Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам лаптоп HP pavilion 5, купих го преди може би 8 години. Вече е бавен рестартирам го за да трагнат някои програми..., харесвам си го но ще трябва нов.

Моля ви, дайте ми съвет, какъв да взема, какви параметри да гледам? 

Някои ми дават съвет да взема геймърски, но аз играя шах, който си е инсталиран на Виста-та, изтеглил сум си белот, и понякога игрите от Фейсбук- ферма и билярд. Гледам клипчета в ютюб а също ми се налага понякога да гледам телевизия през него, съответно интернет.

Този който имам сега започна често да забива а и картина с по- добро качество засича. Когато си ровя из нета трудно ми зарежда страниците, да не говорим понякога клипчета. Дори пощата ми в Hotmail я зарежда трудно. 

Кажете моля ви вашето мнение какъв лаптоп ми трябва, и какви параметри да гледам?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв бюджет?
Първо Vista  е силно препоръчително да се надстрои до Windows 7 поне.
Осве това - кога е инсталирана операционната система?
За избоените занимания не е нужен геймърски лаптоп.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профилактика правена ли е на тия лаптопи.Това че забиват,не значи че не стават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетът е около 1000- 1500лв, но максимима може и 2000лв да отиде понеже предпочитам да дам палко повече от колкото да се ядосвам че съм взел нещо,което не ми върши работа, и на фона на 1500 лв, например, съм спести 100, 200лв.

А стаария лаптоп наскоро беше преинсталиран, по добре е но пак е бавен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например нещо такова - Acer Aspire 7 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профилактика на лаптоп и нова инсталация на ОС не са баш едно и също нещо! Кога последно е почистван и какви температури държи?

Точни параметри на системата? С каква ОС я ползвате?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение една профилактика и редовна грижа за почистване на временните файлове + на един (може и на два или на три в зависимост от ползването ...) месец(а) дефрагментиране е достатъчно.

Засичанията и забиванията може да не са от компютъра. 

Не виждам някаква причина за покупка на нов, но Вие си решавате.

Принципно HP са добри машинки .... и естествено ако става въпрос за тази конфигурация.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то го ползвам с Виста, да чувал сам че тя е бавна а и вече не се поддържа, но мога да опитам със 7-ца, защото мисля че много ще се натовари с 10 

Интересното е че няколко минути след включване, вентилаторчето започва да работи като лудо и не спира,  без значение дали го ползвам или не и има достатачно място до масата 

Като параметри мога да кажа със сигурност че е 4gb RAM и 320 харда. Не сам сигурен но мисля че е Intel core 7, като се прибера ще погледна със сигурност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, grigooor написа:

вентилаторчето започва да работи като лудо

А от кога не е отварян и почистван? За 10 години вътре ще има материал за килим.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, grigooor написа:

HP-то

Първо минете на профилактика. В сервиз да го отворят и почистят и ако е необходимо смяна на вентилатора.

После махате Виста .... и слагате Седмица ....  (може да ги помолите в сервиза за това...) за Десетка по мое мнение не е необходимо ..... поне до 2023 година.

И пак повтарям по мое мнение след това всичко ще е ОК и не е необходимо покупката на нов .... но си е Ваш избора.

Преди всичките тези процедури си архивирайте всичко важно за Вас на външен носител.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте 

Извинявам се за неволната лъжа, всъщност е Intel core 2, но май е по добре да кача снимки така ще можете да видите  това което е важно. Защото аз не знам какво точно да кажа, а и казах преди че е Intel core 7 а той всъщност е Intel core 2. 

Ще опитам първо да го дам на човек който разбира повечко от мен да го погледне, почисти, инсталира 7- ца или преинсталира..., пък после ако пак е същото ще влагаме пари :)

komp.jpg

IMG_20180915_202402.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, на днешно време това се води слаб лаптоп. Windows 7/8.1 би пооправил нещата, но не много. Просто вече самите програми и сайтове са по-тежки, в сравнение с преди 8 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е точно между вентилатора и олхадителя, там се задръства с боклуци и колкото и да се мъчи вентилатора, въздушния поток е блокиран и не може да се охлажда процесора. Реално лаптопа отдавна си е за пенсия.

5754125910_3e9c3d159a_b.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.