Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели !  Пиша тук ,защото мисля че ще получа точните решения на моя проблем .  Реших най накрая да си сглобя и аз една свястна  конфигурация,защото ми е писнало  да давам   пари за  лаптопи ,които след година вече грохват и не можеш да изиграеш като хората една игра.Те хората са го казали !_лаптопа не е за игри амаа....Има и такива де!ама не са ни по джоба дет се вика.Минавам към темата направо.Искам да си сглобя гейминг машина ,подчертавам,не желая монитор,клавиатура само а компютъра.Първоначално ще се играе на телевизор full HD 32".игрите които играя са предимно от първо лице т.е FPS.Бих желал най_после да играя на високи настройки,без да се притеснявам дали няма да прегрее хардуера.Искам да държа 60fps при игра  ако е възможно!!
Условията са ми няколко .
1- Ще се пазарува от Никем и евентуално ще искам те да ми го сглобят!

2-Твърдо искам да е Интелска платформа

3-Дъно--ако може да е на Asus,не смятам да правя овърклок или каквито и да е било експерименти,но искам да е читаво и с възможност за по-нататъшен ъпгрейд и да подържа 8-мо поколение процесори.

4-процесор I5.  8-ма серия със 4 или 6 ядра ако позволява бюджета разбира се,да не ставам нагъл.

5-кутия с поне 2 вентилатора.и добра циркулация на въздушния поток.За такъв вентилатор/кулер/ на процесора,незнам дали ще ми бъде нужен,вие предценете.

6-Захранване- да бъде читаво и тихичко задължително условие!,че имам проблем с ушите от предишния ми лаптоп.Нещо на ' "Be Quiet" или подобно но хубаво.

7-Рам памет - задължително условие- да бъде 16гигабайтамб

8 -  Видеокарта -щях да я забравя,един не маловажен компонент,но тук незнам коя да е точно,но бих искал да може да държи 60 кадъра и да се играе на full HD . при новите заглавия като Far cry 5 например.Моля за вашите предложения за видеокарта/модел/марка

9 SSD _то също е приоритет и моля за предложения 
,, .....Мисля,че това е всичко ако нещо съм пропуснал,моля да бъда поправен.Надявам се,че съм  си изказал точно и ясно предпочитанията си ,поздрави!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли така без много да задълбаваш да нахвърляш една количка спазвайки собствените си изисквания да видим как излиза като цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може ли така без много да задълбаваш да нахвърляш една количка спазвайки собствените си изисквания да видим как излиза като цена.

Не те разбирам!дал съм бюджет и предпочитания,като се надявам на помощ и предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не ме разбираш, аз не успявам да сложа исканите от теб части в бюджет до 1100 лв.

Просто не се събират! И затова исках ти без много да подбираш да пробваш да ги вместиш в дадения бюджет.

Процесорите на Intel в момента са с космически цени, а и ги няма - i5-8600K - 622 лв. това е единствената i5-ца, а ти такова искаш. Ако минем на i3  то i3-8350K - 407 лв. и това е единствения модел на i3-ка отговарящ на твоите изисквания.

Охладител за процесора - 30+ лв.

Дъно дори H310 си е 100+ лв.

Памет 16GB ~ 300 лв.

SSD - 120GB - 50+ лв.

HDD 1TB - 80+ лв.

Кутия + PSU ~ 120+ лв.

Видео карта

1050Ti - 360+ лв.

1060 3GB - 490+ лв.

1060 6GB - 560+ лв.

-------------------------------

1040+ лв. за най-евтините компоненти без включен процесор ...

Преди две седмици може би можеше да се избере нещо близко до това което искаш, но към днешна дата и с включени всички изисквания аз не виждам как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, www543 написа:

Не те разбирам!дал съм бюджет и предпочитания,като се надявам на помощ и предложения!

Изискванията много,а бюджета е малък,това иска да ти каже.Ако се съобразиш с изискванията си, парите стигат само за хубав процесор и прилична видеокарта-това е реалността.Трябват много компромиси ,за да сглобиш нещо с този бюджет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре не можели  да ми предложите нещо сносно за тези пари за гейминг +_ някой лев отгоре!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, www543 написа:

Добре не можели  да ми предложите нещо сносно за тези пари за гейминг +_ някой лев отгоре!?

Това изключва предложения с  Интел. Те са в цайтнот, вследствие предприети погрешни решения, поради паническото състояние, в което са изпаднали поради успехите на АМД.

ПС. Хм, гледах компютърните магазини и там цените на интелските  процесори са станали...После реших да погледна в бакалниците покрай туршиите и видях изумен, че примерно в плешо(плезио) все още могат да се намерят интелски процесори на старите цени, стига да са актуални офертите. Белята е, че няма индикация наличен/изчерпан.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Това изключва предложения с  Интел. Те са в цайтнот, вследствие предприети погрешни решения, поради паническото състояние, в което са изпаднали поради успехите на АМД.

