Премини към съдържанието
Hot Men

Шофиране в Румъния без син талон

Препоръчан отговор

Днес ме спряха и ми беше взет синия талон и връчен АКТ с който полицаите ми казаха че мога да карам един месец и след това да си платя глобата и върнат талона. Въпроса ми е дали мога да изляза в Румъния със този акт защото ми се налага излизане натам в тия дни, защото доколкото знам акта замества синия талон докато ти връчат талона ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За предпочитане е да се возиш, а не да караш. В Румъния полицаите не са нежни като нашите. Но ако настояваш, може да видиш и румънските затвори, отвътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

За предпочитане е да се возиш, а не да караш. В Румъния полицаите не са нежни като нашите. Но ако настояваш, може да видиш и румънските затвори, отвътре.

Добре самия акт действа като син талон в крайна сметка съм си изряден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Караш си без абслютно никакви проблеми. Не се притеснявай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер, а ако и там направи тия нарушения, заради които са го глобили и не си е платил глобите, заради което са му взели талона. Ако е от батките с БМВ-тата с по 200 коня и 15+годишнен кошник, от тия на които педала им е опрял все в ламарината, с мръсната газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе, за шофиране без колан да вземат талон? Повервах ти!  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш ли да ти снимам акта да видиш какво написаха господа полицаите? Като ти пишат акт обезателно ти зимат синия талон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност аз нямам нарушения и не знаех че за акт вземат талона. По кой закон, вместо контролни точки, са почнали направо за вземат талона? Да не би да се опитват да те изнудят...Или преди това нарушение си имал и други и вече са били отнети повечето контролни точки в талона и затова се е стигнало до отнемане...Рецидив нещо?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти отнемат контролни точки ти вземат талона. Преди не са ми отнемали точки и не са ми вземали синия талон имал съм 2 фиша пак за колан но само толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, няма да се опитвам да правя нарушения, за да проверя дали за да отнемат контролните точки, се отнема талона, или това отнемане може да стане  на мястото на констатиране на нарушението. Все си мислех, че просто си джитват там нещо на таблетите и контролните точки, които се отнемат вече ги няма. За какво въобще ще прибират физически талонът при тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако не ти го приберат как иначе ще ти отбележат че имаш по малко точки със коректор ли :D Пък и тези сини талони и хвърчащи листове ги има само в България и никъде другаде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно. В Румъния даже не знаят за кво е синия талон. Карай смело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Silvering написа:

Точно. В Румъния даже не знаят за кво е синия талон. Карай смело.

Аз по - принчип се притеснявам заради границата да не ме върнат не за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве не разчитай на това ,че румънските полицаи не зная, за кавко е синия талон.Все пак сме и съседна държава и е съсвсем логично да знаят как седят нещата при нас.На времето бях видял две нашенски момчета на румънската митница от към Унгария задържани с две коли, които докарваха от Германия.Ама и те разчитали, че ръмънските митничари  не знаят, че германските жълтите транзитни номера са само за национален транзит в Германия,но не и за интернациолен и струват 5 евро.Другите ,които са за интернационален са червени и струват 150 евро.И нашите и те така искали да минат метър само с 5 евро и честито! От румънската граница трябва да се върнат до Германия с автобуса да си вземат червените номера за да им освободи митницата колите.Така, че имаш два избора, да са облечеш избръснеш прелично и да караш прелично като влезеш в Румъния и да разчиташ на късмета , че няма да те спрат за проверка.Другия е да чакаш да ти върнат талона и да си влезеш и караш в Румъния като бял човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, franchesko написа:

Аве не разчитай на това ,че румънските полицаи не зная, за кавко е синия талон.Все пак сме и съседна държава и е съсвсем логично да знаят как седят нещата при нас.На времето бях видял две нашенски момчета на румънската митница от към Унгария задържани с две коли, които докарваха от Германия.Ама и те разчитали, че ръмънските митничари  не знаят, че германските жълтите транзитни номера са само за национален транзит в Германия,но не и за интернациолен и струват 5 евро.Другите ,които са за интернационален са червени и струват 150 евро.И нашите и те така искали да минат метър само с 5 евро и честито! От румънската граница трябва да се върнат до Германия с автобуса да си вземат червените номера за да им освободи митницата колите.Така, че имаш два избора, да са облечеш избръснеш прелично и да караш прелично като влезеш в Румъния и да разчиташ на късмета , че няма да те спрат за проверка.Другия е да чакаш да ти върнат талона и да си влезеш и караш в Румъния като бял човек.

Няма как да чакам аз не отивам на екскурзия а карам бус до Румъния и обратно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Hot Men написа:

Няма как да чакам аз не отивам на екскурзия а карам бус до Румъния и обратно :)

Е ти си знаеш за какво отиваш, аз ти обясних при една евентуална проверка, как мое се забълбукаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До сега си карал без колан, така ще направиш и в Румъния, защото толкова си можеш. Ще ти сложат палката и ще друснат яко. Като те видят без син талон, заминал си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Eclipse2G написа:

До сега си карал без колан, така ще направиш и в Румъния, защото толкова си можеш. Ще ти сложат палката и ще друснат яко. Като те видят без син талон, заминал си.

Щеше да бъдеш прав ако в Румъния имаше сини талони. Дори и да ти поискат син талон в Румъния което няма как да стане то в него си пише на Български и за тях е ненужен лист хартия който нищо не доказва и нищо не значи защото просто те нямат такива простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Hot Men написа:

Щеше да бъдеш прав ако в Румъния имаше сини талони. Дори и да ти поискат син талон в Румъния което няма как да стане то в него си пише на Български и за тях е ненужен лист хартия който нищо не доказва и нищо не значи защото просто те нямат такива простотии.

Добре де както толкова ги разбираш нещата и си сигурен, за какво я пускаш тази тема само не разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, franchesko написа:

Добре де както толкова ги разбираш нещата и си сигурен, за какво я пускаш тази тема само не разбрах?

Защото не знам на границата как стоят нещата. Ако ме спрат вътре в Румъния ми е ясно, но на границата не ми беше много ясно мисля че съм изяснил за къде става въпрос...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Hot Men написа:

Защото не знам на границата как стоят нещата. Ако ме спрат вътре в Румъния ми е ясно, но на границата не ми беше много ясно мисля че съм изяснил за къде става въпрос...

На границата ти искат талона на колата и личната карта. Нищо друго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, emmi написа:

На границата ти искат талона на колата и личната карта. Нищо друго.

Благодаря за точния отговор, лек ден :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са глупости, че на границата ти искат само лична карта и талон.Стандартно да, но не и гаранция, че ще минеш само с лична карта и талон.На мен са ми искали не един или два пъти освен лична карта и талон,  и шофьорска книжка.Все пак, ти напускаш с мпс границата на една страна и влизаш в друга.Особенно пък нещо му е крив деня, мое да иска да ти мери и профила на гумите, и ако почнеш да му се обесняваш, кое как било по закон, хвърляти документите на асфалта ,връщаш се на зад и въри реви,ако искаш и при аремнския поп.Аз  за това предпочитам всичко да ми е изрядно, когато ще влизам в друга страна а,  не да слушам тоя и ония ,,Аве карай нема страшно,,  защото съм се нагледал на доста такива адрешковци заклещени с часове понякога с дни на митниците, което струва доста пари и нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.