Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам, тъй като имам дъно AM2NF6G-VSTA и имам една плочка от 1gb DDR2 рам  памет, мога ли да добавя още една плочка по 2 или 4 GB DDR2 рам памет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Димитър365 написа:

Здравейте! Искам да попитам, тъй като имам дъно AM2NF6G-VSTA и имам една плочка от 1gb DDR2 рам  памет, мога ли да добавя още една плочка по 2 или 4 GB DDR2 рам памет?

Можеш,щом рам паметите са DDR2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Димитър365 написа:

Може и да не можеш!

- Dual Channel DDR2 memory technology
- 4 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 800/667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB*

Предполагам, че максимума е 2GB модул!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има някакво инфо. За съжаление на страницата на продукта в сайта на Ашрок няма списък с поддържаните памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Димитър365 написа:

AM2NF6G-VSTA

Виж това. Обърни внимание на забележката ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценово няма ли да ти е най-изгодно да сложиш още 3х1GB памети? Друг вариант е направо две еднакви 2х2GB.

4 GB DDR2  си е екзотика.

С каква ОС си? И колко точно памет искаш да имаш, и заради кое (да ясно ми е, че 1GB е твърде малко и че колкото повече - толкова повече, не не винаги увеличаването на паметта над някаква граница подобрява производителността)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното подържа максимално 8 гб както и да сложиш 2х1 или 2х2 или 2х4 пак ще работи само си сложи ОС 64 битова защото 32 подържа максимално 4  и ще заработи трябва плочките да са  DDR2 800/667/533 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Петър Чакъров написа:

Дъното подържа максимално 8 гб както и да сложиш 2х1 или 2х2 или 2х4 пак ще работи само си сложи ОС 64 битова защото 32 подържа максимално 4  и ще заработи трябва плочките да са  DDR2 800/667/533 

Не е точно така!

Това, че дъно с четири слота за памет поддържа до 8GB не значи че можеш да ползваш всякакви по обем плочки памет, иначе по тази логика може да сложи направо 1x8GB.

Има ли ограничения при плътността на използваните модули памет.

Каквото и да се вземе има си тест на памет (ако запали машината).

Аз памет без тест или опция да я върна при проблем не бих взел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.