Премини към съдържанието
amadeusbg

Избор на лаптоп офис приложения и сърфиране от 600 до 800лв

Препоръчан отговор

Здравейте,

трябва да избера лаптоп за приятелка, която е в Австралия и да й го занесат от тук. Предполагам до 800лв се изключва международната гаранция, но все пак да си кажа smile.gif

Спрях се на няколко модела, като тя изрично ме помоли да е максимално бюджетен, като таванът в началото беше 600-700, но успях да я склоня да даде малко повече. Разрових се и попаднах на следните модели, като ще помоля, ако някой има по - преки впечатления от моделите да даде по един глас (било то като конструкция, бързина и тн). Гледах да са без външни видео карти, за да не греят излишно, а и тя няма да го товари толкова - главно FB, офис приложения (тъй като е студент) и чат пат някой друг клип в youtube. Евентуално се цели в бъдеще да бъде добавена още 1 плочка рам и/или SSD.

Lenovo Ideapad 320S - В подобна тема попаднах на ето този, който ми се стори интересен заради това, че е 14ка (но е с 6006u, а гледах, че вече има и с 7020u и 7100u и затова се колебая за него). Дали евентуално може да му се добави още рам или SSD?

ТОЗИ, като не съм сигурен дали е HP G6? Също така дали може да му се добави още рам, тъй като гледам, че на слотове пише 1?

HP 250 G6 - много разновидности, но главно се спрях на тази с този процесор и 1TB HDD, отново си нямам идея каква им е конструкцията, преди около година май видях G5 и ми се стори бая пластмасов и на един шамар живот, но ... за тези пари предполагам толкова

Acer Aspire 3 - тук ме грабна процесора i8130u , но пък едно време аз имах Acer Aspire и не бях очарован от конструкцията (говорим преди сигурно 5-6 години), но пък сега съм с Asus Rog и може би това е причината. Видях го и във вариант със SSD, но може би е по - добре с 1TB хард, тъй като SSD-то е само 120GB?

Lenovo V330 - същият процесор i8130u, но в корпус на Lenovo. Намерих го и на по - добри парички с хард, който май е по - удачния вариант HDD

Lenovo Ideapad 330 - грабна ме главно заради цената и е с i7020u, но отново не зная за корпуса. Честно казано заради производителността, ако Aspire-a или Lenovoто с i8130u са окей като конструкция бих заложил на тях за тези 100лв разлика.

ASUS X541UA - освен, ако не е бетонен корпус като на моя ROG (зная, че за тези пари няма как, но все пак) не бих се спрял на него, но тъй като ми попадна като разновидност реших да попитам и за него. Като процесор / пари и тн не е кой знае какво, но знам ли може пък да е златно яйце, за което не съм чувал.

Ще бъда много благодарен на отзовалите се с мнение и препоръки.

Поздрави! smile.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не се вземе от там техника? Най-малкото ще е по-евтина, може да се хване някоя хубава промоция, а не измислените като при нас, също така ако има проблеми ще може да се ползва и гаранцията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.