърди дискове не са с качеството на преди 5/10 години. Или бъркам.

Редакция И кои дискове са HGST , май не се намират в BG. - изглежда са Hitachi или по скоро Не

Ще ти го кажа пак, макар и да е нахално. Сегашните дискове не се правят да държат 10 години. Целта е да има производство. Каквото и да си вземеш му се дава гаранция и никой не му дреме за данните вътре. Ако искаш да го възстановиш при проблем има фирми, които те чакат, за да ти отрежат главата  с цена. Ако все пак има ценна информация или си имаш резервен диск, където я прехвърляш или се възползваш от RAID опциите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също съм много доволен от лаптопския ми диск - HGST 1TB WD 7200 RPM. Работа над 1149 дена, смарт статус перфектен. В момента го ползвам за втори диск на лаптопа, който не изключвам изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Емил Костов написа:

Ще ти го кажа пак, макар и да е нахално. Сегашните дискове не се правят да държат 10 години. Целта е да има производство. Каквото и да си вземеш му се дава гаранция и никой не му дреме за данните вътре. Ако искаш да го възстановиш при проблем има фирми, които те чакат, за да ти отрежат главата  с цена. Ако все пак има ценна информация или си имаш резервен диск, където я прехвърляш или се възползваш от RAID опциите

Благодаря за мнението. Все пак диска да изкара гаранцията имах в предвид, под надежден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oic написа:

Благодаря за мнението. Все пак диска да изкара гаранцията имах в предвид, под надежден.

Ще го кажа за  трети път. НЯМА опция надежден хард диск!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, oic написа:

Благодаря за мнението. Все пак диска да изкара гаранцията имах предвид, под надежден.

Гаранция ''Франция''. Ако клониш към Хитачи не стигат финансите. Виж на Тошиба P300/X300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WD .... + 1 глас

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет гледай 2 ТБ  с повече гаранция и това е - има и WD Red и Seagate Baracuda с 36 месеца гаранция. Seagate Firecuda с 5 години гаранция отива вече на 180-190 лв.Да не говорим за WD Black ,който също е с 5 год гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.09.2018 г. в 15:37, ivaylo71 написа:

За този бюджет гледай 2 ТБ  с повече гаранция и това е - има и WD Red и Seagate Baracuda с 36 месеца гаранция. Seagate Firecuda с 5 години гаранция отива вече на 180-190 лв.Да не говорим за WD Black ,който също е с 5 год гаранция.

Ясно че ще е минимум 2 TB. Няма да търся 3, защото четох че дават много дефекти.

Не ми се искаше Seagate Firecuda, все пак няма да се ползва за системен.

Още се оглеждам за по добро предложение, в краен случай ще се взема пак нещо на Seagate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя диск още не е дал дефект, но може и да си прав. ST3000DM008

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какъвто и да вземеш ще се повреди така ,че вземи 2 различни и архивирай редовно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.09.2018 г. в 0:00, Joanna Rutkovska написа:

какъвто и да вземеш ще се повреди така ,че вземи 2 различни и архивирай редовно

По тази логика, да не взема нищо, така нищо няма да се повреди и човекът ще е щастлив. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Blondyy
      Здравейте , като си ъпгрейднах 10 ката не можах да отворя локален диск D: там са ми всичките неща . Пише че трябва да бъде форматиран . Реших да го форматирам като си мислих че може да се оправи но стига до 99 % и забива . След това видях че не е в NTFS а в RAW формат . Незнаех как да се оправя и затова реших да си инсталирам windows 7 oтново с който си бях инсталацията стана , но локален диск D: си е празен няма нищо на него и никаква памет не е заел . От вчера се мъча с 5 програми да го сканирам , но нищо . Снощи пуснах Power Data Recovery , O&O Disk Recovery , Ontrack Easy Recovery страшно бавно сканират и оставих цяла нощ компа .  Някакви идеи или да се простя с  информацията ми ..
    • от Darkuss
      Здравейте открих че имам някакав проблем с хард-а: current pending sector count който ми го дава програма Speed fan, а пък със HD TUNE ми исписва цели 3 грешки:
      Reallocated Sector Count
      Reallocated Event Count
      Current Pending Sector
      и когато се ровя във файловете, понякога почва да цепи....
    • от Darkuss
      Здравейте, имам един хард от лаптоп който е високоскоростен 7200оборота в мин, този който в момента го ползван на пц-то е 5400оборотен, въпросът ми е да ли ще е по-добре ако сложа харда от лаптопа, защото съм чул че нямало никаква разлика в производителноста със другия.... ??
    • от Darkuss
      Здравейте, върпоса ми е как би работил един хард диск hitachi 7200rpm 320gb от лаптоп, ако го пусна към домашния ми комп, защото съм чул че не работят много добре със домашната конфигурация и са били значително по-бавни
    • от Metinr
      Здравейте, въпросът ми е следният.
      Искъм да попитъм за тези компоненти и това захранване дали, ще може да ги поддържа.
      Благодаря

Захранване 460W : http://www.pro-bg.com/product/Power-supply-desktop/GoldenField-460W-Black-Nikel_8289.html

Дъно 

ASUS H81M2 : https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=562373
      "
      Процесор

Haswell Pentium® G3258 дву-ядрен : https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=569901
      "
      Рам

2x4GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance® Pro : https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=561569
      "
      Видео Карта

GeForce GT 730, 2GB, Gigabyte N730D5-2GI, DDR5, 64-bit, PCI-E, : https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=579669

Междудругото да питам, защото не съм много сигурен тази видео карта която е ddr5 може ли да тръгне на това дъно?
      "
      Кутия

Thermaltake Commander GS-II, USB3.0 : https://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550808
      "
      Хард дискове

WD2500JS-00NCB1 - 250GB SATA 2 : http://www.impactcomputers.com/wd2500js-00ncb1.html

ExcelStor Technology J880 ATA : http://www.cnet.com/products/excelstor-callisto-j880-hard-drive-80-gb-ata-133/
      (може и без този)

TOSHIBA STORE BASICS 2.5" 1TB USB 3.0 : http://www.technomarket.bg/products/09116593/toshiba-store-basics-2-5-1tb-usb-3-0
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.