Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като на моя рутер антената му е счупена и сигнала е много слаб, за телефона [ дори в една стая ] се чудя дали, ще може да взема настройките от моя и да ги вкарам на гореспоменатия рутер защото го имам под ръка даден ми е от един приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Still Hustlin написа:

на моя рутер

И трябва да познаем марката, модела и хардуерната ревизия?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е твоя рутер ?  Дори и да е пак Tp-Link, то щом е друг модел, доколкото аз знам - няма да може конфигурационния файл да пасне на новия рутер.

Колко са сложни настройките ? Предплагам, само трябва да "оправиш" MAC адреса, да си напишеш името на мрежата и паролата... това ако получаваш нета през DHCP ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

И трябва да познаем марката, модела и хардуерната ревизия?

Tenda W311R

преди 12 часа, Freem@n написа:

А какъв е твоя рутер ?  Дори и да е пак Tp-Link, то щом е друг модел, доколкото аз знам - няма да може конфигурационния файл да пасне на новия рутер.

Колко са сложни настройките ? Предплагам, само трябва да "оправиш" MAC адреса, да си напишеш името на мрежата и паролата... това ако получаваш нета през DHCP ...

Tendra W311R да през DHCP

Пробвах да включа TP-LINK-a и да вляза в настройките обаче не стана, с http://tplinklogin.net , 192.168.0.1 , 1.0 и не стана..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръж му RESET бутона за поне 10 секунди и тогава пробвай да влезеш в настройките.

image001ba.jpg

Всъщност аз имам един WR 740N и гледам че WPS и RESET бутоните са му отделно, така че най-вероятно и на твоя са така, а не както на картинката...

П.С: http://192.168.1.1/ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задръж му RESET бутона за поне 10 секунди и тогава пробвай да влезеш в настройките.

image001ba.jpg

Всъщност аз имам един WR 740N и гледам че WPS и RESET бутоните са му отделно, така че най-вероятно и на твоя са така, а не както на картинката...

П.С: http://192.168.1.1/ ?

41852143_327284664502750_448976235943428096_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там до буксата за адаптера за захранване най-вляво в дупката е бутончето. Трябва ти игла или нещо подобно за нулирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Still Hustlin написа:

Пробвах да включа TP-LINK-a

С кабел или по wifi? Правилният начин е с кабел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кабел или по wifi? Правилният начин е с кабел!

Кабел

Там до буксата за адаптера за захранване най-вляво в дупката е бутончето. Трябва ти игла или нещо подобно за нулирането.

Та ресетнах , и пак не става

42044867_1864447126970093_1611368998136446976_n.jpgПробвам да вляза, ама не ми пуска :D

Редактирано от Still Hustlin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да разберем (научим) от тази снимка?

Този рутер с фабричен софт ли е, или предния собственик го е флашвал с някое WRT?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, street racer написа:

Какво трябва да разберем (научим) от тази снимка?

Този рутер с фабричен софт ли е, или предния собственик го е флашвал с някое WRT?

Нямам си и на идея. За последно е работил преди доста време 2години някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каела в кой порт на рутера го включващ? Да не се мъчиш на WAN порта? Какво IP има на мрежовия контролер?

Пробвай с твърдо зададено IP на контролера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, street racer написа:

Каела в кой порт на рутера го включващ? Да не се мъчиш на WAN порта? Какво IP има на мрежовия контролер?

Пробвай с твърдо зададено IP на контролера.

Кабела на самия интернет в синия порт,а другия до него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стандартния гейтуей на тп-линк е или 192.168.0.1, или 192.168.1.1. Можеш да го провериш с команда в cmd ipconfig /all. А това, че ти дава limited access е вероятно заради защита по mac адрес, и без да звъниш на спорта на доставчика няма как да ти тръгне връзката. Може и да опиташ клониране на мак-а, но най добре е да говориш с isp-то за новия. Поне аз така процедирам при замяна на маршрутизатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, techmaniac написа:

Стандартния гейтуей на тп-линк е или 192.168.0.1, или 192.168.1.1. Можеш да го провериш с команда в cmd ipconfig /all. А това, че ти дава limited access е вероятно заради защита по mac адрес, и без да звъниш на спорта на доставчика няма как да ти тръгне връзката. Може и да опиташ клониране на мак-а, но най добре е да говориш с isp-то за новия. Поне аз така процедирам при замяна на маршрутизатор.

