Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

and!

Избор на университет за Информатика/Компютърни Науки/Програмиране... (НБУ или СУ)

Препоръчан отговор

Здравейте, тази година ще завършвам и ми предстои кандидатстване. Ориентирал съм се към IT сферата/програмирането и ми е трудно да избера университет. Спрял съм се на Нов Български Университет със специалност Информатика и на ФМИ-Софийски Университет със специалност Компютърни Науки или Софтуерно Инженерство. Лично аз предпочитам НБУ, защото мисля, че е модерен и либерален университет с добра материална база, мога да завърша и втора специалност, има шанс да взема пълна стипендия (поне за първата година) и университетът ми харесва като цяло. Чувал съм и лоши неща от вида, че там може да завършиш и без да учиш (това не ме касае много, тъй като аз съм решен да уча). Цените също не ми харесват, но както казах се стремя към стипендия. А за СУ мисля, че е най-престижният университет в България. Притеснява ме, дали в НБУ ще получа добро образование и подготовка в тази специалност.
МОЛЯ всеки, който има някакво мнение за НБУ, за СУ и за тази тема като цяло да се включи! Може да ми препоръчате и други университети с тези специалности.
Благодаря за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, and! написа:

Здравейте, тази година ще завършвам и ми предстои кандидатстване. Ориентирал съм се към IT сферата/програмирането и ми е трудно да избера университет. Спрял съм се на Нов Български Университет със специалност Информатика и на ФМИ-Софийски Университет със специалност Компютърни Науки или Софтуерно Инженерство. Лично аз предпочитам НБУ, защото мисля, че е модерен и либерален университет с добра материална база, мога да завърша и втора специалност, има шанс да взема пълна стипендия (поне за първата година) и университетът ми харесва като цяло. Чувал съм и лоши неща от вида, че там може да завършиш и без да учиш (това не ме касае много, тъй като аз съм решен да уча). Цените също не ми харесват, но както казах се стремя към стипендия. А за СУ мисля, че е най-престижният университет в България. Притеснява ме, дали в НБУ ще получа добро образование и подготовка в тази специалност.
МОЛЯ всеки, който има някакво мнение за НБУ, за СУ и за тази тема като цяло да се включи! Може да ми препоръчате и други университети с тези специалности.
Благодаря за помощта!

Каквото и да учиш и където и да се запишеш знай, че нещата са занижени до отчаяние. Ако ще учиш нещо и ще се развиваш ще трябва да се обучаваш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В НБУ само ще ти вземат парите и нищо няма да научиш, особено по програмиране. Там преподават така сякаш ти цял живот си програмирал и си отишъл в НБУ само да си рефрешнеш знанията.
Ако искаш наистина да научиш нещо от програмиране, иди в СофтУни. Друг е въпросът дали ще те пуснат да вземеш изпита или ще го "нагласят", както правят винаги и само шуро-баджанащината успява да им мине изпита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и това.

Мой близък е в него и е доволен.

Сега завършва и още като студент успя да се уреди да работи по специалността си.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, верно ли прочетох, да се препоръчва Наков-ското школо за тъпи кодери? То и там ако няма никаква основа програмист как да стане човек. Без основата, без да знае какво и защо се получава по определен начин, когато се напише по определен начин, как се става програмист?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мина му времето на програмирането. Сега на мода е медицина и фармация. Всеки втори кандидат студент записва това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от RavenFrost
      Здравейте,
      Иматели някакви препоръки за модели или конфигурации за настолен компютър. Ще използвам компютъра за програмиране, понеже съм първи курс информационни технологии, и имам бюджет от около 1000-1100,но предложения надхвърлящи тази цена също са добре дошли. Търся нещо с възможост за надграждане и с по-силен процесор и повечко RAM(от порчдъка на 8+).
      Благодаря предварително. : ) 
    • от Злати Янкова
      Здравейте! Тази година кандидатствам и понеже съм приета в СУ информатика и КСИ в ТУ София и сега съм изправена пред дилема кой университет да избера. КСИ може би е по-добрата специалност, но СУ се води по-добър университет от ТУ. Моля за съвет, от някого, учещ/учил в някой от двата университета. Благодаря предварително! 🤔
    • от Тошко2001
      Здравейте! От известно време търся примерен изпит по химия за МУ пловдив, ей тъй да го разцъкам, по биология намерих на пдф, по химия претараших целия гугъл нищо, на мнооого километри съм от Пловдив и нямам познати, които да разполагат със сборници. Благодаря ви предварително!
    • от georgi999
      Здравейте от доста време ме затрудняват едни въпросчета между които винаги си мисля че има повече верни .Благодаря предварително
      1ВЪПРОС-Кое от следните твърдения е вярно
      А)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава съответен обект от class
      Б)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава класа class
      В) jvm не използва класа class
      2ВЪПРОС -кое от твърденията не е вярно ?
      А) конструкторите могат да се задават подразбиране
      Б)конструкторите са полиморфни и претоварени
      В)конструкторите не са полиморфни но са претоварени
      3 ВЪПРОС- Кое от следните твърдения не е вярно ?
      А)final, референция не означава че не може да се променя рефенираният от нея обект
      Б)всички private методи в един клас по подразбиране са final и могат да бъдат предефинирани 
      В)final референция означава че не може да се обвърже повторно в нови обекти.
    • от FlippyBG
      Здравейте хора, кякой може ли да каже как да оправя програмата. Мерси предварително.
      Да се направи функция за копиране на дадена опашка C++ 

#include <iostream>
      using namespace std;
      struct elem
      {
          int key; elem *next;
      };
      void push(elem * &first, elem * &last, elem * p, int n);
      int pop(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int &n);
      void copyQueue(elem * first, elem * last, elem * p, elem * &first2, elem * &last2, elem * &p2, int num);
      int main()
      {
          int num;
          elem *first = NULL, *last = NULL, *p;
          elem *first2 = NULL, *last2 = NULL, *p2;

cout << "\n ~~~ Enter a symbol to stop entering numbers ~~~\n";
          cout << "\n Enter numbers:  \n";
          while (cin >> num)
              push(first, last, p, num);
          cout << "\n The numbers are:  \n";
          //while (pop(first, last, p, num))
      //    {
      //        cout << num << " ";
      //    }

copyQueue(first, last,p , first2, last2, p2, num);
          while (pop(first2, last2, p2, num))
          {
              cout << num << " ";
          }
          cout << "\n";
          while (pop(first, last, p, num))
          {
              cout << num << " ";
          }
      }
      void push(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int n)
      {
          p = last;
          last = new elem;
          last->key = n;
          last->next = NULL;
          if (p != NULL) p->next = last;
          if (first == NULL)
          {
              first = last;
          }
      }
      int pop(elem * &first, elem * &last, elem * &p, int &n)
      {
          if (first)
          {
              n = first->key;
              p = first;
              first = first->next;
              if (first == NULL) last = first;
              delete p;
              return 1;
          }
          else
              system("pause");
          return 0;
      }
      void copyQueue(elem * first, elem * last, elem * p, elem * &first2, elem * &last2, elem * &p2, int num)
      {
          while (pop(first, last, p, num))
          {
              push(first2, last2, p2, num);
          }
      }

• Дарение

• Добави ново...