Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дена включих компютъра към телевизора с HDMI кабел.Проблема е, че когато телевизора е угасен, монитора през 2-3 мин. премигва за около секунда-две и после се оправя( абе направо си е черен екрана за секунда-две).Това се случва само когато тв не е пуснат, когато работи няма никакъв проблем.

Монитора ми е свързан с DP кабел.

Двата кабела ( и  към монитора и към тв)са оригинални и дойдоха комплект с монитора когато го купувах.

Монитора е AOC q2781pq  а тв е sony 43хе8077

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte 1050ti- Не играя игри и ползвам компютъра само за браузване,филми и музика.Другите части са:

Ryzen-1500x

Asrock AB350 Gaming K4

Рам- 2х8Gb Corsair-3200Mhz

Seasonic 430W-eco

A-Data SX8000-256Gb

Нямам HD отделен а и не ми е необходим.

Проблема е само когато изгася тв. Мислех че е заради различната резолюция но пробвах да я сменя и няма разлика.

Ако изключа кабела на тв, няма проблем.

Ако пиша нещо в момента на угасянето на монитора и продължа да пиша, след като светне пак всичко си е на ред, и това което съм писал докато е черен екрана си се показва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора и компютъра в общ разклонител и в един контакт ли са? Ако не са, включи ги, може да изгори нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ( тв, монитор и комп ) е включено в един разклонител с предпазител.Интересното е че когато тв си работи, без значение какво съм пуснал на него( картина от компа или тв програма) всичко си е ок, няма премигване, но когато изгася тв от дистанционното и монитора почва да премигва.

Когато тв не работи се налага да откачам HDMI кабела за да не премигва монитора, а ме е страх да не изгоря куплунга от постоянното включване и изключване. Другия вариант е да оставя тв постоянно да си работи докато съм на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изключиш телевизора от захраването има ли промяна?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kamen Zhelyazkov написа:

Когато тв не работи се налага да откачам HDMI кабела за да не премигва монитора

Смени (за проба) HDMI кабела и виж как ще е с новия кабел.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Ако изключиш телевизора от захраването има ли промяна?

Не, няма промяна.

преди 1 час, Agentpat™ написа:

Смени (за проба) HDMI кабела и виж как ще е с новия кабел.

Нямам друг....т.е. имам но е по-къс, мисля да купя нов но исках първо да питам тук дали може да е от нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно, има ли включена кабелна или нещо друго към телевизора, освен компютъра? Пробвай да изключиш всичко и виж дали има промяна, въпреки че проблема би трябвало да го има и при включен телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има включена кабелна телевизия, но няма проблем когато тв е включен.....съмнява ме кабела...въпреки че е оригинален на АОС . Преди 2 месеца бях с HDMI кабел HAMA  и нямах такива проблеми, но правих ремонт и смених местоположението на тв и стария ми кабел стана къс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

Телевизора и компютъра в общ разклонител и в един контакт ли са? Ако не са, включи ги, може да изгори нещо.

Бих те пуснал в темата за бисерите, но ми се спи. Егати глупостите пишете.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Бих те пуснал в темата за бисерите, но ми се спи. Егати глупостите пишете.

А ти като много умен какво умно нещо ще предложиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.