Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не иронизирам никого!

Отказах се да взимам нов монитор засега.

Ето това ми пратиха

https://imgur.com/a/RRqweQx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bumblebee написа:

Не иронизирам никого!

Ето това ми пратиха

За 4200лв. преспокойно влиза и хубав монитор и няма нужда да се отказваш от него.Повечето неща който ще ти предложа са ти дадени вече.

Монитор:

1. http://nikem-bg.net/computer-components/LG-32-32GK850G-B-QHD-144HZ-VA/description.html

2. https://plasico.bg/acer-predator-xb271hubmiprz-umhx1ee005-24611.html

3. https://plasico.bg/монитор-lg-34uc89g-b-curved-wide-ips-cinema-screen-5ms-300-cd-144hz-51490.html

4. https://plasico.bg/lg-34uc79g-b-31964.html

5. Acer XF270HU/A - https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/UM.HX0EE.A01 този тук не го намирам, но може да направиш запитване към acer, дали могат да ти го намерят.Разликата в буквите е че HUА е безрамков https://www.amazon.de/Acer-XF270HUA-Displayport-Reaktionszeit-            2560x1440/dp/B01IHFIVQ4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1537860275&sr=8-1&keywords=acer+xf270hua

Ако fps игрите са ти преоритет не ти трябва g-sync и аз бих избрал позиция 5.

Процесора:

https://www.vario.bg/amd-ryzen-7-1800x-yd180xbcaewof

Дъно:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-B450M-BAZOOKA-AM4/

https://www.vario.bg/msi-b450-a-pro-7b86-001r

Рам:

https://www.vario.bg/teamgroup-t-force-vulcan-dimm-kit-16gb-tlgd416g3000hc16cdc01

Охладител:

https://www.vario.bg/be-quiet-shadow-rock-slim-bk010

ССД:

https://www.vario.bg/kingston-a400-ssd-480gb-sa400s37-480g X2

Кутия:

https://plasico.bg/компютърна-кутия-phanteks-eclipse-p400s-черна-ph-ec416pscbk-60884.html

На която и кутия да се спреш, гледай да не е с плексиглас или стъкло отстрани, ако найстина държиш на тишината.

Видео:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX1080-GAMING-X-8G/

Като за същите пари и малко отгоре може да си намериш gtx 1080 ti втора употреба с остатъчна гаранция, която най-вероятно е била използвана за добив на крипто валути.Ако знаеш какво трябва гледаш/тестваш при покупката на такава карта може да се замислиш.

Захранване:

Беше писал че искаш по-хубаво захранване от seasonic focus plus gold без най-вероятно да си прочел дали е хубаво или не.Ето какво ти предлагам - https://www.vario.bg/seasonic-prime-titanium-fanless-600w-ssr-600tl.Да скъпо е, но нали искаш хубаво и тихо(това е безшумно).Като, ако се спреш на по-скъп монитор, ще трябва да се задаволиш с някое друго, не толкова "хубаво" като гореспоменатия focus plus gold.

Сайтовете са примерни, може да си ги намериш някъде по-евтино.

Успех с избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Inno написа:

И какво като предлага част от компонентите от чужбина ? Мога да направя забележка и в твоето предложение - що за човек ще плати значително повече за същите компоненти закупувайки ги от български търговци. Не го направих, обаче, защото моето предложение е мое лично предложение. Не се опитай да налагаш твоето мнение, защото аз мога да направя същото. Това за четимостта ще го приема като шега.

На ударен ли се правиш? Искаше се машина за 3 бона с видеокартата, ти даде за 3 бона без. Пък като ще и 'твое лично предложение' - пак не беше според исканията, а дори не коментирам идиотския ти подбор на компоненти. И не се шеугвам, питай автора дали разбра всичко, или както сам виждаш, е в тотално объркване.

Като ще коментираш чипове на памети, поне ги научи и оня път ги обърка - тоя Ripjaws освен samsung d-die, може да е hynix m single, което е по-често срещано.

