Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 5 часа, HotMusicFan написа:

Така, здравейте отново! :07:Взех си нов трансформатор , инсталирах го и принципно всичко е наред. Тук отклонявам малко темата :04:По–долу е схемата на токоизправителя ми. Почнах да си работя с него, тествах едно електромоторче (3V), което ми е попаднало от някъде и след 4-5 минути то започна да загрява значително, също и радиатора на стабилизатора вътре в токоизправителя. Измерих консумацията с амперметъра - варираше постоянно между 2 и 2.5А, при положение, че максималният ток на трафа е 2А, на S2VB60-2A, a на LM317T e 1.5A, което е и максималният ток, който мога да черпя по принцип. Въпроса е...защо 5 минути проклетият предпазител не изгаря?!?:10:

25438935_305918709921738_5510750818728998244_o.jpg

Стабилизатора загрява,защото го натоварваш повече от възможностите му,а предпазителя не изгаря защото не е достатъчно голямо натоварването за това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, HotMusicFan написа:

...

LM317T е с вградена термозащита и защита от късо съединение.
Не става ясно какъв ток се мери. Променлив или прав. Въпроса касае предпазителя, за което променливия е по-интересен - между входна точка на греца и изход на вторичната. При такова показания на амперметъра заподозрян е шунта му. 
Друг нюанс е, че производителите на автоматични предпазители посочват две значения: за прав и променлив ток. Например за един и същ модел се чете: 10А  DC / 16A AC. Причината е в синусуидата при променлив ток и се работи с средни значения, а за да се унифицира с работата/отделената топлина под постоянен ток се работи с действащо значение на тока. Електро еквилибристика един вид, а това наложи модните True RMS измерители.

Друг голям играч в картината е времето за сработване на предпазителя. Предполагам е цилиндричен в стъклена ампула.
Например, за 2А, когото купих наскоро се четеше:

4.2A - до 30min;
5.5A - от 50ms до 2s;
8A - от 10ms до 300ms;
40A - до 20ms;

Става ясно, че предпазителя сработва при къси съединения за определен интервал от време и не бива да се разчита при претоварване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Profruit написа:

LM317T е с вградена термозащита и защита от късо съединение.
Не става ясно какъв ток се мери. Променлив или прав. Въпроса касае предпазителя, за което променливия е по-интересен - между входна точка на греца и изход на вторичната. При такова показания на амперметъра заподозрян е шунта му. 
Друг нюанс е, че производителите на автоматични предпазители посочват две значения: за прав и променлив ток. Например за един и същ модел се чете: 10А  DC / 16A AC. Причината е в синусуидата при променлив ток и се работи с средни значения, а за да се унифицира с работата/отделената топлина под постоянен ток се работи с действащо значение на тока. Електро еквилибристика един вид, а това наложи модните True RMS измерители.

Друг голям играч в картината е времето за сработване на предпазителя. Предполагам е цилиндричен в стъклена ампула.
Например, за 2А, когото купих наскоро се четеше:

4.2A - до 30min;
5.5A - от 50ms до 2s;
8A - от 10ms до 300ms;
40A - до 20ms;

Става ясно, че предпазителя сработва при къси съединения за определен интервал от време и не бива да се разчита при претоварване.

След като писах поста и аз се разрових и прочетох, че има предпазители с различно действие, нещо, за което не знаех. Мерих прав ток, във веригата на консуматора (т.е. след изхода на токоизправителя). Иначе да, обикновен, стъклен 20mm предпазител, на който пише 1.5А/250V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Колев60 написа:

Здравей!

Вече ти е отговорено на повечето въпроси но аз забелязвам, че все още има какво да ти се каже:

1 По въпроса с предпазителя, смятам че го разбра от поста на колегата.

