Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един сървър с Unraid операционна ситема HP COMPAQ 6000 PRO SFF с intel e8400, 4gb ram. Ползва се за домашни нужди има инсталирани Plex, Nextcloud и др. Забелязвам при пускане на 3D филми през Plex на смарт телевизора Самсунг процесора отива на 100%  и при превъртане на пред на зад понякога забива значи има нужда от ъпгрейд. След четене по форумите на Unraid казват, че с AMD имало проблеми и препоръчват интел i3 8100 заради UHd вграденото му видео, което много добре се справяло с декодирането в бюджентия клас. Въпроса ми е дали да взема за 400 лева Lenovo H50-50 с i7 4770,1tb hdd, 8gb ddr3 или по удачно е да правя нова конфигурация нещо такова с интел i3-8100 . Да отбележа видеокарта не трябва и дъното да е с мин. 6 сата или ще ми трябва контролер.  Благодаря ви за помощта. 

Screenshot_20180923-154158.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново ще ти излезе по-скъпо, дори да вземеш Pentium. Марковата не изглежда зле, SSD ще е бонус, ако нямаш. За тия нужди и mini PC може да те заинтересува - разгледай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400лв цена за такава машина е отлична. Стига да не е издухана 24/7 от предишният собственик и/или да е нещо с проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без ССД е ама ако ХДД е читав ще ми е плюс за сървъра 1тб.Човека искаше 600 ама го спазарих на 400  в добро състояние казва че е за редактиране на музика е ползван. Нова машина значи към 600 ше излезе сигурно ама да се мятам на този с 4770  гледам 10 000 passmark  точки прави, което е много добре има и хипертриидинг за разлика от 4770К, 3-4 години ще кара най малко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, veskostoev написа:

Без ССД е ама ако ХДД е читав ще ми е плюс за сървъра 1тб.Човека искаше 600 ама го спазарих на 400  в добро състояние казва че е за редактиране на музика е ползван. Нова машина значи към 600 ше излезе сигурно ама да се мятам на този с 4770  гледам 10 000 passmark  точки прави, което е много добре има и хипертриидинг за разлика от 4770К, 3-4 години ще кара най малко. 

Не знам къде гледаш, но общо взето всички i7-ци (че даже и някои i5 и i3) имат Hyperthreading.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О

преди 1 час, killchain написа:

Не знам къде гледаш, но общо взето всички i7-ци (че даже и някои i5 и i3) имат Hyperthreading.

Объркал съм се исках да кажа Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) няма 4770К за разлика от 4770 което е голям плюс за Unraid. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

На човека другият вариант е i3-8100 той е от тези които нямат. Колко i3 и i5 от Кафе езеро на Интел, без да броим мобилните имат НТ? Май николко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.