Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Мога ли да издам някъде или продам кинескоп от телевизор KIA? И да питам - има ли въобще смисъл и какви пари бих взел от него? Техническото му състояние е неизвестно, а козметичното - много добро.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закарай го някъде за рециклиране. Едва ли ще ти даде някой пари за него, особено като не се знае и дали работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Закарай го някъде за рециклиране. Едва ли ще ти даде някой пари за него, особено като не се знае и дали работи.

Един комшия ми даде неработещ телевизор за части. Извадих му платките и говорителите и си ги запазих, защото чакроляци винаги ще потрябват за нещо. Кинескопът ми е напълно ненужен и се чудя какво да го правя. Не ми каза в какво точно се състои неработоспособността на телевизора, а и аз не съм го тествал, за да установя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден изхвърлих на боклука два огромни телевизора Sharp, с кинескопи. Възможно беше и да работят, ама ме мързеше да проверя.

Те вече за друго не стават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Онзи ден изхвърлих на боклука два огромни телевизора Sharp, с кинескопи. Възможно беше и да работят, ама ме мързеше да проверя.

Те вече за друго не стават.

Ползват се все още, защото някои хора не могат да си позволят съвременен телевизор. Един познат беше намерил до контейнерите на вилната зона оставен кинескопен телевизор със залепена бележка "Работещ".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може. 

От друга страна, преди работех в магазин за техника, в който бяхме длъжни да приемаме стари електроуреди, върнати от хора, които вече не ги искат. Много от тях още работеха. Имаше сума ти телевизори, бяхме си сложили една огромна 29"-ка в склада :) . Но ги пращахме на фирма за рециклиране на електронни отпадъци.

Сигурен съм, че никой сервиз няма да прояви интерес да купи кинескопа ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Деянчо написа:

Ползват се все още, защото някои хора не могат да си позволят съвременен телевизор. Един познат беше намерил до контейнерите на вилната зона оставен кинескопен телевизор със залепена бележка "Работещ".

Това успях да намеря по темата,иначе защо да не може да си купи всеки нов телевизор,може да си купува цигари и ракия всеки ден, но не и нов телевизор който е 250лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Това успях да намеря по темата,иначе защо да не може да си купи всеки нов телевизор,може да си купува цигари и ракия всеки ден, но не и нов телевизор който е 250лв.

Ракията и цигарите са жизненоважни субстанции за всеки един средностатистически българин. Предимството на старите кинескопни телевизори е, че са по-качествени от съвременните, които се правят да изкарат гаранцията си. Вкъщи имам четири съвременни некинескопни телевизори, както и един кинескопен, който седи отвън на летния навес. Имам и една лампова "Опера", която е с колекционерска стойност и украсява една от стаите.

Цитат

Изкупуваме стари телевизори от адрес – 2 лв за брой

За 2 лв. меко казано не си заслужава занимавката, а и на всичкото отгоре това е цената за цял телевизор, а аз съм оставил от него само кинескопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Ракията и цигарите са жизненоважни субстанции за всеки един средностатистически българин. Предимството на старите кинескопни телевизори е, че са по-качествени от съвременните, които се правят да изкарат гаранцията си. Вкъщи имам четири съвременни некинескопни телевизори, както и един кинескопен, който седи отвън на летния навес. Имам и една лампова "Опера", която е с колекционерска стойност и украсява една от стаите.

За 2 лв. меко казано не си заслужава занимавката, а и на всичкото отгоре това е цената за цял телевизор, а аз съм оставил от него само кинескопа.

Не са по-качествени по никой показател,кинескопа след 5г работа по средно 4ч дневно започва да губи качествена картина,каквато е била в началото при покупка.За здрави също не са по-здрави от съвременен телевизор.Имам LCD телевизор,който си гледам вече над 10г и си работи без грешка.

И тук има някакви които изкупуват стари телевизори,но за един кинескоп не си заслужава според мен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Деянчо написа:

Здравейте! Мога ли да издам някъде или продам кинескоп от телевизор KIA? И да питам - има ли въобще смисъл и какви пари бих взел от него? Техническото му състояние е неизвестно, а козметичното - много добро.

В кой век живееш? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

В кой век живееш? :D 

Не знам, ама преди малко през прозореца видях сражение между вещица и зъл дракон. :D

Ако искаш да ти го дам тоя кинескоп. Цената е 5 лева, ама за тебе като за приятел - 10. :yanim:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Деянчо написа:

и се чудя какво да го правя.

Направи си аквариум

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да завъдим рибки. Може и попови лъжички после да ядем жабешки бутчета. Даже по-добре така, защото няма нужда да се сменя водата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо на някои хора им е толкова трудно да се разделят с вече изпялата си песента техника? Ще поправят, ще я продават цяла или на части!

Ми, идва момент когато се опира до пункт за рециклиране или до контейнера за смет. И по темата - за този кинескоп не бих дал и една стотинка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вкарай го в експлоатация, по-полезно ще ти е. Все ще му намериш предназначение . Някакво село, стара вила, стара постройка, барака, нещо дет да бае новините, да е повече от хич.

Кутия пазиш ли ? От Olx опитай се да намериш някакво универсално шаси, на безценица.

Няма да получиш никакви смислени пари от това нещо, с които да можеш да направиш нещо, ако тръгнеш да го продаваш.

То хубаво - материал много, жал ти е, но търсене вече няма на такива работи. Качество, материал, но търсене - йок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Staseka7777 написа:

Вкарай го в експлоатация, по-полезно ще ти е. Все ще му намериш предназначение . Някакво село, стара вила, стара постройка, барака, нещо дет да бае новините, да е повече от хич.

Кутия пазиш ли ? От Olx опитай се да намериш някакво универсално шаси, на безценица.

Няма да получиш никакви смислени пари от това нещо, с които да можеш да направиш нещо, ако тръгнеш да го продаваш.

То хубаво - материал много, жал ти е, но търсене вече няма на такива работи. Качество, материал, но търсене - йок.

Отиде в контейнера. Къде да я дявам тая стъкленица? Тя тежи доста и заема площ, а аз не разполагам с достатъчно свободно пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Деянчо написа:

Отиде в контейнера. Къде да я дявам тая стъкленица? Тя тежи доста и заема площ, а аз не разполагам с достатъчно свободно пространство.

Защо не го подари на твоя "приятел"

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Колев60 написа:

Защо не го подари на твоя "приятел"

Моят приятел Игрището не изяви интерес към предлагания артикул, а и много щеше да му се хване доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.