Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Искам да си заменя колоните microlab m860 ,които доста години ми служат вярно , но ми идват леко слабички ( тихи) и са 5+1 ,аз съм се насочил към 2+1 или 2 колони. Преди това ползвах Logitech X-530 , които горе долу са еднакви като сила и като качество. Не съм претенциозен за качеството . Основно ще гледам филми и ще слушам музика .Бюджет 250 лв + - 
Microlab Solo 6C 2.0 съм набелязал , но нямам никакви наблюдения и не знам как са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, venci_1913 написа:

Бюджет 250 лв + - 
Microlab Solo 6C 2.0 съм набелязал , но нямам никакви наблюдения и не знам как са.

Видях им параметрите и съдейки по тях мога да кажа, че не са много лоши. Дано само не са ги преувеличили. Никога не съм слушал такива колони и не мога да дам оценка. Съветвам те да си ги купиш от този сайт, защото там са най-евтини.

Аз имам такива в една от стаите. Свирят добре за парите си, но ниските много лумтят. Дори е неприятно. Поради тази причина се наложи да уплътня субуфера с вата, което омекоти баса до известна степен. Може би и стаята, в която се намират, също оказва влияние за силно изразения лумтеж от около 100 Hz. Щом не си претенциозен за качество, ще си доволен от тях. Плюсът е, че можеш да разделиш сателитите един от друг и така звука да ти е по-разпространен в стаята. Аз така съм направил - единият сателит в единия край на стаята, а другият - в другия край. Рязах им кабелите, за да ги наставя с по-дълъг и да ги удължа, но ти това не го прави, защото ще ти падне гаранцията! Можеш да ползваш някакви наставки с чинчове, макар че аз имах загуби в звука точно заради такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edifier C3X 2.1 не са лоши активни тонколони.Мощни такива тонколони,са доста над посочения бюджет от теб.

Над бюджета и качествено свирещи са Edifier R2730DB 2.0

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, AAUUXX написа:

Над бюджета и качествено свирещи са Edifier R2730DB 2.0

Наистина се виждат качествени! Дори на външен вид не са лоши - без шарении и с изчистен дизайн. Ако сега ми беше, бих си заделил пари за тези и бих си ги купил, ама след дъжд качулка.

Ако купуваш тези, купи ги от тук. По-евтино ги дават, а и доставката е безплатна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече ,че имат bluetooth ? 

Ако може и мнение за Microlab Solo 7C 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, venci_1913 написа:

Че можеш да ги свързваш безжично с устройство посредством Bluetooth.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, venci_1913 написа:

Ако може и мнение за Microlab Solo 7C 

Ще рече,че можеш да предаваш безжично сигнала до тонколоните.

Microlab solo 7c не са лоши,но по добре додай още 50лв и си вземи Edifier R2730DB 2.0 няма да съжаляваш,имат и мощност и качествен звук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Microlab solo 7c не са лоши,но по добре додай още 50лв и си вземи Edifier R2730DB 2.0 няма да съжаляваш,имат и мощност и качествен звук.

Ще работиш един уикенд извънредно за двойна надница и ето ти ги 50-те лева. Или пък ще пропуснеш няколко мача на "Славия" и ще си спестиш парите. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Деянчо написа:

още един глас за тези !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като собственик на Соло 7с да се включа (че май половината от горните коментари само по картинки изказват мнения, извинявам се ако греша) Една от най-добрите ми покупки. За цената си са страхотни. Не можеш да се оплачеш от качеството на звука. Имат добър бас, но ако искаш да ти се тресе къщата/апартамента, липсата на субуфер ще я усетиш веднага. 

Взето сравнение от друг форум !