2.Разглеждаме изправителя в покой - без консуматор на изхода или 0 консумация от него. Погледни точка 2 или входа на напрежението на LM317. Написал си, че променливото на вторичната е 13 волта. Съгласяваме се с това. Сега! На входа на LM-ката (краче2) то ще е приблизително 22-23 волта право напрежение. Не си обърнал никакво внимание на Datasheet на схемата, че тя работи в нормално състояние много добре, когато напрежението измерено между нейният вход и изход е в рамките между 3 до 4 волта. Всичко от там нататък и се отртазява като разсейване на ненужна мощност, която се отдава върху нейният радиатор. Това е основно правило за всички интегрални схеми от тази серия, независимо те дали са за положително или отрицателно напрежение.Напрежението в твоя случай ще е около 7-8 волта. Когато се проектира изправител с такива схеми ти е нужно да знаеш точно с какво той ще се изпълни(какви компоненти) и дали всичко е така съвместимо за правилната работа на този изправител. Тези излишни 4-5 волта при теб единствено се превръщат в топлина накрая с което пренатоварваш LM317.При много продължителна и непрекъсната работа е твърде възможно последната да дефектира температурно, макар че това е написано, че тя има и температурна защита.

Най интересното: Пробвал си с товар, какъвто ти е попаднал! Ами ако работиш за Джон от Америка или за мен, веднага ще те изгоня от работа заради това. Ползваш изправен консуматор, на който знаеш техническите параметри.А не, което си намерил в своя склад. Това е в общия случай. Ако оправиш тези проблеми и всичко ще си дойде на място. Успех! Може да съм забравил и аз нещо, което на първо четене ми е убягнало за което се извинявам.

Всъщност, това 13V променливо на вторичната намотка съм го означил така заради предходният трансформатор, който замених с новият. Но да, абсолютно съм съгласен за всичко написано. Иначе, аз не съм си проектирал сам уреда, схемата е хоби комплект за сглобяване и съм го направил така, както си е дадено по нея.
А най–интересният момент наистина е последният, защото и аз съм пълен с части, събирани от незнайно къде и за някои от тях, както в случая, не знам нищо и нещата са на проба, което е абсолютно забранено.
Благодаря още веднъж!:07:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

Дали си написал 13 волта или 10, за мен е все едно. Аз съм обяснил че за този модел интегрални схеми е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разликата между входа и изхода да не е по голяма от 3-до 4 волта МАКСИМУМ. Дори и схемата(която е стандартно изпълнение с добавени няколко повече чарка) трябва да отговаря на всички критерии за правилна и безпроблемна работа за много дълъг период. Всички се учим по малко от грешките, но те в твоя случай не са чак толкова съществени.Има си техническа информация (Datasheet) която човек колкото и да е запознат с определения елемент, трябва да я поглежда от време навреме. Затова е написана от фирмата производител, защото са правени изследвания в производствения режим на елемента.Виждаш ли - един никакъв предпазител, а колко данни са написани за него?Иначе сами щяхме да си конструираме ракети и да се разкарваме на воля из небесното пространство.Не е необходимо да събираш чаркове ей така, само заради това - ДА СИ имам. Много често те могат да ти разкажат играта така, че да се откажеш напълно от техниката.А и не можеш като частно лице да си позволиш да имаш всичко "под ръка".Важното е, че си се справил със задачата. Още нещо. Да беше си купил от тази фирма тороидален трансформатор със същото напрежение, щеше да направиш много по добре. КПД - то на тези трафове е по голямо а и размерите им са по малки. Но и този става без проблем. Ако има въпроси, ще се постарая и аз да помогна. Приятна вечер и всичко добро на цялата ти фамилия от мен!