Ебати тъпанарската забележка, да почнем във всяка тема да даваме предложения от Германия? Я направи бърза сметка с компонентите, дето съм дал - гониш 1350 евро +. И към тия пари добави доставката за всичко + вътрешна в БГ. Я сега сметни колко процента на 3 бона пестиш - 7-8% ? Сметни като вземеш по-обемистите или по-евтини компоненти от БГ, с колко пада тоя процент. Ето ти и друга сметка - 2700X, Crosshair VII Hero, MSI GTX 1080 TI Gaming, Aegis 16GB Kit 3000C16 - над 2900лв без доставка от mf срещу 200лв повече от варио. Колко процента са, м? Към това добави факта, че гаранционното ти обслужване се намира на 2000км и не говори майичиния ти език, което за някои хора все още е спънка. Да не говорим, че често се иска и сглобка.

Ще ти кажа и друго, понеже за разлика от теб съм пазарувал не веднъж от MindFactory - нито винаги са бързи с доставките, нито винаги спазват срокове, компонентите може да се намират в различни складове или да се чака запълване на наличности, така например в Германия, което си е вътрешна доставка, са ме бавили повече от седмица и накрая пак нещо липсваше, щото нямаха наличности, та решиха да ми ги пратят на 2 пъти. Което разбира се не помогна, щото липсваше кутията, на която 2 пъти смениха датата за запълване на наличности. Смятай до БГ при такова положение колко ще чакаш.

преди 3 часа, bumblebee написа:

Не иронизирам никого!

Ето това ми пратиха

Брей, едвам-едвам се е променил бюджетът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърът ще бъде закупуван на името на фирма, така че вариантът за поръчка от чужбина отпада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PANOV написа:

На ударен ли се правиш? Искаше се машина за 3 бона с видеокартата, ти даде за 3 бона без. Пък като ще и 'твое лично предложение' - пак не беше според исканията, а дори не коментирам идиотския ти подбор на компоненти. И не се шеугвам, питай автора дали разбра всичко, или както сам виждаш, е в тотално объркване.

Като ще коментираш чипове на памети, поне ги научи и оня път ги обърка - тоя Ripjaws освен samsung d-die, може да е hynix m single, което е по-често срещано.

Ебати тъпанарската забележка, да почнем във всяка тема да даваме предложения от Германия? Я направи бърза сметка с компонентите, дето съм дал - гониш 1350 евро +. И към тия пари добави доставката за всичко + вътрешна в БГ. Я сега сметни колко процента на 3 бона пестиш - 7-8% ? Сметни като вземеш по-обемистите или по-евтини компоненти от БГ, с колко пада тоя процент. Ето ти и друга сметка - 2700X, Crosshair VII Hero, MSI GTX 1080 TI Gaming, Aegis 16GB Kit 3000C16 - над 2900лв без доставка от mf срещу 200лв повече от варио. Колко процента са, м? Към това добави факта, че гаранционното ти обслужване се намира на 2000км и не говори майичиния ти език, което за някои хора все още е спънка. Да не говорим, че често се иска и сглобка.

Ще ти кажа и друго, понеже за разлика от теб съм пазарувал не веднъж от MindFactory - нито винаги са бързи с доставките, нито винаги спазват срокове, компонентите може да се намират в различни складове или да се чака запълване на наличности, така например в Германия, което си е вътрешна доставка, са ме бавили повече от седмица и накрая пак нещо липсваше, щото нямаха наличности, та решиха да ми ги пратят на 2 пъти. Което разбира се не помогна, щото липсваше кутията, на която 2 пъти смениха датата за запълване на наличности. Смятай до БГ при такова положение колко ще чакаш.

Брей, едвам-едвам се е променил бюджетът.

Ти на сляп и толкова завеян ли си че не прочете №16 коментара ми на втора страница ? Или нарочно се заяждаш или обичаш да се правиш на дебил ?

За чиповете - това прочетох от тази доста популярна reddit тема,  снимката е от там. И Hynix да са за цената са добър избор, ''добър'' на фона на цените на DDR4.

