Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sensey

Открити изпаднали гайки при почистване на лаптоп Lenovo Ideapad 300

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

9406727k.jpg

9406728l.jpg

9406732B.jpg9406731k.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пантите добре ли са закрепени? От там често се чупят, но може и от всяко друго място да са, където се завиват винтовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Пантите добре ли са закрепени? От там често се чупят, но може и от всяко друго място да са, където се завиват винтовете.

Да, напълно стабилни са.

преди 5 минути, Year Zero написа:

От пластмасовия корпус са...Напълно нормално за всички подобони лаптопи.

Играх си около час да търся и не намерих къде точно, понеже и аз си мислех че са от там, или просто ми вадят очите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От пластмасовия корпус са. Просто или мястото е счупено или са се извадили. Ако само са се извадили добре, може да ги залепиш, но ако мястото е счупено,ще минеш и без тях. Би трябвало да държат дънната платка за корпуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

От пластмасовия корпус са. Просто или мястото е счупено или са се извадили. Ако само са се извадили добре, може да ги залепиш, но ако мястото е счупено,ще минеш и без тях. Би трябвало да държат дънната платка за корпуса.

Точно. Това са гайки ,които се вграждат в пласмасовия  корпус и за това от външната им страна е направена накатка за да не превъртват. Но след ГЛУПАВАТА китайска измислица да мажат  резбите на болчетата с боя против саморазвиване ,при развиване тези гайки превъртват и се изваждат.Търсете ДУПКИТЕ им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от iletoo66
      Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм  и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е ACER . Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F3 и F4 ,  Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.
      ВЕРСИЯТА НА ЛАПТОПА МИ Е ACER СЪС WINDOWS 10 ВЕРСИЯ 1809
    • от zonaxxx1
      Намерих тази обява в нета и не съм много сигурен дали си заслужава  парите. Освен това мисля че лаптопа е имал двама собственици вече и аз може би ще съм третият. Причината за това съмнение е че няма оригиналните драйвери за лаптопа. А и ме уверява че при преинсталация лаптопа щял да си ги дръпни  чрез Windows Update, което не ми е ясно как ще стане без драйвери за интернет?

• от CitySL
      Здравейте,
      Лаптопа е  Asus VivoBook15 X540UB-GQ041,
      Inter Core i3-6006U (2.0GHz,3MB)
      4096GB DDR4 2133Mhz
      1TB HDD
      NVIDIA GeFirce MZ110 2GB GDDR5

Лаптопа е закупен преди 6 месеца, като се използва предимно на бюро. Въпреки това не се използва само на ток, а се използва батерията и след като даде индикация за намалял заряд се включва да се зареди. Така го правя 3-4 пъти на ден, да не е само на ток. Батерията издържа 3-4 часа в зависимост от натоварването. Иползва се за браузване, филми, музика и единствената игра, която играя е cs 1.6. 
      Вчера след като се използваше на батерия и нейният заряд намаля, включих зарядното и се появи странен проблем. Лаптопа започва да зарежда батерията и след около 10-20 секунди (различно е всеки път) процеса прекъсва. След това отново захапва да зарежда и пак прекъсва като отчита, че няма поставено зарядно устройство. Пробвах да рестартирам компютъра, актуализирах драйверите за батерията, но резултата бе все същия.  Даже иконата за състоянието на батерията ми изчезна (вижда се на едното клипче). Изключвам да е проблем с буксата на лаптопа, защото тя е махана 2-3 пъти досега. Винаги си стои кабела на зарядното в буксата, а когато приключи зареждането на батерията премахвам зареждането от контакта. Накрая батерията ми падна до 1% и изключих лаптопа. Лаптопа е с вградена батерия.
      Днес реших да звънна на фирмата, от която съм го закупил, за да може да се сервизира, защото има още  18 месеца гаранция. След цял ден ходене по мъките, защото е закупуван онлайн и ме препращат от една фирма на друга, защото нямали оторизирън сервиз, а трябвало само в София. От оторизирания сервиз искали пък само чрез специална куриерска фирма да им се прати, иначе транспорта е за сметка на купувача. Както и да е, примирих се със всичко и бях готов да го изпращам, но реших като за последно да видя дали ще тръгне лаптопа... (защото имам опит с един GSM  не вървеше, отивам в сервиз и взе, че тръгна и ми се скараха, че няма проблем, а им го нося). И след като е престоял цяла вечер, включвам и сега го няма този проблем. Лаптопа се зареди напълно и даже сега пиша от него.

Знаете ли какъв може да е проблемът и признак на какво може да е този временен "бъг"?  Не ми е проблем да го пратя в София, но като знам, че винаги има някакви забавяния и ще отнеме 2-3 седмици, а и лаптопа в момента не издава признаци на проблем. Главно пиша за информация, защото смятам да заминавам в чужбина и да използвам лаптопа там, а ако се случи да направи проблема там ще е доста неприятно. 
      Успях да направя клипчета, за да може да се разбере по-добре проблемът.
      https://www.youtube.com/watch?v=_rGeOu_KPPw&feature=youtu.be
      https://www.youtube.com/watch?v=3FqWT7Q7g9w
      Поздрави

• от Valeri Veselinov
      Здравейте от известно време изпозлвам лаптоп леново вече около година и половина много добра машинка изключително съм доволен от нея. Доскоро всички игри клипове филми и като цяло всичко вървеше перфектно на максимални графики си потдържаше 130-140 фпс и почти не загряваше преди около 2 седмици обаче забелязах как фпсто ми рязко започва да пада на 80-90 понякога 50-60 и изведнъц се стигна до там че играта изобщо не мърдаше а фпсто беше 04-05 и ми насичаше дори и браузърът. Понеже лаптопът е нов го върнах в сервиза на гаранция с предположение че трябва да се изчисти и да се смени термопастата но понеже още в гаранция не посмях аз да го отворя от сервиза са го изпратили директно в ленове по теехни думи където според това което пише е сменена дънната платка , което ми е много странно защото не изглеждаше наистина да има проблем с дъното. Сега игрите и всичко си върви , но пак си потдържа фпс 80-90 и си загрява стабилно , което наистина не мога да си го обясня. Също имах и проблем в зарядното което от време на време на прекъсва и беше отбелязано като проблем , но въпреки това от ленова не са подменили кабела , което ме навежда на мисълта дали е възможно хората от  сервиза да са го претупали колкото да издържи малко защото гаранцията изтича след 3-4 месеца и изобщо да не са го пращали до сервиз на леново. Възможно ли е тези проблеми да идват от зарядното защото ми е много странно как би изгоряла дънната платка на един сравнително нов лаптоп.
  • Дарение

• Добави ново...