Премини към съдържанието
Hristo_kolev

Слаба скорост на прехвърляне на данни в домашна мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте имам питане относно прехвърляне на данни във домашна мрежа.Мрежата се състои от шест компютъра свързани в мрежа със статично ip и със споделени дялове.Има седми pc който се явява нещо като главен.Странното е че когато прехвърлям данни към който и да е от 6-те скоростта е най-много  11MB/s.Всички мрежови карти са 100 мегабитови.Ще съм благодарен за малко помощ ако е възможно да се увеличи скоростта на прехвърляне.Всички компютри са със Windows XP.Свързани са чрез гигабитов суич. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 мегабайта или мегабита? Защото ако са мегабити, трябва да ги разделиш на 8, за да получиш скоростта в мегабайти. Ако е ~11 мегабайта/секунда, това е максималната скорост на мрежовите карти - 100/8=12.5 мегабайта в най-добрия случай, но тази скорост се ползва и за предаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 мегабайта е това означава че е максимума.Вариант е да сложа гигабитови лан карти на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Hristo_kolev написа:

Вариант е да сложа гигабитови лан карти на всички.

И гигабитов рутър или суич.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са и сега свързани със гигабитов суич остава лан карти

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се да напомня - като надградиш картите, си  провери кабелите да са с пълно опроводяване - 8 жила да са кримпнати и кабелът е добре да е поне CAT5E

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Сетих се да напомня - като надградиш картите, си  провери кабелите да са с пълно опроводяване - 8 жила да са кримпнати и кабелът е добре да е поне CAT5E

Въпросът с кабелите е от съществено значение !

Малко офф:

Когато изграждах мрежата в офиса пича от NWX раздели 8-те жила на две и пусна интернет на двата компютъра в моята стая. И за да е сигурен в качеството на работата си - закова кабела за стената точно през средата !!! В резултат на което като светна крушката в тоалетната и интернета на моя компютър спира ;-) Виках външна фирма за анализ и корекция - хората щяха да припаднат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Кабелът е точно такъв и всичките 8 са в конектора все пак не правя за първи път конектори

Но имам в наличност и CAT6 може и тях да сменя ще видя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се сещаш, че нито знам какво имаш, нито знам какво знаеш. :cool:
Знам, че има гигабит суич и 100Mbps LAN карти...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.