Забележка на никого не съм давал във тази тема. Сметката съм я направил много добре - четирите компонента от MindFactory са 1817 лева. Само за четирите компонента спестява почти 265 лева , сравнявайки ги със тези от Vario. Въобще не слагам видео карта във сметките. Вътрешната доставка може да е никаква ако живее в София и си ги взема от когато пристигнат в страната, в случай че използва услугите на Gabco. Със въпросната фирма доставка на четирите компонента също няма да е повече от 20, максимум 30 лева, защото са със ниско тегло. Не съм правил изчисления, но за всеки започнат килограм се заплаща 3.80лв. Въобще не броя видео карта във сметките. Гаранционното обслужване на части закупени от Vario също ще извън България и при покупка отново ще чака поне 5 работни дни за някой от компонентите. Ако пазарува от Gabco частите му ще са тук дори по-рано, зависи дали датата му на поръчка съвпада със курсовете им, но определено може да стане и за 3 работни дни.

Нямам подобна информация за MF. Със подобни перипети човек може да се сблъска със всяка фирма. Някой хора са имали големи забавяния и със Vario, при доставки от външните им складове.

преди 1 час, bumblebee написа:

Компютърът ще бъде закупуван на името на фирма, така че вариантът за поръчка от чужбина отпада

Сподели колко е крайния бюджет за компютър и монитор и по-точни изисквания от към дъно и кутия и монитор. DBP 900 и Define R6 са две дооста различни кутии, не каза защо ти е Full Tower ?

Тази интел конф. е доста зле - Процесора е безумно надценен, но не заради недостига на процесори, който вършува в момента, а защото е ''специално юбилейно издание'' на интел, на практика е 8700K със по-висока честота на едно ядро. Със същата паста за зъби е под капачката като на 8700/8700K. Лудост е да се дават 900 лева за 6-ядрен процесор, особено пък на масова платформа. Картата ще е всичко други, но не и тиха. За захранването не знам дали е добър избор и дали е тихо. Цените на останалите компоненти са доста завишени и аз въобще не бих дал 1200+ лева за 1080-ка, особено пък със турбина. Във тези 3000 лева спокойно може да сглобиш и компютър базиран на високия клас X399 платформа със 12-ядрен Threadripper, ако прецениш че ще ти предложи нещо от което имаш нужда. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да взимам монитор засега, това е... съвсем се обърках

давайте нещо до 3500 лв. да ги уплътним и това е.

Ще се играе на тая машина и ще има малко видеообработка ...

Сумата е без монитор, но нека заложим на компоненти, които ще ми вършат работа като реша да си купувам такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, казвайте нещо да взимам, че до утре трябва да съм го поръчал ... бюджета е до 3500 без монитора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bumblebee написа:

казвайте нещо да взимам

Додай малко и си взимай това .... или на доверени хора поръчваш нещо от тоя сорт конфигурация и мисля че ще влезеш в бюджета...

и естествено ако си фен на Интел .... ;)

Успех!

п.п. Лично аз ще избера да е с i7-8700К процесор .... но не ми се ровеше да търся ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Inno написа:

Ти на сляп и толкова завеян ли си че не прочете №16 коментара ми на втора страница ? Или нарочно се заяждаш или обичаш да се правиш на дебил ?

Тогава що се фащаш за други неща, като ти казах, че не си според исканията.

преди 22 часа, Inno написа:

За чиповете - това прочетох от тази доста популярна reddit тема,  снимката е от там. И Hynix да са за цената са добър избор, ''добър'' на фона на цените на DDR4.

А звездичката да видя на тоя модел ?

И пак ти казвам, много неща са несравними, така например при нас пазар за памети няма такъв като в Германия, че да даваш някви скъпи китове, които в БГ са на баснословни суми. Ама я сравни само дъно и процесор, които са ти основното, щом нямаш видеокарта - Crosshair VII Hero + 2700X = 1253лв във варио и 575 евро в mf или с доставка 100 лева по-малко. Пак 7-8%. Все тая, безкрайна дискусия, накрая пак видя, че в поредната тема за питащия това не е вариант.

