Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

След като си записах музика за колата на флашката ми, извадих я, след това реших да запиша още няколко песни, при което след като вкарах флашката ми изписа следната грешка: the last usb device you connected to this computer malfunctioned and windows does not recognize it. Пробвах с различни портове и устройства, но нищо. Има ли някакъв софтуерен tool, който да ми помогне да се un-malfunction-не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, 4erpaka написа:

Здравейте,

След като си записах музика за колата на флашката ми, извадих я, след това реших да запиша още няколко песни, при което след като вкарах флашката ми изписа следната грешка: the last usb device you connected to this computer malfunctioned and windows does not recognize it. Пробвах с различни портове и устройства, но нищо. Има ли някакъв софтуерен tool, който да ми помогне да се un-malfunction-не ?

Не! Просто си купуваш друга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, 4erpaka написа:

Има ли някакъв софтуерен tool, който да ми помогне да се un-malfunction-не ?

Погребваш я с почести и си купуваш друга.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са много и няма гаранция, че ще сработи, но интернет предлага разни решения на проблема, примерно от тук: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware-winpc/the-last-usb-device-you-connected-to-this-computer/41e821b0-99f1-4441-9963-68f6db0acbca?auth=1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да отвориш CMD с администраторски права след, което да напишеш Diskpart след това list disk и, ако ти излезне флашката да напишеш select disk (и номера, който ще ти излезе за флашката) след това clean и да видиш дали в My Computer, ще ти излезне.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, 4erpaka написа:

извадих я,

Как я извади?Просто я извади от порта или първо използва иконката за безопазно извличане в трея ?
Ако само си я извадил е много вероятно да е дефектирала флашката и да е за коша.
Другото е във линка на @lupis
И ако искаш можеш да споделиш модел на флашката.
Ето и моте две ст'инки по темата - тук

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, 4erpaka написа:

...

9403648t.jpg

Много ме съмнява конектора. Това е слабо място и подсказка за съмнението идва от съобщението на windows.
Общ проводник, TX, RX, +5V.  Един от средните два не контактува и затова двата контролера не се стиковат.
TX - излъчване;
RX – приемане.
Презапояване или директно на пистите. Конекторите клеясват. Пинове се износват или изкривяват от грубо отношение, или запойките се пукат пак по тази причина. И, и, и ... си струва да се провери кварца ( продълговатата тръбичка ). Също е заподозрян.

Флашка като се износи преминава в режим само за четене. Запис/презапис спират завинаги. Файлови мениджъри под linux четат структури на "умряли" флашки, за което си струва да се копае в това направление.

поздрави!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Ed Bor написа:

Опита ли да я форматираш?

И как точно предлагаш да го направи? Коя буква да ползва за форматиране? Защо не четете/мислите преди да пишете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше златно време ,когато ХР беше абсолютен господар и когато флашките бяха ЦЕННОСТ. В това минало и славно време  възстановявахме ударно болни флашки и пътят беше -проверяват се конекторите  и се презапойваха ,после  се пускаше нещо като:http://flashboot.ru/files/file/362/download/

за да се измъкне някаква информация ,после от голямата платка чрез надписа  се вземаше модела и произодителя  за да се влезне с негова програма през аварийния вход и чрез  в нея   да се възтанови... Бяха славни битки , а сега   В КОША! Колко прозаично и меланхолично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.