Цитат

Аз да повдигна темата. Ядосах се на мненията в нета, че Edifier-а е едва ли не манна небесна и реших да намеря начин да се сдобия и с Edifier r2730db. Сега, когато това вече е факт, първите ми впечатления са малко не в полза на Edifier-а. Те са ми много първични, затова да се взимат с повишено внимание и да се знае, че в курса на ползване ще споделям още. Планирам и тестове с хубава звукова карта и директно със Solo 9c, но за момента ги сборичках само със Solo 6c. Във Варна нямам външна звукова карта, така че и това да се вземе предвид - тестовете са правени на вградена във висок бизнес клас лаптоп(точен модел трябва да проверя). И така - Edifier-а са по-големи, отколкото очаквах. Видимо са по-високи и по-дълбоки от Solo 6c, но не колкото разликата между 7c/9c и 6c. Всички говореха за хубавото качество на колоната - даа бе... На имитацията на дървения финиш - може би, съгласявам се, но самите говорители изглеждат доста зле в моите очи. Все едно са направени от пресована нискокачествена тоалетна хартия и имат странни грапавини/артефакти по тях на произволни места. Все едно производственият процес не е бил особено добър и се е пестяло от материал. По думите ми може да се разбере, че досега говорител с такова ниско качество(на външен вид поне) не бях виждал. На Solo-тата говорителите са къде-къде по-качествени на вид и хващат окото и отблизо и отдалеч. Дистанционното също е по-зле на форма, големина и вид от това на Solo 6c, но за сметка на това работи значително по-добре. Не съм му се молел да хваща - то си заработи както трябва от самото начало. Кабелът за свързване между колоните влиза директно в активната, без опция да го махнеш/замениш и е отново със странен куплунг(като на 9c) от страната си, която отива при другата колона. Edifier-а имат повече входове от Solo 6c и повече опции, но още с включването и намерих, без да искам, странен бъг. При свързан RCA 1 вход към източник на музика, ако превключиш към RCA 2, на който няма нищо закачено и си усилил, музика се чува отново... Все едно двата входа не са изолирани един от друг. Не съм пробвал как ще е, ако имам и втори реален източник. Преминавам и към звука. Edifier-а имат по-подчертани ниски честоти, заради нискочестотния говорител, който обработва само тези честоти. Бас говорителя се "разкарва" супер много, когато тръгне човек да усилва, като на пълна мощност Edifier кривят, но не чак толкова, колкото други системи, които съм слушал. Повче ме притеснява това "разкарване". Първата ми система беше с такива "разкарващи се" говорители и те се разлепиха при силно слушане на 2-рата година и почнаха да пращят при усилване. Тия ще ме е страх да ги мъча толкова. Второто учудване дойде от това, че въпреки, че Edifier-a e 3 way, а Solo 6c е 2 way, Solo 6c се усилват повече и са по-силните чисто като сила на звука, който излиза от колоните. Solo 6c е и по-неутралната и по-балансираната колона по първоначални тестове. Басите им не могат да се мерят с тези на Edifier-а, но Edifier-a е с някак мътно представяне в звука(среди и високи). Не е задължително лошо, просто очаквах повече и очаквах да разгромят Solo 6c. Много голям минус е и това, че няма визуално представяне на нивото на звука. Аз не съм свикнал да не мога да виждам "в цифрички" какво се случва и това крайно не ми харесва и ме обърква. Друго, което забелязах е, че Edifier се изключват напълно от бутона за спиране на дистанционното(изгася дори диода за индикация на напрежение/включено състояние), но след като бъдат изключени са настроени да се връщат на едно ниво на звука, което няма общо със зададеното от мен(не помнят колко усилени съм ги оставил). Solo 6c не се изключват по никакъв начин, освен чисто хардуерно... Бутона за спиране на дистанционното просто ги поставя в stand-by режим, но пък дори и изключени напълно си помнят зададената сила на звука(това не може да се каже обаче за избрания вход/източник...). Предните басрефлекс отвори на Edifier спомагат за по-лесното и непретенциозно позициониране. Където и да ги поставя бас си имам. Докато Solo 6c с техните задни басрефлекс отвори са доста придирчиви да си имат място отстрани и отзад. Определено не им харесва всяко разположение и звучат различно - понякога няма никакъв бас, понякога има, като той се разгръща като си далеч от тях, за разлика от този на Edifier-a, който си е ок и ако си близо до тях. Чудя се има ли смисъл на мъча Edifier-а срещу 9c, щом не успяха да се справят дори с 6c, a 9c със сигурност ще ги бие в бас-а. В това съмнение няма. Но никога не се знае. Имам ги от само 2 дни и може мнението да ми се промени през идните месеци. Просто явно съм очаквал повече този път. Да се има предвид, че в момента на придобиване Edifier е 319 лева, а Solo 6c - 166 лева. И пак повтарям, за хората, които искат да имат бас, Solo 6c може негативно да ги изненада, защото е много безлична в това отношение, ако не си поиграеш да ги позиционираш, самия себе си да позиционираш и въпреки това пак може негативно да разочарова. Тяхната сила е, че са балансирани и звучат наистина добре за парите си. Но също си имат своите минуси и си свирят толкова, колко си платил за тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също мисля да се насоча към MICROLABA . Точно се събират в бюджета . Търся нещо , което да е една идея по-силно от Logitech X530 ,които ги дават 70в и са 5+1 .Басът искам да бъде поне като на лоджитека или една идея по-силен .Не мога да намеря никъде сравнение и ще се радвам поне написано да видя кой от двата е по-добър :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, venci_1913 написа:

които ги дават 70в и са 5+1 .

Басът искам да бъде поне като на лоджитека или една идея по-силен

70 вата са толкова, колкото п***раса е жена. Такива мощности им пишат, за да има някакви там внушителни параметри и будалите да си вярват, че им се предлага мощна музика.

