Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Тъй като все повече се нуждая от преносима машина, търся СПЕШНО лаптоп до 1400лева (може да надвишава леко бюджета), с който да обработвам снимки. Изискванията са да има IPS матов екран, резолюцията ще я преживея за тези пари. Да е с SSD, DDR4, четириядрен i5 (не знам дали i3 ще смогва) и по възможност nvidia, че имам лош спомен с AMD...

Дотук добре, но изискването да е с включен Windows убива всичките ми надежди в този бюджет :D

Засега съм се спряла на Lenovo IdeaPad 320s-15IKB, но паметта му е малко. Ако случайно се сещате за други лаптопи с подобни параметри, моля пишете! :)

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно:

https://laptop.bg/laptops-lenovo-V330-lenovo_v330_14_81B0005RBM

Колко е IPS дисплея, не се знае, може да потърсиш някъде подробно ревю за модела. Или някой от тези:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&search[price_btw][]=1200__1499&search[price_gte]=&search[price_lte]=&brand_id_in_all=all&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&cpu_type_id_in_all=all&ram_type_capacity_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&display_type_id_in_all=all&search[display_type_id_in][]=2&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&search[os_type_id_in][]=10&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search=promo_asc

Също не е ясно какъв размер екран търсиш. 8 серия Intel би трябвало да е предостатъчно като процесор. RAM памет почти на всеки лаптоп би трябвало да може да се добави (освен ако не е някой ултра бюджетен със запоена памет). Дори в сайта, който съм дал, има опция да добавиш памет, SSD, дори и OS в някои случаи. Може да потърсиш и някоя реновирана машина втора употреба, за тези пари ще се намери доста добра конфигурация, много фирми предлагат такива лаптопи с 1, някои и с 2 годишна гаранция. Защо мислиш, че задължително ти трябва I5 4-ядрен процесор, какво толкова ще се обработва и с какъв софтуер? За какво ти е външна видеокарта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Raze написа:

Примерно:

https://laptop.bg/laptops-lenovo-V330-lenovo_v330_14_81B0005RBM

Колко е IPS дисплея, не се знае, може да потърсиш някъде подробно ревю за модела. Или някой от тези:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&search[price_btw][]=1200__1499&search[price_gte]=&search[price_lte]=&brand_id_in_all=all&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&cpu_type_id_in_all=all&ram_type_capacity_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&display_type_id_in_all=all&search[display_type_id_in][]=2&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&search[os_type_id_in][]=10&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search=promo_asc

Също не е ясно какъв размер екран търсиш. 8 серия Intel би трябвало да е предостатъчно като процесор. RAM памет почти на всеки лаптоп би трябвало да може да се добави (освен ако не е някой ултра бюджетен със запоена памет). Дори в сайта, който съм дал, има опция да добавиш памет, SSD, дори и OS в някои случаи. Може да потърсиш и някоя реновирана машина втора употреба, за тези пари ще се намери доста добра конфигурация, много фирми предлагат такива лаптопи с 1, някои и с 2 годишна гаранция. Защо мислиш, че задължително ти трябва I5 4-ядрен процесор, какво толкова ще се обработва и с какъв софтуер? За какво ти е външна видеокарта?

Лаптопа ще се ползва за обработка на RAW файлове по 60-70мб. Трябва да подкарва и да работи нормално като го мъча с Adobe Lightroom, където повече ядра и нишки наистина помагат. :D

Edit: външната видеокарта ще ми служи в моментите когато обработвам и видео, което се случва рядко, но все пак е хубаво да разполага с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съотношение цена/качество .

По-добър и по-скъп .

преди 54 минути, Невена Стоева написа:

Лаптопа ще се ползва за обработка на RAW файлове по 60-70мб.

Откъде толкова големи файлове - D850?... :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, RudeBoy написа:

Съотношение цена/качество .

По-добър и по-скъп .

Откъде толкова големи файлове - D850?... :)

Не, канонското братче - EOS 5D Mark IV, некомпресирани dpraw файлове :DБлагодаря за предложенията, идеални са и в посочения от мен бюджет. (покрай тялото и настолния компютър не останаха и за лаптоп.. :D)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези предложения са без windows, нали това беше едно от изискванията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Тези предложения са без windows, нали това беше едно от изискванията?

Цената на първия лаптоп е 1099 лв. До 1400 лв може да се допълни с Windows 10 , ще останат пари и за SSD.

Вторият е доста скъп, допълнителна ОС много ще надвиши бюджета. Но процесорът е мощен, а той е основното, което се товари при обработка на изображения с Lightroom. И затова ми се струва, че в перспектива тези пари ще са оправдани.

Оставям на авторката на темата да прецени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но аз затова съм и дал оферти с windows и в ценовия клас, който се търси. Друг е въпроса, че винаги може да си намери легален ключ за 5-10$ и да си активира windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.