Благодаря много още веднъж, приятна вечер и на Вас! :07:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, Колев60 написа:

Дали си написал 13 волта или 10, за мен е все едно. Аз съм обяснил че за този модел интегрални схеми е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разликата между входа и изхода да не е по голяма от 3-до 4 волта МАКСИМУМ. Дори и схемата(която е стандартно изпълнение с добавени няколко повече чарка) трябва да отговаря на всички критерии за правилна и безпроблемна работа за много дълъг период. Всички се учим по малко от грешките, но те в твоя случай не са чак толкова съществени.Има си техническа информация (Datasheet) която човек колкото и да е запознат с определения елемент, трябва да я поглежда от време навреме. Затова е написана от фирмата производител, защото са правени изследвания в производствения режим на елемента.Виждаш ли - един никакъв предпазител, а колко данни са написани за него?Иначе сами щяхме да си конструираме ракети и да се разкарваме на воля из небесното пространство.Не е необходимо да събираш чаркове ей така, само заради това - ДА СИ имам. Много често те могат да ти разкажат играта така, че да се откажеш напълно от техниката.А и не можеш като частно лице да си позволиш да имаш всичко "под ръка".Важното е, че си се справил със задачата. Още нещо. Да беше си купил от тази фирма тороидален трансформатор със същото напрежение, щеше да направиш много по добре. КПД - то на тези трафове е по голямо а и размерите им са по малки. Но и този става без проблем. Ако има въпроси, ще се постарая и аз да помогна. Приятна вечер и всичко добро на цялата ти фамилия от мен!

За трафа имах предвид това:  https://vikiwat.com/toroidalen-transformator-50va-13107.html   Вторичните са 2 и можеш да ги вържеш паралел, като увеличиш двойно тока, който искаш да консумираш. Трябвало е да попиташ само като консултация за трафа.

Кви са тия 23V и 3-4V дето говориш? Това е регулатор на напрежение и максималната разлика между входно и изходно напрежение е точно 35,8V, т.е. това е максималният пад върху регулатора, ти кой даташит четеш?. Напрежението след изправителя в идеалния случай ще е 18,3V, ако трансформатора на празен ход е 13V, но не и 23V. Второ регулатора трябва да може да работи с всякакви консуматори, измъкнати от чекмеджето.

Моторчето за да загрява, може и четките да са му износени или да му е превишено напрежението. Тъй като предпазителя е преди изправителя, то токът през него ще бъде I=П.2A=6,28A. Затова филтровият кондензатор трябва да се подбере правилно. Освен това има и доста ментета интегрални схеми и транзистори и ако регулатора продължи да загрява при номинален ток 1,5A значи той не е наред. Каква е площта на радиатора който си сложил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, peppone1 написа:

Кви са тия 23V и 3-4V дето говориш? Това е регулатор на напрежение и максималната разлика между входно и изходно напрежение е точно 35,8V, т.е. това е максималният пад върху регулатора, ти кой даташит четеш?. Напрежението след изправителя в идеалния случай ще е 18,3V, ако трансформатора на празен ход е 13V, но не и 23V. Второ регулатора трябва да може да работи с всякакви консуматори, измъкнати от чекмеджето.

В рамките на тази разлика от 3-4V стабилизацията е най-ефективна,в смисъл с най-малко разсейвана топлина от LM317.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 54 минути, Колев60 написа:

Можеш също да си купиш наместо LM317   LT1005 (но в корпус   TO3,)която ти позволява да вдигнеш изходният ток до около 5 ампера.  Корпус TO3 е тенекиен, като големите транзистори от серия 2N3055.Струва около 2-3 лева.

220px-KT819GM_(1).jpg

И по-добре в такъв корпус! Малките корпуси не са много издръжливи на ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Колев60 написа:

Теб никой не те пита, защото си все още УЧЕНИК. Когато почнеш да разбираш повече и се докажеш, ще ти предоставим място за изява! Разговаряме с питащият  на тези страници. Няколко пъти съм ти казвал. Което не го разбираш, винаги е добре да попиташ. А сега -чупката от темата на човека!

Просто не е разбрал за какво става въпрос не друго,избързал е да напише нещо с цел опровержение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Колев60 написа:

Теб никой не те пита, защото си все още УЧЕНИК. Когато почнеш да разбираш повече и се докажеш, ще ти предоставим място за изява! Разговаряме с питащият  на тези страници. Няколко пъти съм ти казвал. Което не го разбираш, винаги е добре да попиташ. А сега -чупката от темата на човека!

