Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам една идея която мисля да превърна в реалност , но първо разбира се трябва да се информирам за някой неща. А именно идеята ми е следната. Преместих се в град Пловдив , но не обичам да живея в апартаменти и отказвам да го правя. Цените на къщите са доста високи и всичките са огромни и напълно ненужни.  Искам тип къща като на снимката. Но за тази цел искам да си я построя сам. Относно мястото все ще намеря такова. Въпроса ми е от там нататък какво  ? Искам съвети от хора който са минали през това. Какви разрешителни и документи са ми нужни и колко приблизително биха ми стрували те .

kushta.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо се почва с Виза_за_проектиране.

После проектиране - Архитектура, Конструкция, ВиК, ОиВ, Ел, Вертикална планировка и т.н. - То се извършва от някоя фирма, която има лицензи за това. - Всичко това се съгласува в съответната община.

След това е Издаване-на-разрешение-за-строеж

След това .... са куп други документи и т.н.

Най-пълно може да се запознаеш с това от което се интересуваш в ЗУТ.

Уви не е толкова лесно сам да го направиш, за да е по законов начин.

Най-добре след като придобиеш УПИ-то да попиташ въпросната община в което е то каква е процедурата.

За средствата: подготви се минимум 300 евро/кв.м. + още 100 за довършителни работи ...

За времето: От покупката на УПИ-то до влизане с чехли в дома - минимум 3 г. при добро финансиране.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, stoian32 написа:

Здравейте, имам една идея която мисля да превърна в реалност , но първо разбира се трябва да се информирам за някой неща. А именно идеята ми е следната. Преместих се в град Пловдив , но не обичам да живея в апартаменти и отказвам да го правя. Цените на къщите са доста високи и всичките са огромни и напълно ненужни.  Искам тип къща като на снимката. Но за тази цел искам да си я построя сам. Относно мястото все ще намеря такова. Въпроса ми е от там нататък какво  ? Искам съвети от хора който са минали през това. Какви разрешителни и документи са ми нужни и колко приблизително биха ми стрували те .

kushta.jpg

Мога да те свържа с мой приятел. Прави сглобяеми къщи. Тази дето си я показал ще е готова за около месец. Цената ще е около 30-35 хиляди лева. Ето ти и линк с репортаж за него.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ispdd.com/projects/сглобяеми-къщи/all-sizes/15/1    Аз мисля,че това е по-бърз и добър вариант,а може и малко по-евтин.Фирми колкото щеш,трябва само проучване и избор на читава и сериозна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.milinkamuk.com/

Погледни и тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.