преди 2 часа, bumblebee написа:

Добре, 

благодаря

Това на Lpool е добре, само захранването е страшен овъркил, спокойно пестиш 150-200лв. Другото са двете SSD масовки, като по-добре едно голямо Crucial MX500 1TB или едно около 500ГБ + бързо m.2. Phanteks P400S не е с най-добрия поток и за голяма топла видеокарта може би за предпочитане FD Meshify C. Тази конфигурация без монитор с висока резолюция и честота на опресняване, е лишена oт смисъл, няма да се възползваш много, имай го предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, PANOV написа:

И пак ти казвам, много неща са несравними, така например при нас пазар за памети няма такъв като в Германия, че да даваш някви скъпи китове, които в БГ са на баснословни суми. Ама я сравни само дъно и процесор, които са ти основното, щом нямаш видеокарта - Crosshair VII Hero + 2700X = 1253лв във варио и 575 евро в mf или с доставка 100 лева по-малко. Пак 7-8%. Все тая, безкрайна дискусия, накрая пак видя, че в поредната тема за питащия това не е вариант.

Това на Lpool е добре, само захранването е страшен овъркил, спокойно пестиш 150-200лв. Другото са двете SSD масовки, като по-добре едно голямо Crucial MX500 1TB или едно около 500ГБ + бързо m.2. Phanteks P400S не е с най-добрия поток и за голяма топла видеокарта може би за предпочитане FD Meshify C. Тази конфигурация без монитор с висока резолюция и честота на опресняване, е лишена oт смисъл, няма да се възползваш много, имай го предвид.

За какви други неща се хващам бе ??

Никакви звездички не съм видял

Пазар няма във България, това е и частичната причина видео картите да са на доста високи цени. Да си ги държат де, това от мен. Това е и причината Samsung B-die базирани китове да няма във страната, може да се видят кой са дистрибуторите за България.  През 2016 когато стандартен 16GB DDR4 беше 150 лева може да са се купували повече. Доставката за дъното и процесора няма да е 30 лева, по малко ще е и не са само двата компонента. Мен проценти не ме интересуват, а нормални цени.

@bumblebee

преди 8 часа, PANOV написа:

За какви други неща се хващам бе ??

Никакви звездички не съм видял

Пазар няма във България, това е и частичната причина видео картите да са на доста високи цени. Да си ги държат де, това от мен. Това е и причината Samsung B-die базирани китове да няма във страната, може да се видят кой са дистрибуторите на G.SKILL за България.  През 2016 когато стандартен 16GB DDR4 беше 150 лева може да са се купували повече. Доставката за дъното и процесора няма да е 30 лева, по малко ще е. И не са само двата компонента. Мен проценти не ме интересуват, а нормални цени.

@bumblebee Аз вече го направих - Не че е моя работа, но защо ти е да поръчваш от името на фирма ? Не съм сигурен дали някоя от фирмите превозвачи може да го направи това, трябва да потърсиш. Моето предложение го показах, със кутия която ти искаше. Бих сменил само паметта със по-евтината, 150 лева са прекалено много и не си струва макар че при игра на 1920х1080/1440p ще се усеща, особено ако я оптимизираш. Другия вариант за висок клас X470 е по-евтиното Gaming 7 на Гигабайт. Видео картата - 1080Ti, това бих взел аз, особено ако вземеш 4K монитор. Връщам си малко думите за 4K мониторите - LG 32UD59-B е около 800-850 лева и не е зле за начален клас 4K монитор. За 1080Ti трябва да търсиш оферти или както вече споменаха - втора ръка (1000-1150 лева вървят). Дори и да купиш евтина 1080Ti със турбина то може да и метнеш едно Accelero Xtreme III за 100-120лв и да си решиш проблема със честотите/шума и температурите. Вега 64-ца за 950лв със три игри на стойност 300лв, не звучи зле за 1440p. Масовите интели въобще не са вариант на тези цени. И преди 8700К за 700 лева не беше добра покупка, но сега за 900/900+ е безумие. За 3500 спокойно може да вземеш и HEDT AMD машина със 12ядрен 1920X, 2920X май още го няма на пазара, но ако наистина е 650$ то няма да си заслужава изобщо, защото 1920X е 780 лева, а 16-ядрения 1950X e малко под 1500.

П.С Бъга със тагването още нерешен....Горната част от коментара да не се чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Dani 01
      Здравейте! Решихме с един приятел да започнем някакъв проект - игра.... Нямаме много познания за това... мислим да работим със Scratch...
      Имаме идея да направим някакъв вирутуален град или село или нещо такова, което да се развива... но не знам това до колко е възможно със Scratch 
      Някакви препоръки, идеи?
          Благодаря предварително!

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.