Не благодаря !!без AMD  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, www543 написа:

Според мен и към грешна платформа си се насочил,към този момент има много причини да НЕ е интел,особено с този бюджет.С интел получаваш по-малко за парите си,при тях са сложни нещата и с ъпгрейдите,имат и хардуерни проблеми със сигурността,при което запушването им става за сметка на пройзводителността...........въобще точно сега не бих казал,че са оптимален избор,но това е лично мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, www543 написа:

Не благодаря !!без AMD  

Тогава нещичко с келяво целеронче, пък след половин година, или повече като се нормализират цените, ще трябва да кихнеш за ъпгрейд с по-нормален процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви налични компоненти като твърди дискове - механични или SSD от лаптопите останали си са ти? Не, че ще спестим много пари ама все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-I3-8350K-4GHZ-8MB-LGA1151-BOX/

Цена: 407.42 лв. с ДДС

http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-I5-8600K-3.6GHZ-9MB-BOX-LGA1151/

Цена: 622.25 лв. с ДДС

Това са единствените налични Intel 8 серия в Nikem. Заключени или по-евтини процесори в момента няма налични, ако си гледал. От там нататък сложи пари и поне 300 лева за 16 GB RAM, вариант е да минеш с около 150 лева за 8 GB и след това да надграждаш. Слагаш и поне 150 лева за дъно, въпреки че с отключени процесори ще ти трябват поне 250 лева, за да можеш да ги използваш пълноценно - т.е. да направиш някакъв overclock. 100-150 лева захранване, до тук само отива 1000+ лева. Читава видеокарта поне GTX 1050 TI, която е 350+ лева, ако искаш GTX 1060 - там отиваш 560+ лева за най-евтиния модел. Ако добавиш кутия, охлаждане и някакви HDD/SSD, 1500 лева няма да ти стигнат за нищо. Не знам дали си гледал цени изобщо. Иначе може и да си събереш частите от други места или да поръчаш от друга фирма - примерно Vario, там също сглобяват конфигурации. Там има

https://www.vario.bg/intel-core-i5-8400-bx80684i58400 - Цена: 379.00лв., така че по-може да събереш за около 1500-1600 лева нещо смислено като конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-I3-8350K-4GHZ-8MB-LGA1151-BOX/

Цена: 407.42 лв. с ДДС

http://nikem-bg.net/computer-components/Intel-I5-8600K-3.6GHZ-9MB-BOX-LGA1151/

Цена: 622.25 лв. с ДДС

Това са единствените налични Intel 8 серия в Nikem. Заключени или по-евтини процесори в момента няма налични, ако си гледал. От там нататък сложи пари и поне 300 лева за 16 GB RAM, вариант е да минеш с около 150 лева за 8 GB и след това да надграждаш. Слагаш и поне 150 лева за дъно, въпреки че с отключени процесори ще ти трябват поне 250 лева, за да можеш да ги използваш пълноценно - т.е. да направиш някакъв overclock. 100-150 лева захранване, до тук само отива 1000+ лева. Читава видеокарта поне GTX 1050 TI, която е 350+ лева, ако искаш GTX 1060 - там отиваш 560+ лева за най-евтиния модел. Ако добавиш кутия, охлаждане и някакви HDD/SSD, 1500 лева няма да ти стигнат за нищо. Не знам дали си гледал цени изобщо. Иначе може и да си събереш частите от други места или да поръчаш от друга фирма - примерно Vario, там също сглобяват конфигурации. Там има

https://www.vario.bg/intel-core-i5-8400-bx80684i58400 - Цена: 379.00лв., така че по-може да събереш за около 1500-1600 лева нещо смислено като конфигурация.

Плешо цени:

8600К 549лв(539лв при онлайн покупка)

8350К 379лв  само онлайн покупка

8300 е едва 309лв

8100 е смешните 249лв.

Инфо за наличности нямам.

Редактирано от sliderum
правописни и други грешки (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво идва за 1200 лв. като съм изпълнил всички изисквания без това за процесора. Аз лично не бих взел тази система дори да ми я подаряват (така е думата де). Ако имаше i3-8100 за 240 лв. щеше да е една идея по-добре, i5-8400 при този бюджет и изисквания никога не можеш да го събереш в конфигурацията.

