Премини към съдържанието
problem33

От къде мога да купя пломба за зъб

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам, от къде мога да купя течноста за пломбиране на зъб, продава ли се някъде?

Един вид, материала с който се пломбира зъба... това ме интересува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш в Гугъл "стоматологични материали" и ти излизат фирми, които ги доставят и продават. Почваш да им се ровиш в асортимента и си ти...Е почти си ти....Не би трябвало да е възможно на теб да ти продадат такива.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sliderum написа:

Пишеш в Гугъл "стоматологични материали" и ти излизат фирми, които ги доставят и продават. Почваш да им се ровиш в асортимента и си ти...Е почти си ти....Не би трябвало да е възможно на теб да ти продадат такива.

Тези неща се продават единствено на зъботехници и зъболекари, а не на Сульо и на Пульо. Толкова ли е трудно да отидеш на зъболекар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да му трябват да прави бомба с тях, кой го знае. То и никнейма си му е многозначителен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бомба може ли да стане с това, хм. Аз, както имам 20 пломби, мога да се взривя ли?:no-no:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, видя ли, направо се хвърли на въпроса като вълчак на кокал :D

Щом имаш толкова пломби, май е време да се отървеш от тях, заедно със зъбите.

На изкуствено чене,

кариес не расте.

Има рима.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, problem33 написа:

Бомба може ли да стане с това, хм. Аз, както имам 20 пломби, мога да се взривя ли?:no-no:

Явно не ти стигат 20 та си решил да се самопломбираш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, sliderum написа:

Не би трябвало да е възможно на теб да ти продадат такива.

Защо да не би трябвало? Какво нередно има?

Пломбирането на зъб трудно ще бъде успешно в домашни условия, трябват си материали, инструменти, знания. Не е просто да натъпчеш дупката с материала за пломби и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, baitexpo написа:

Защо да не би трябвало? Какво нередно има?

Пломбирането на зъб трудно ще бъде успешно в домашни условия, трябват си материали, инструменти, знания. Не е просто да натъпчеш дупката с материала за пломби и готово.

Да не говорим, че може да се получи замърсяване и фатален изход. Съветвам без професионална намеса нищо да не се предприема, защото това не е шега работа. Трябва да се подходи сериозно, а не да се правят такива глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам леко черничко, предстои ми среща с хора, зъболекарят ми е в отпуск, а ходя само при него, исках нещо временно да не си личи, намерих в сайт, временен цимент.. 25 лева, мисля да си го поръчам,...

https://dentalspace-bg.com/netc-временен-цимент

ето това дали ще свърши работа?

• Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, problem33 написа:

Имам леко черничко, предстои ми среща с хора, зъболекарят ми е в отпуск, а ходя само при него, исках нещо временно да не си личи, намерих в сайт, временен цимент.. 25 лева, мисля да си го поръчам,...

Това също би свършило работа да се заличи "лекото черничко". :tease:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Деянчо написа:

Това също би свършило работа да се заличи "лекото черничко". :tease:

Това трябва да го чака 24 часа с отворена уста за да изсъхне. Но може да пробва със строителен гипс, той стяга бързо и сигурно ще издържи 1-2 дни.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, baitexpo написа:

Това трябва да го чака 24 часа с отворена уста за да изсъхне. Но може да пробва със строителен гипс, той стяга бързо и сигурно ще издържи 1-2 дни.

Направо да направи един кофраж и да излее бетон.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, problem33 написа:

Ти нормален ли си. Отивай на зъболекар или си изчакай този при който ходиш. Какви глупости вече раждат главите на хората. След малко ще искаш и скалпел за да си направиш сам операция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това наш ганьо нещо не може да му се опре,от всичко разбира и всичко знае!Човек толкова ли ти е малак умствения капацитет,че да тръгнеш сам да си пломбираш зъбите,да не мислиш че това е като да фугираш плочки?!Не осъзнаваш ли че при инфекция каквато ти е сигурна си заминал за ден,а може и по-малко?Как ви идват такива идеи направо не знам!Мозъка не е само за да запълни кухината в черепа,той се ползва и за мислене!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, зъба ми е пломбиран, и няма дупки. Има лек външен кариес... дори не е кариес, просто е черничко. И да виждал съм в други държави да продават, такива временно пломбички ли какво са и хората в домашни условия си ги слагат. :) Не знам защо така обиждате, аз не съм малоумен да тръгна да си пломбирам зъб и да бъркам в канали, вие луди ли сте хахахах Тук говорим за външна корекция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето!

Успех!

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, AAUUXX написа:

!Не осъзнаваш ли че при инфекция каквато ти е сигурна си заминал за ден,а може и по-малко?

Направо да се чудиш, как въобще има живи хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, problem33 написа:

Така, зъба ми е пломбиран, и няма дупки. Има лек външен кариес... дори не е кариес, просто е черничко. И да виждал съм в други държави да продават, такива временно пломбички ли какво са и хората в домашни условия си ги слагат. :) Не знам защо така обиждате, аз не съм малоумен да тръгна да си пломбирам зъб и да бъркам в канали, вие луди ли сте хахахах Тук говорим за външна корекция...

Точно това е кариеса,какво си мисли че е?Сума хора ти казват,че това не трябва да го правиш,но ти си упорит и държиш на своето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://dentstore.bg/fotokompozitni-materiali/101232-premise-flow-17g.html

Ето на това се спрях, дали ще свърши работа???

Дори не знам какво е, но това мисля, че ще ми го коригира, защото съм виждал зъболекар, най-накрая да го слага това. Какво мислите? Някой дето разбира да каже какво е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, problem33 написа:

дали ще свърши работа

А лампа имаш ли?

Ще ти трябва и това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ДиоиД написа:

А лампа имаш ли?

Това дето го дадах ще стане ли? Лампа имам братле, ама я кажи това, какво е 40 лева са добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега очаквам някоя женска да поиска съвет - как да се самоосемени :eek:

Луди хора!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.