Премини към съдържанието
behwolf

Създаване на няколко локални потребители

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже до сега всички използваха един компютър и си влизаха с паролата, като администратори. Сега искам да създам за всеки човек по един локален потребител, но възникна един проблем. Понеже всичките документи и файлове си ги записваха на декстопа, а след като се създаде нов потребител(стандартен потребител като опция) и се влезе показва единствено и само 8-10 програми на декстопа,а всичко друго го няма. Въпросът ми е ,може ли всичките потребители, да виждат стария декстоп, както до сега, т.е понеже 8-10 човека работят и искам да имат един декстоп, който да го виждат всичките и всеки да може да си отваря файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи им обща папка, която всички да могат да четат и евентуално записват или на всеки качи неговите си файлове на неговия десктоп, или в папка и през администраторския акаунт им дай права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създава се някъде папка Desktop. Примерно на D:
Копират се необходимите файлове от стария десктоп в тази папка.
Във всички профили се извършва пренасочване на папката десктоп към D:\Desktop:
Провери в свойства на папката в раздел Security всички профили ли са с описани права.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам смисъл всеки да има отделен потребител/парола, като ще вижда и на другите документите. Най-добре да се направи общ акаунт с едно име с ограничени права и всички да си влизат с него, след като ще ползват едни и същи документи/файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това се прави поради глупавия регламент за защита на личните данни. Понеже сме в бюджет и трябвало да сложим на всеки парола :D.

Редактирано от behwolf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо, каква е тази "умна идея" 10 човека - на една машина? За целта си има други решения! Това, с различни потребители, донякъде решава проблема с проследяването на действията на всеки, но си е .......доста селски подход

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Аз не виждам смисъл всеки да има отделен потребител/парола, като ще вижда и на другите документите. Най-добре да се направи общ акаунт с едно име с ограничени права и всички да си влизат с него, след като ще ползват едни и същи документи/файлове.

Е, как да няма смисъл? Ами нали освен общодостъпните документи на споделения работен плот, има и локални директории, в които другите профили нямат достъп.
А може и във всеки профил в command prompt с администраторски права да се изпълни следната команда:
reg add "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders" /f /v "Desktop" /t REG_EXPAND_SZ /d "P:\Desktop"
като на мястото на червения текст се постави реалния път до Desktop папката.
След отписване/вписване вече ще сте на P:\Desktop

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но не е ясно какво се прави на компютъра и дали има смисъл от всичко това или един потребител е достатъчен. Автора да си прецени вече какво и как иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Raze написа:

не е ясно какво се прави на компютъра

Какво те интересува? Задачата е всички профили да ползват един десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че въпроса е зададен малко неясно!

Да си виждат стария десктоп - т.е. препратките на програмите - от акаунта на Admin ... нещо си да се копират в Public препратките на всички програми.

Всеки да си вижда само файловете върху който работи той - папката My Documents на съответния акаунт.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.