Премини към съдържанието
Hunter1

Проблем със инсталация на Windows 10

Препоръчан отговор

Компютъра е със Windows 7 искам да инсталирам Windows 10 и ми показва тази грешка.Като преинсталирам  със Windows 7 няма такъв проблем.

41684601_316609669142886_1540393491043975168_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв етап на инсталацията ти дава този проблем?

От какъв носител инсталираш ОС-а?

При инсталацията триеш ли предишните дялове на диска или не?

Какво е състоянието на твърдия диск?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си написал какъв е хардуерът,

Пробвай от, което мъчиш да инсталираш Уиндоус 10 да тръгнеш все едно инсталираш и, когато сетъпа стигне до първия екран, където те пита какъв език да избереш натисни Shift + F10 ще отвори Command Prompt , в него пробвай:

C:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /scanos

bootrec /rebuildbcd

Рестартирай и пробвай инсталацията пак. 

Също не е лошо да пробваш от BIOS да сложиш всичко на дифолт, да не нещо да си нацъкал, което пречи на Уин-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е Amd fx 6300 Rx 460 4gb 8 Ram Gigabyte 990 xa ud3 като избирам във кой дял да се инсталира  и не може да се инсталира и като рестартирам компютъра изписва това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или пробвай, каквото съм ти написал, или ако не ти трябва никое инфо на хард диска, изтрии всички дялове през Windows 10 сетъпа и инсталирай ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ясно от къде е Windows-а,който се инсталира?По-горе питаха прави ли се форматиране на дяла на който се инсталира Windows?Сигурен ли си,че хард диска е изправен и има достатъчно място на него за инсталация на Windows 10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом инсталира без проблем Windows 7 явно диска е ок. Друго пречи - то дали ще го форматира или изтрие е все едно, ако не му трябва нищо най-добре да изтрие всичко и да създаде дял колкото иска да му е C:, като инсталира ще направи, колкото и, каквито му трябват още дялове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vstoitsov написа:

Щом инсталира без проблем Windows 7 явно диска е ок. Друго пречи - то дали ще го форматира или изтрие е все едно, ако не му трябва нищо най-добре да изтрие всичко и да създаде дял колкото иска да му е C:, като инсталира ще направи, колкото и, каквито му трябват още дялове.

Няма как да знаем какво прави,аз съм виждал такива които инсталират Windows  без да форматират и го имат за преинсталация това,може и тук да се прави нещо подобно и няма място на хард диска за се получи надграждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво де виж дали имаш достатъчно свободно място на дялът, на който искаш да инсталираш, кажи дали го форматираш, както те питаха...и изобщо не пишеш правиш ли нещо дето ти казваме или виждаш, че не става и питаш и чакаш магично изведнъж без нищо да предприемеш да стане от само себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам инсталираш от USB, хвани на ново си направи USB буут флашката с Rufus, като внимаваш дали ти е UEFI биосът, ако не е избираш MBR. И пробваш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hunter1 написа:

Форматирам и имам свободно място 

Добре,с каква програма правиш инсталационната флашка/диск?

преди 1 минута, vstoitsov написа:

Предполагам инсталираш от USB, хвани на ново си направи USB буут флашката с Rufus, като внимаваш дали ти е UEFI биосът, ако не е избираш MBR. И пробваш пак.

Трябва в случая да избере MBR щом досега е бил с Windows 7 биоса е в Legacy мод.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Hunter1 написа:

IMG_20180914_174845.jpg

IMG_20180914_174845.jpg

първо трябва да изтриеш всички дялове които виждаш да разделиш харда ако искаш да има два дяла и чак тогава да инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да го инсталирам на ссд форматирах го и пробвах пак и не стана. Изтрих дяла и го създадох на ново и отново ми изписва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да го инсталирам на ссд форматирах го и пробвах пак и не стана. Изтрих дяла и го създадох на ново и отново ми изписва това

цялото ssd ли форматираш или само дял от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Hunter1 написа:

Това ти изписва защото хард диска е в MBR а флашката си направил в GPT.Или си направи флашката с MBR или превключи биоса на UEFI.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно! Флашката е направена в GPT формат.

Направи я с Rufus и избери MBR дялова система за BIOS или UEFI компютри

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо го карате да прави всички тези гимнастики.Като я е направил така флашката и има  UEFI най-добре е да изтрие дяловете както е направил и да не ги създава,а да укаже инсталацията на незаделеното място.Така диска му ще бъде  направен в GPT и инсталацията ще тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, vstoitsov написа:

дали ще го форматира или изтрие е все едно

Не точно - в първия случай само се нулира служебната информация на дела или изцяло дел;ът, но структурата му се запазва. А ако се изтрие делът и се създаде нов остава ннужна информация на диска. Колкото повече изтриваания на дялове има правени на диска, толкова повече "шлака" стои на него.

IMG_20180914_174845.thumb.jpg.a2a8461c164adbd1df2a2b3ec710ba84.jpg

Тук виждам стои 100MB Boot дял от Windows 7. Или го изтриваш, или го разширяваш до поне 350MB и го конвертираш във FAT32

Освен това явно флашката е в EFI, а допускам, че настройките в BIOS са като за Windows 7 и най-вероятно са за Legacy support. Това е дъвкано милион пъти.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият пак много по-бърз вариант е ръчно да го конвертира диска с помоща  на cmd и три команди в GPT и да продължи,а не да презаписва наново флашката.Не мога да разбера защо всички бягате и давате съвет да се използват остарелите неща MBR и BIOS съответно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Слави Маринов написа:

Другият пак много по-бърз вариант е ръчно да го конвертира диска с помоща  на cmd и три команди в GPT и да продължи,а не да презаписва наново флашката.Не мога да разбера защо всички бягате и давате съвет да се използват остарелите неща MBR и BIOS съответно!

Защото не беше ясно,че хард диска е самостоятелен за ОС,в началото тази информация беше спестена,ако хард диска е в MBR какъвто е бил защото е имал инсталация на Windows 7 при превкючване на биоса на UEFI и съответно диска в GPT ще изгуби информацията която пази на този хард диск,макар и тя да е на друг дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.