Има разлика от бас до бас. Има лек бас, има тежък бас. Има нисък и качествен бас, има и лумтящ бас. Басът от субуферите е по-силен от този на n-каналните тонколони. Щом искаш да ти е силно изразен, значи трябва да търсиш система със субуфер.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай как може да сме сигурни ,че гореспоменатите са по толкова ? Честно казано Басът от системата , която ми е 5+1 ми е напълно достатъчен  и затова ми се иска на новите колони да бъде подобен. Но все пак , ако е една идея по-слаб мога да се прежаля . Има ли къде в София човек да ги чуе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, venci_1913 написа:

Има ли къде в София човек да ги чуе?

Не ти трябва друг да ги чуе,а ти трябва да ги чуеш,все пак ти ще ги слушаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Аз за това питам . Дали има къде да отида да ги чуя. Набелязал съм си microlab solo 7c и Edifier R2730DB 2.0 . Преди да ги закупя искам да ги чуя , ако има такава възможност..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, venci_1913 написа:

:D Аз за това питам . Дали има къде да отида да ги чуя. Набелязал съм си microlab solo 7c и Edifier R2730DB 2.0 . Преди да ги закупя искам да ги чуя , ако има такава възможност..

Ясно,аз не съм разбрал правилно,прегледай магазините които ги продават тези два модела в софия,и ако имат физически магазин не виждам проблем да ги чуеш преди да купиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките са еднакви микролаб , фенда , еди меди там които се сетиш. Евтини говорители с евтини интеграли , най-евтиния имитиращ дърво материал.

Дрънак силно и ако не ги усилваш много се чува добре до като пуснеш един Logitech(или нещо качесвено) в техния клас и разбереш какви боклуци са ;)

Но какво да се прави и аз съм с подобни колони няма пари за хубави... дрънкат си и съм доволен защото не мога да си позволя по-хубави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Can Oa написа:

Всичките са еднакви микролаб , фенда , еди меди там които се сетиш. Евтини говорители с евтини интеграли , най-евтиния имитиращ дърво материал.

Дрънак силно и ако не ги усилваш много се чува добре до като пуснеш един Logitech(или нещо качесвено) в техния клас и разбереш какви боклуци са ;)

Но какво да се прави и аз съм с подобни колони няма пари за хубави... дрънкат си и съм доволен защото не мога да си позволя по-хубави.

Приемам това,че всички са китайско изпълнение с посредствено аудио качество,но не мога да се съглася с това че всички звучат еднакво лошо,от по-горе коментираните  Edifier R2730DB е най-близо до HI-FI звучене.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От началото на 2007-а година досега съм с един такъв Panasonic SC-PM25 . Купих го чисто нов, намален от 450 на 380 лв. E, няма компютърни колонки до 250 лв, които могат да се конкурират с него по качество на звука.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

От началото на 2007-а година досега съм с един такъв Panasonic SC-PM25 . Купих го чисто нов, намален от 450 на 380 лв. E, няма компютърни колонки до 250 лв, които могат да се конкурират с него по качество на звука.

Този панасоник е наистина много читаво свирещ,но автора иска активни тонколони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Този панасоник е наистина много читаво свирещ,но автора иска активни тонколони.

В смисъл?... Това е цяла система, с усилвател, има и вход за сигнал от компютър. Има дисплей, регулиране на ниски/високи, дистанционно. Компактна е, не заема много място.

Не виждам активните компютърни колонки да имат някакво предимство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

В смисъл?... Това е цяла система, с усилвател, има и вход за сигмал от компютър. Има дисплей, регулиране на ниски/високи, дистанционно. Компактна е, не заема много място.

Не виждам активните компютърни колонки да имат някакво предимство.

В смисъл че е написал тема за активни тонколони,отлично разбирам какво имаш предвид и е така,но това е лично мнение и нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, RudeBoy написа:

Втора употреба се купува само от надеждни продавачи, а не от Сульо и Пульо. Като се набута с пари за нещо старо и с дефект, после ще си удря главата от стената. Може и да не го изпързалят, но кой знае - шансът е 50/50.

Тоя OLX няма рейтингова система и не знаеш продавача/купувача коректен ли е, не е ли коректен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора употреба се купува само с подробно тестване преди плащане :) Независимо от кого.

В случая и авторът на темата, и продавачът са от София. Не виждам проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Втора употреба се купува само с подробно тестване преди плащане :) Независимо от кого.

В случая и авторът на темата, и продавачът са от София. Не виждам проблем.

Като поръчваш с куриер, как ще тестваш?

В случая - да, може да отиде и да я тества на място. Но ако не бяха от един град?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.