И точно затова те попитах, а отговор никакъв. Ти никога няма да се поправиш и няма ти да ми кажеш  да се омитам, защото аз пръв започнах да говоря с автора и престани да го лъжеш. Я бегай обратно да си пасеш все още младото стадо за да може после добре да го издоиш. Какво стана с него малко са ти кравите ли та дойде тука и другите да пасеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

На него всичко му е трудно за разбиране, та да си губя времето да го ограмотявам. Ако пишеше нещо смислено, добре е дошъл за обсъждане, а той се чуди какво да измисли. Не забелязваш ли какво е написал?  "максималната разлика между входно и изходно напрежение е точно 35,8V,"

Ами това?  "

"Второ регулатора трябва да може да работи с всякакви консуматори, измъкнати от чекмеджето."  Ами ако те са дефектни? Абсолютен малоумник.

Аз не му се впрягам вече,няма и смисъл.Не го приемай и ти толкова навътре.Видях какво е написал:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, peppone1 написа:

И точно затова те попитах, а отговор никакъв. Ти никога няма да се поправиш и няма ти да ми кажеш  да се омитам, защото аз пръв започнах да говоря с автора и престани да го лъжеш. Я бегай обратно да си пасеш все още младото стадо за да може после добре да го издоиш. Какво стана с него малко са ти кравите ли та дойде тука и другите да пасеш?

Пъпешка, затри се някъде, баце. Тука си викаме - сигурно си заградил някое женско... :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е не лош стабилизатор с LM317 и транзистори 2n3055,регулира от 1,2-28V 6/8A,сравнително елементарна схема.
Елементите може да бъдат видени тук.

Capture.PNG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Колев60 написа:

На него всичко му е трудно за разбиране, та да си губя времето да го ограмотявам. Ако пишеше нещо смислено, добре е дошъл за обсъждане, а той се чуди какво да измисли. Не забелязваш ли какво е написал?  "максималната разлика между входно и изходно напрежение е точно 35,8V,"

Ами това?  "

"Второ регулатора трябва да може да работи с всякакви консуматори, измъкнати от чекмеджето."  Ами ако те са дефектни? Абсолютен малоумник.

Да-а, в началото бях сериозен техник, но когато ми прати фърмуеъра за онзи телевизор и след като не взе парата от "добронамерената" ти помощ, изведнъж станах малоумник. Но пък и аз се постарах да си реша задачите сам, защото подаръци по принцип не обичам. После почна да подстрекаваш и новобранците да ме плюят и да размахват снимки и лична информация за мен от други места и пак не можа да ме отстраниш.  Я пак си сложи аватара на онзи палячо, че най-добре ти прилягаше. "Вълкът козината си мени, но нравът не". Признай си че си злобен завистлив предъртял и изкуфял конкурент и не ми обяснявай на мене, а на автора, защото в момента ти изглеждаш малоумник пред него, след като не можа да защитиш тезата си. Затова казвам високо "НЕ ИСКАЙТЕ ПОМОЩ ОТ КОЛЕВ60, ЩЕ ИСКА ДА РАБОТИТЕ ЗА НЕГО".

преди 2 часа, AAUUXX написа:

В рамките на тази разлика от 3-4V стабилизацията е най-ефективна,в смисъл с най-малко разсейвана топлина от LM317.