Демек да ги викам да настройват тоя така ли :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбираш ги викай. Аз предпочитам да им продиктувам новия мак по телефона, като за по-лесно. :D

Е сега при теб дали има защита, или няма не можем да сме сигурни, защото може и да е пипан фирмуера на тп-линка ти. 

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си динамично IP на системата от която се опитваш да достъпнеш рутера, свържи ги с кабел като в рутера ползвай някой от оранжевите портове (1-4).

Отвори си конзолата и пиши

преди 2 часа, Still Hustlin написа:

ipconfig /all

Пусни резултата тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, plamen_petrov_80 написа:

Сложи си динамично IP на системата от която се опитваш да достъпнеш рутера, свържи ги с кабел като в рутера ползвай някой от оранжевите портове (1-4).

Отвори си конзолата и пиши

Пусни резултата тук.

Смисъл сега както съм с Tenda рутера да го пусна на динамично ip?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tenda рутера не го пипаш изобщо.

Хващаш само новия рутер и му закачаш кабел замо за връзка с компютъра (интернет кабела не те интересува или по-скоро не ти трябва за да си достъпнеш настройките на рутера).

Идеята е да видиш дали новия рутер ще ти даде IP адрес и кое ще ти се води Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.xxx.xxx

След това се опитваме да го достъпнем IP адреса даден за Default Gateway, ако не стане лесно може да се пробва със скенер на портове да се види къде е отворен порт. Там някъде може да се провери и дали настройките които хвърля рутера са тези по подразбиране за TP-LINK или са за OpenWRT, DD-WRT и т.н. Също така някъде дам може да се пробва и RESET на рутера.

Преди да си осигуриш достъп до рутера не виждам смисъл дори да викаш представител на доставчика ти (може само да го разходиш), а осигуриш ли си достъп имаш 2 варианта - да замениш основния рутер или да включиш този новия като втори. Всъщност може да го пробваш и сега - от Tenda (LAN) кабел към TP-LINK (WAN) има някакъв минимален шанс просто да потече интернета.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, plamen_petrov_80 написа:

Tenda рутера не го пипаш изобщо.

Хващаш само новия рутер и му закачаш кабел замо за връзка с компютъра (интернет кабела не те интересува или по-скоро не ти трябва за да си достъпнеш настройките на рутера).

Идеята е да видиш дали новия рутер ще ти даде IP адрес и кое ще ти се води Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.xxx.xxx

След това се опитваме да го достъпнем IP адреса даден за Default Gateway, ако не стане лесно може да се пробва със скенер на портове да се види къде е отворен порт. Там някъде може да се провери и дали настройките които хвърля рутера са тези по подразбиране за TP-LINK или са за OpenWRT, DD-WRT и т.н. Също така някъде дам може да се пробва и RESET на рутера.

Преди да си осигуриш достъп до рутера не виждам смисъл дори да викаш представител на доставчика ти (може само да го разходиш), а осигуриш ли си достъп имаш 2 варианта - да замениш основния рутер или да включиш този новия като втори. Всъщност може да го пробваш и сега - от Tenda (LAN) кабел към TP-LINK (WAN) има някакъв минимален шанс просто да потече интернета.

Успех!

Screenshot_6.png

Свързах само LAN кабела към рутера,а другия си беше в компютъра.

Сега пробвах и така както ми каза към WAN порта и ми даде това:

Screenshot_7.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в адресната лента на някой браузър да въведеш
192.168.1.1
 виж дали ще ти се зареди login страницата на рутъра. И пробвай с
admin
admin

да се впишеш.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, DarkEdge написа:

Пробвай в адресната лента на някой браузър да въведеш
192.168.1.1
 виж дали ще ти се зареди login страницата на рутъра. И пробвай с
admin
admin

да се впишеш.

Пробвах не стана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което значи? С такива едносрични отговори, трябва ние да гадаем и заливаме с предположения темата.
Не се зареди страница?
Не разпозна логин....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което значи? С такива едносрични отговори, трябва ние да гадаем и заливаме с предположения темата.
Не се зареди страница?
Не разпозна логин....

Не зарежда страницата... с 1.0 само върти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зарежда страницата - с каква грешка ?

Я пробвай в CMD

ping -t 192.168.1.1

както и

ping -t 192.168.0.1

и сподели резултатите, като изчакаш и на двете команди за по поне 10 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.