Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера бях на интервю в Теленор. (https://www.jobs.bg/archive_job_view.php?job_sid=4480065&version_sid=0 обявата)

Грабнаха ме бонусите и доброто заплащане и реших да се пробвам.... всичко дотук добре, ОБАЧЕ...

На интервюто когато отидох, ме питат следните въпроси "Каква е разликата между продавач и търговец (по-късно от приятел, който е учил право, разбрах, че по търговския закон разлика между двете няма, но това е друг въпрос).Другият въпрос, който ме питат, беше "Как ще повлияеш на клиент, така че той да си смени пакета/телефона?"  и "Ако клиента е с телефон Iphone X, как ще го накараш да го смени?" Като цяло такива бяха въпросите - за хора, които са учили маркетинг (може би?) и честно казано останах разочарован от интервюто.

Искам да попитам някой работил ли е там и какво ви е мнението като цяло за Теленор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Теленор им кажи, че мен никой не може да ме накара да си сменя телефона! Такова нещо да накараш някой разумно мислещ човек да си смени телефона няма как да стане.

Теб какво ти е мнението за мобилните оператори и тяхното обслужване от страната на клиент? А какво мислят твои познати по този въпрос?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бонуси има за тея дето изпълняват целите от брой пробутани договори или телефони на месец.  За тея дето не успяват да ги достигнат - няма бонуси пък може и да има и глоби.  Аз имам една Прима при другите мошенници Ментел сега А1 - редовно се опитват да ми пробутат план вместо нея и аз все ги режа, но ми прави впечатление, че всеки път (аз я зареждам на 3 месеца )- пробутвачите са други - нещо май който не може да си изпълни целевия план го пращат да си търси друга работа

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вярваш на една обява? И тя от мобилен оператор?

Не ги дават тези "бонуси". Дори заплатата няма да е такава.

Учудвам се какви глупави въпроси са ти задали. Все едно си работил преди в офис на мобилен оператор.

Разликата между търговец и продавач е, че единият се опитва да ти пробута калпава стока, другият (дори и да продава същата) изчаква клиента да си избере сам.

Но те няма как да го знаят, тъй като са от първите. Предлагат неизгодни договори и лъжат хората колко "много" получават за дадената сума.

А кой какъв телефон има и дали ще го сменя си е решение на клиента и не се взима в офиса докато си плащаш сметката и ти говорят глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от Виваком май вече стоплиха, че не могат току-така да накарат някой да си смени плана и телефона, защото вече не ме почват още от вратата с "идеи" да си сменям телефона. Ама явно от Телезор още не са го схванали това. А в "А, лайно!" не съм стъпвал от Големия взрив насам и нямам идея там какво е положението. Знам само, че са от най-наглите мошеници. Сестра ми оня ден си зареди Примата за 6 лв., станаха 6.25 лв. и не е звъняла на никого. Вчера тръгнала да ми клипва и чула "сметката ви намалява, имате 5.25 лв.". Крадат ѝ от парите в картата и пак не мога да я убедя да ги остави.

А към автора на темата - не съм работил в дебилен оператор и няма и да го направя, независимо колко съм изпаднал. При всяко влизане в магазина на Виваком до нас служителите там са различни, така че сам си прави сметката колко е "изгодно" да работиш в дебилен оператор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата в тия оператори не е за всеки. Аз съм ходил на интервю във виваком, ситуацията беше сходна. Искат да се продава и да се пробутват планове. Определено не е за мен такава работа. Продавал съм техника няколко години, но не съм бил задължен да пробутвам определена стока на клиентите. До колкото знам във виваком плащат добре, ако се изпълни  таргета, в А1 също (сигурно е така и за теленор), но целта е да пробутваш планове и телефони. Трябва да си нахален и да не ти пука колко ще набуташ клиента, ако не си такъв и не изпълняваш таргети ще те заменят с друг след няколко месеца (най - вероятно) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ined написа:

[...] Аз имам една Прима при другите мошенници Ментел, сега А1 - редовно се опитват да ми пробутат план вместо нея[...]

И на мене оня ден ми звъня една другарка - щял съм бил вече да получавам като по 500 МБ мобилен интернет, вместо досегашните 4000МБ, но се оказа че получавам по 2000 ... срещу 5 лв. разбира се... С 300 зора се отървах от "Боб" Някъде Март месец мисля че беше имах някакъв договор...

Благодари ми първо, че използвам услугите им, след което ми съобщава, че разговорът се записва, а аз пропуснах да й кажа, че също го записвам :D

След което стандартното рецитиране/декламиране на условия, планове, измислици и още измислици... :) Била валидна офертата само в рамките на тази "телефонна кампания" ама да съм се обадил пак на този номер ако съм размислил за тяхното предложение...

По темата Бих работил там само именно като "оператор" / в телефонната централа или там както се нарича (call центъра), даже това ми беше нещо като мечта, но не става ей така, а и София ми е голям и сложен град, ако имаше в моя град call център щеше да е съвсем друга бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.