Това не е просто стабилизатор, а регулируем стабилизатор на напрежение, а не на мощност. Той ще стабилизира напрежението еднакво добре от 1,2V до 37V. Разсейваната топлина ще е най-голяма при минимална разлика между входното и изходното напрежение, т.е. при максимално усилване, тъй като токът тогава е най-голям. Колкото повече изходното напрежение намалява, толкова повече и токът трябва да се намали за да не загрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, peppone1 написа:

Да-а, в началото бях сериозен техник, но когато ми прати фърмуеъра за онзи телевизор и след като не взе парата от "добронамерената" ти помощ, изведнъж станах малоумник. После почна да подстрекаваш и новобранците да ме плюят и да размахват снимки и лична информация за мен от други места и пак не можа да ме отстраниш.  Я пак си сложи аватара на онзи палячо, че най-добре ти прилягаше. "Вълкът козината си мени, но нравът не". Признай си че си злобен завистлив предъртял и изкуфял конкурент и не ми обяснявай на мене, а на автора, защото в момента ти изглеждаш малоумник пред него, след като не можа да защитиш тезата си. Затова казвам високо "НЕ ИСКАЙТЕ ПОМОЩ ОТ КОЛЕВ60, ЩЕ ИСКА ДА РАБОТИТЕ ЗА НЕГО".

Не си уреждай сметките тук,това се прави на лични нали знаеш!

преди 4 минути, peppone1 написа:

Това не е просто стабилизатор, а регулируем стабилизатор на напрежение, а не на мощност. Той ще стабилизира напрежението еднакво добре от 1,2V до 37V. Разсейваната топлина ще е най-голяма при минимална разлика между входното и изходното напрежение, т.е. при максимално усилване, тъй като токът тогава е най-голям. Колкото повече изходното напрежение намалява, толкова повече и токът трябва да се намали.

Именно нали и аз това казвам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да-а, в началото бях сериозен техник, но когато ми прати фърмуеъра за онзи телевизор и след като не взе парата от "добронамерената" ти помощ, изведнъж станах малоумник. После почна да подстрекаваш и новобранците да ме плюят и да размахват снимки и лична информация за мен от други места и пак не можа да ме отстраниш.  Я пак си сложи аватара на онзи палячо, че най-добре ти прилягаше. "Вълкът козината си мени, но нравът не". Признай си че си злобен завистлив предъртял и изкуфял конкурент и не ми обяснявай на мене, а на автора, защото в момента ти изглеждаш малоумник пред него, след като не можа да защитиш тезата си. Затова казвам високо "НЕ ИСКАЙТЕ ПОМОЩ ОТ КОЛЕВ60, ЩЕ ИСКА ДА РАБОТИТЕ ЗА НЕГО".

Ааааааа, не! Ти изби рибата този път наистина! Пич, пак си прекалил с травките...

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, Колев60 написа:

Никога, ама никога не съм искал пари за помощта, която съм указал в този форум. Никога и не бих поискал хлапе смотано. Разликата между мен и теб е не само в годините но и в 50 годишният ми опит в електрониката, докато твоя почна от 2013 година до сега. Ама нищо като те чета не си научил седейки по страниците на форумите. За глупостите ти които пишеш те отрязаха навред. Колкото до младите, че съм ги подстрекавал да те подиграват, можеш да си мислиш каквото си искаш, но е желателно да попиташ всеки един от тях дали съм прав. А най важното е, че темата не е наша и трябва да уважаваме автора и, като се стремим да не му досаждаме с глупости, които и той самият вижда. Аз съм във форума от 2004, ти от 2013. Сещаш се, че не пиша къде да е и каквото ми падне като теб. А призивите ти в червено трябваше да ги постнеш по 9 септември, че да уловят декиш. Ако имаш нещо за казване по темата, моля. Ако ли не - както ти казах - чупката от тук. 

