Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да знам за започването на такова начинание, какво ми е нужно ? Като за начало опит и средства, това ми е ясно. Говоря от към машини - сървъри, рутери, суичови.. и т.н.

Сървърът с колко рам трябва да е ? Колко струва прикопаването, кабелите от щатите примерно. Общо взето ми трябва пълна информация с най-малката подробност. Благодаря Ви за отделеното време!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Az Da написа:

Здравейте. Искам да знам за започването на такова начинание, какво ми е нужно ? Като за начало опит и средства, това ми е ясно. Говоря от към машини - сървъри, рутери, суичови.. и т.н.

Сървърът с колко рам трябва да е ? Колко струва прикопаването, кабелите от щатите примерно. Общо взето ми трябва пълна информация с най-малката подробност. Благодаря Ви за отделеното време!

Недей да започваш такова начинание щом задаваш подобен въпрос!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минимум 3 + 1 сървъра, 1 + 1 рутера, 1 + 1 суича, 4 + 2 помещения със съответната климатизация и т.н, 300 000 + 300 000 евро като начало, без копане към щатите ....

После Ви трябват куп лицензи и разрешителни и т.н.

Та .... ако нямате 1 000 000 евро, то едва ли ще можете да стартирате това начинание .... и пак повтарям без копането към щатите .... и това само за първата година ....

Всякакви други подробности и т.н. може да разберете като дадете на някоя инженерингова компания да Ви спретне бизнес плана ....

Но ... преди всичко .... трябва да сте си осигурили клиентите предварително .... т.е. преди да пържите рибата трябва да я уловите .... ;)

Успех!

п.п. Времената не са каквито бяха 1997 година .... по-добре станете машинист на някой влак с достатъчно осигурени дестинации.... :)

п.п. на п.п. ..... Една метафора ще използвам, за да си подготвен за твоето начинание: прочети

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://it.dir.bg/web/bivshiyat-shef-na-google-erik-shmid-internet-shte-se-raztsepi-na-dve

Та .... ето ти друга идея ... тегли кабела към Китай или Русия ..... по мое мнение средствата по полагане на въпросния ще са по-малки отколкото до щатите .... хм ... под вода трудно се полага .... ;)

Та .... тъй е .... да станеш хъб на три страни е по удачна идея .... ;) а .... хм .... най много да дръпнеш и един кабел до западна Европа, но това ще си е излишен разход .... има такъв ....

Другия вариант е космоса .... но явно сте решили да е твърда връзката .... та успех с копането ...

Още веднъж: Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.