Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да направя безжичната мрежа видима само за устройствата, чиито мак адреси са разрешени да се свързват (мак адрес филтърът е включен). Само че като изключа SSID Broadcast, телефонът се откача от мрежата и ръчното добавяне не върши никаква работа - казва, че няма такава мрежа. За капак даже я и премахва от "запазени мрежи".

Та, някой с идеи как да скрия мрежата от неоторизирани устройства, но без да спирам SSID Broadcast? Рутерът е TP-LINK WR940N.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, rado84 написа:

без да спирам SSID Broadcast

По мое мнение без ..... няма как да стане ....

Нещо не си конфигурирал филтъра по MAC адрес или някаква настройка на телефона.

Дали не трябва да го запазиш и в ARP-то ????

Пробвай първо при видим рутер да се свържеш с телефона и после да го запазиш (автоматично), и чак тогава да изключиш SSID Broadcast.

Имаше някаква особеност от последователността ....

Успех все пак!

п.п. Не ми ясно какво ти бърка, че рутера ще се "вижда" при положение, че филтрираш по MAC адрес???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изключиш WiFi, безжичната мрежа, ще стане невидима.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в рутера. Сложи отметка на мрежата да е скрита и си оторизирай устройствата по МАК адрес. Това трябва да е достатъчно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е начина - с изключване на "Wireless SSID Broadcast". Пробвай да махнеш пароли и MAC адреси, ако си добавял и пробвай пак. Изчисти мрежата от устройството, виж дали пишеш правилно името на мрежата.

https://www.linksys.com/us/support-article?articleNum=136623

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ДиоиД написа:

п.п. Не ми ясно какво ти бърка, че рутера ще се "вижда" при положение, че филтрираш по MAC адрес???

Защото въпреки мак адрес филтъра и въпреки паролата, една неоторизирана маймуна успя да се закачи. Бързо я усетих и изритах, но един приятел ми каза, че ако маймуната се падне някоя по-умна, с Кали Линукс може много бързо да ми отнеме всичките права над мрежата и да ме изхвърли от нея. И затова искам да се подсигуря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, то така стават работите, като по филмите. Някой ще тръгне да ти хаква мрежата, че и да те изхвърля. Нали винаги можеш да си занулиш рутера и да си смениш паролата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Нали винаги можеш да си занулиш рутера и да си смениш паролата.

И после всичко отначало, нали...
А YouTube явно е филм. Щом може да стигне дотам, че да получи паролата ти, след това няма да му е трудно да счупи всичко и да те изхвърли от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, rado84 написа:

И затова искам да се подсигуря.

преди 7 часа, sliderum написа:

Като изключиш WiFi, безжичната мрежа, ще стане невидима.

Някой ти го е казал в този случай какво да направиш .... само ще продължа неговата мисъл ..... т.е. след като изключиш WiFi-то, взимаш преходник-адаптер USB (в зависимост от телефона) към RJ45 и ти е осигурена най-сигурната защита .... и не забравяй да екранизираш помещението, че може и тогава някоя по-умна маймуна да те хакне ...

п.п. Това, че е невидима пак не е гаранция, че не може да се намери .... и пак може да се хакне .... просто е по трудно .... :shy11:

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да направи, с насочена активна  антена, ще го прихванат. Напоследък, имало модели с висока чувствителност, дори засичали електромагнитните колебания покрай оптичните кабели. Така съм чувал де. :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://static.tp-link.com/res/down/doc/TL-WR941ND_V6_UG.pdf

Всичко от което се нуждаеш е в него!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, rado84 написа:

И после всичко отначало, нали...
А YouTube явно е филм. Щом може да стигне дотам, че да получи паролата ти, след това няма да му е трудно да счупи всичко и да те изхвърли от нея.

Казах ти, не гледай филми, youtube още по-малко. Пробвай да хакнеш мрежа, щом е толкова лесно. Ако е с някоя парола тип "12345678" ще стане, но ако е цифри+букви, големи/малки + още някой символ, шансовете отиват към 0 или трябва да имаш супер мощен хардуер и неограничено време и пак може да отнеме години, особено ако си задал WPA2 кодировка.

Има и вариант, ако си активирал WPS или рутера ти е много стар, но пак едва ли някой ще тръгне да се занимава.

https://null-byte.wonderhowto.com/how-to/hack-wpa-wpa2-wi-fi-passwords-with-pixie-dust-attack-using-airgeddon-0183556/

По-лесно ще му е да ти разбие вратата и да смени паролата на рутера :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми 14 символа е паролата, 4 от които специални и които не можеш да намериш на клавиатура с кирилица или латиница. Това другото е WPA2-PSK с AES encryption. Обаче от време на време пак намират начин да се закачат, въпреки мак филтъра и другите неща. Щом успяват, значи начин има, а дали е с Кали Линукс или Гоа'улд Линукс - все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как разбираш, че някой се е закачил? Пробвал ли си да смениш паролата, след като видиш, че някой "се е закачил"? Сигурен ли си, че този "някой" не е примерно твоя телевизор или някое друго от твоите устройства - телефон, таблет, лаптоп?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.09.2018 г. в 16:37, sliderum написа:

дори засичали електромагнитните колебания покрай оптичните кабели

Вярвам че си ироничен с това :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.