Бай Стефчо, не забравяй да ни платиш заплатите, иначе вече няма да работим за теб и да се опитваме да отстраним нашия сериозен конкурент (макар и безуспешно, щото той е божество) като му публикуваме личната информация тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На който не му е ясно да ЧЕТЕ ! Ако разбира какво чете де!  :)

Колкото повече разлика гаси , между входното и изходното напрежение, толкова повече загрява и товари!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Колев60 написа:

Това е разработка на немски инженер-радиолюбител, конструктор известен сред нашето общество (ON6MU). Жена му също е радио-дама

добра е, но за любители препоръчвам да си направят токоограничетел и да не се надявата на бушонките, щот съ малко бавнички 
извинявай че се намесвам, бях обещал да не се намесвам, но идеята ми е такава:
Capture.PNG.578cfade0fbf3eb1a84b2cc041d6093c.png.6c3ccc1ab308d77b65258a96627a44f5.png

това вече, знаеш как се изчислява
благодаря,
повече няма да се меся във ваши теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

повече няма да се меся във ваши теми

Защо,след като е от полза за автора и други четящи темата  това което казваш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, AAUUXX написа:

Не си уреждай сметките тук,това се прави на лични нали знаеш!

Именно нали и аз това казвам!

Той почна да си ги урежда. Според него знанията започват в годината на регистрация във форума, а за мен от тази година знанията биха се изпарили, ако не бях се учил преди това другаде. С  това доказва че този човек живее в този форум, макар и под формата на клоун, нищо чудно че е изкуфял.

И не, друго беше казал, не обръщай лопатата. Каза че стабилизацията се влошавала при намаляне на изходното напрежение, което не е вярно, дори точно обратното. Главно изискване за добра стабилизация е високо входно и ниско изходно напрежение, при еднакво входно и изходно напрежение, т.е. при максимално усилване, стабилизация няма.Разсейвана топлинна мощност е нормално да се увеличи, при намаляне на изходното напрежение и затова се поставя радиатор, но заедно с това ще се намали и изходната мощност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, peppone1 написа:

Той почна да си ги урежда. Според него знанията започват в годината на регистрация във форума, а за мен от тази година знанията биха се изпарили, ако не бях се учил преди това другаде. С  това доказва че този човек живее в този форум, макар и под формата на клоун, нищо чудно че е изкуфял.

Няма значение тези въпроси се уреждат на лични!Ти онзи ден добре започна да обясняваш на автора за трансформатора,а днеска само и само да се заядеш с Колев и изписа куп щуротии за няма нищо!Нужно ли беше?

преди 9 минути, peppone1 написа:

И не, друго беше казал, не обръщай лопатата. Каза че стабилизацията се влошавала при намаляне на изходното напрежение, което не е вярно, дори точно обратното. Главно изискване за добра стабилизация е високо входно и ниско изходно напрежение, при еднакво входно и изходно напрежение, т.е. при максимално усилване, стабилизация няма.Разсейвана топлинна мощност е нормално да се увеличи, при намаляне на изходното напрежение и затова се поставя радиатор, но заедно с това ще се намали и изходната мощност.

Не обръщам нищо,това че тълкуваш нещо което ясно съм написал по свой начин е друг въпрос!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

На който не му е ясно да ЧЕТЕ ! Ако разбира какво чете де!  :)

Колкото повече разлика гаси , между входното и изходното напрежение, толкова повече загрява и товари!

Да, ама този регулатор е с вътрешно ограничение на разсейваната мощност, което значи че ще загрява в еднаква степен, независимо от нивото на изходното напрежение или поне в определени граници, което го прави неподходящ за токоизправител. Именно това ограничение в мощността му се явява защитата срещу прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама този регулатор е с вътрешно ограничение на разсейваната мощност, което значи че ще загрява в еднаква степен, независимо от нивото на изходното напрежение или поне в определени граници, което го прави неподходящ за токоизправител.

Пак спориш без да си наясно,правил ли си стабилизатор с LM317?Най-малко грее когато стабилизацията е в диапазон 3-4 хайде 5V разлика между входното и изходното напрежение.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, AAUUXX написа:

Пак спориш без да си наясно,правил ли си стабилизатор с LM317?Най-малко грее когато стабилизацията е в диапазон 3-4 хайде 5V разлика между входното и изходното напрежение.

Хм, на празен ход?:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.