Премини към съдържанието
Cerepa

проблем с зариадно на винтоверт парксаид 14,4в

Препоръчан отговор

IMG_20180923_013938.thumb.jpg.2f4194833f76dac591e3b97a067fd0a7.jpg

немога да рабзера какъв е този елемент

но не бушон със сигурност опитах да го премостя и стана по зле това са другите елемети които са пак молко не ясни

IMG_20180923_020823.jpg

неиска да за режда акумолатора на машината 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 3 часа, Cerepa написа:

немога да рабзера какъв е този елемент

но не бушон със сигурност опитах да го премостя и стана по зле това са другите елемети които са пак молко не ясни

баш бушон сий, а че гори башоня, значи че има дефект по платката, ама кът нема схема, не мога да давам съвети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IMG_20180923_013938.thumb.jpg.2f4194833f76dac591e3b97a067fd0a7.jpg
На тая снимка виждам място за предпазител. То си е написано 250 V AC (променливо напрежение) 3.15 Ампера, и захранващия кабел. Син - нула. Кафяв - фаза. Мрежовия предпазител.

Ако гори, имаш проблем. Само, че така без схема... Освен да мериш с мултицет всички диоди, кондензатори... Виждам радиатор на някакъв мощен транзистор..изправител...знам ли? Провери и него? Да огледаш платката отдолу, да не е прехвърлило някъде...Изгоряла писта, овъглен гетинакс на платката... Трудно се разбира. Стрелям на посоки!

IMG_20180923_020823.jpg

А тука кондензатори едно съпротивление отзад и някаква бобина, дросел...и ми се вижда като малко стопен от загряване...или така е залят от горе...

Не са никак ясни снимките! Направи по-хубави?....

Може и една снимка на платката отдолу. От страната на спойките!

И обясни по-подробно какво се случва? Какво значи "стана по-зле"? Гори предпазител? Късо съединение? Нещо пуши? Загрява? С включена батерия, без батерия??

Никак не е ясно!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия огромни цитати без отговор? Има бутон.

Това изделие не е ли гаранционно? Ако вече не е - има сервизи. По нищо не личи питащият да знае откъде върви тока, камо ли да има уред и да измери нещо. Не пипай нищо, че ще го скапеш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, Филипов написа:

Какви са тия огромни цитати без отговор?

тя е вкарала отговора в цитатите...ъ-ъ-ъ...тъй де, случват се тия неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той вече го е скапал//// на сервиз направо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що пипаш неща,които не разбираш?Носиш на който разбира да го погледне или си купуваш ново зарядно,няма как някой да го ремонтира онлайн!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елементите са кондензатор, дросел (да не внася смущения в мрежата), а PTC е някаква термозащита. Пази другите елементи от прегряване.

Почти съм сигурен, че някои транзистор е пробил. Трябва да се разпоят транзисторите и да се проверят. 99% съм сигурен, че единият или двата са пробили. Поправимо е, но иска познания и инструменти. Дано ги имаш, иначе на приятел(разбиращ) или на сервиз.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.