Това, че дъното е с марка ASUS не го прави по-добро или по-качествено, но там ти си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти е изпълнено, с условието, че за да се играят ВСИЧКИ игри на максимални настройки, 1080p и 60+ кадъра, ще е нужна минимум GTX 1060, дори GTX 1070. Играенето на игри на десктоп машина си е скъпо удоволствие принципно, да не говорим, че повечето игри са платени и особено като има и големи изисквания без пари не става. Все едно да искаш да си купиш нов мерцедес, ама да им кажеш, че нямаш примерно 50000, колкото е средния модел, а имаш 25000 и искаш за тези пари да ти сглобят мерцедес - сещаш се, че няма как да стане. С тези пари ще си купиш или по-евтина марка кола или нещо втора употреба. За лаптопите е същата работа - хубавите геймърски лаптопи са към 2000 лева и нагоре, ако досега си давал по 500-800 лева, нормално да не стават за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Raze написа:

Почти е изпълнено, с условието, че за да се играят ВСИЧКИ игри на максимални настройки, 1080p и 60+ кадъра, ще е нужна минимум GTX 1060, дори GTX 1070. Играенето на игри на десктоп машина си е скъпо удоволствие принципно, да не говорим, че повечето игри са платени и особено като има и големи изисквания без пари не става. Все едно да искаш да си купиш нов мерцедес, ама да им кажеш, че нямаш примерно 50000, колкото е средния модел, а имаш 25000 и искаш за тези пари да ти сглобят мерцедес - сещаш се, че няма как да стане. С тези пари ще си купиш или по-евтина марка кола или нещо втора употреба. За лаптопите е същата работа - хубавите геймърски лаптопи са към 2000 лева и нагоре, ако досега си давал по 500-800 лева, нормално да не стават за игри.

За твое сведение последния ми беше Lenovo y720 2400 lv no go върнах поради дефект!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или си попаднал на дефектна бройка, или е станало нещо друго, иначе лаптопа си е бил с много добри параметри. Най-вероятно щом е имал дефект/проблем са щели да ти го оправят или сменят и пак да си го ползваш. Десктоп машините са по-различни от лаптопите, но това са ти вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Raze написа:

Или си попаднал на дефектна бройка, или е станало нещо друго, иначе лаптопа си е бил с много добри параметри. Най-вероятно щом е имал дефект/проблем са щели да ти го оправят или сменят и пак да си го ползваш. Десктоп машините са по-различни от лаптопите, но това са ти вариантите.

Това е просто искам да мина на десктоп машина!

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ето какво идва за 1200 лв. като съм изпълнил всички изисквания без това за процесора. Аз лично не бих взел тази система дори да ми я подаряват (така е думата де). Ако имаше i3-8100 за 240 лв. щеше да е една идея по-добре, i5-8400 при този бюджет и изисквания никога не можеш да го събереш в конфигурацията.

Това, че дъното е с марка ASUS не го прави по-добро или по-качествено, но там ти си знаеш.

Конфигурацията е добра но само процесора ако можеше да е i3 поне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен изчакай малко да се нормализират цените на Intel, nVIDIA да пусне новите си карти, ти да събереш още някой лев (все пак си имал лаптоп за 2400 лв., а за настолната искаш да минеш само с 1100 лв.) и тогава действай според ситуацията, също така помисли и за AMD - цена/производителност. Може да обмислиш и варианти за друг търговец, все пак ти си обикновен клиент и ако нямат нещо налично няма как да ти го продадат и т.н.

преди 2 минути, www543 написа:

Конфигурацията е добра но само процесора ако можеше да е i3 поне

Може, ама вълшебната ми пръчица е на ремонт, а маркера засъхнал ... :)

Звъниш и ги питаш могат ли, за какви пари и кога да ти намерят i3-8x00 и че ще купиш от тях еди какво си в комплект с него - един търговец винаги може да намери вариант, стига да иска, стига да си струва за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на Интел,  се очаква да се нормализират....Е,  няма точни очаквания...Обаче производството щяло да навакса  до нивата преди да си го сложат от два ката, някъде през февруари-март. След това докато се попълнят наличности и се задоволи пазара, че търгашите да не надуват спекулативно...и отидоха сигурно 8-9 месеца, поне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И всичкото това точно когато AMD изкарват няколко нови модела процесори - съвсем случайно единия пряк конкурент на G5xxx (които вече са безбожно скъпи, а и графичната им част е по-зле от на AMD). Може да е случайност, но може и просто да го играят на приливи и отливи - аз лично не вярвам в случайности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://plasico.bg/компютър-conqueror-kaby-lake-i5-7400-8gb-1tb-gtx-1050ti-4gb-ddr5-66769.html

току-що, www543 написа:

Това бива ли го тогава !?

преди 3 минути, www543 написа:

Накрая ще се принудя да мина на конзола,въпреки нежеланието ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, www543 написа:

Ако ще си показваме вицове от Techno@нещо си ... да минем в съответния раздел на форума.

Стара i5-ца (единствения й + е че има 4 физически ядра = i3-8xxx) само 8GB памет, без SSD, никой не знае какво е захранването ... и т.н.

Аз не работя, нито за Никен, Варио, Пласико и т.н. - мен ми е все тая къде ще си хвърлиш парите (някои ползват балкона), но искрено те съветвам много добре да помислиш.

Само ще добавя, че никога в моя живот не съм видял изгодна/добра предварително сглобена система от търговец (там винаги има няколко компонента които ти ги пробутват както мобилен оператор - тарифен план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.