Премини към съдържанието
ignorant

Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-добро?

Препоръчан отговор

Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-добро? Кое да избера?  И двете втора ръка на еднаква цена 220лв. с гаранция 8 години. И двете имат еднакви пеерки, но титана е 20децибела на пълно натоварване ,а корсара е 22. Корсара е голд серияя, а сиасоника е титаниум (най0висока). Кондензаторите и на двата са качествени японски. И двете имат копче-опция за спиране на  работа на вентилатора  изаработват във режим без ентилаторр, безшумни. Но Сиасоника има отвънщната страна на  захранването това копче,  а корсара копчето му е от вътрешната страна на захранването и  всеки път когато  искам да го активирам/спра,  трябва д аразгллобвам кутията, коеето е досадно  и времеотделящо.

Моля ви обосновете ми в едно сравнение двата модела да знам  кое да купя :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е ясно с каква цел се търси такова захранване!

Какви компоненти ще храни, ти дали ще спиш до пуснатия компютър и т.н.

Иначе кое е по-доброто за теб - явно вече си си отговорил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно Сиисоника трябва да е с 2 години повече гаранция (12 г. а не 10 г.). Захранването дори да е по-старо модела не е на 4 години тоест гаранцията трябва да е повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Принципно Сиисоника трябва да е с 2 години повече гаранция (12 г. а не 10 г.). Захранването дори да е по-старо модела не е на 4 години тоест гаранцията трябва да е повече. 

Мисля че като пуснаха prime titanium гаранцията беше 10 години.После на ultra titanium я вдигнаха на 12 години.

преди 2 часа, ignorant написа:

Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-добро? Кое да избера?  И двете втора ръка на еднаква цена 220лв. с гаранция 8 години. И двете имат еднакви пеерки, но титана е 20децибела на пълно натоварване ,а корсара е 22. Корсара е голд серияя, а сиасоника е титаниум (най0висока). Кондензаторите и на двата са качествени японски. И двете имат копче-опция за спиране на  работа на вентилатора  изаработват във режим без ентилаторр, безшумни. Но Сиасоника има отвънщната страна на  захранването това копче,  а корсара копчето му е от вътрешната страна на захранването и  всеки път когато  искам да го активирам/спра,  трябва д аразгллобвам кутията, коеето е досадно  и времеотделящо.

Моля ви обосновете ми в едно сравнение двата модела да знам  кое да купя :(

Тролче в другата тема съм ти дал ревюта, прочети ги, не чакай наготово.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ама обяснете ми защо, толкова ли е трудно?!!!! корсара уж е по-мощен със 100вата, но другото е титаниум и копченцето за изключване на вентилатора е отзад, а на корсара е вътре и всеки път шом искам да пускам без вентилаторен режим тряа отварям проклетата кутия с отверка, развиване на болченца, после завиване... всеки път!

Да моля ви, обяснете ми зашо корсара или зашо титаниума? Моля!

@plamen_petrov_80 да, ще спя до компютъра. Леглото ми е до него. Но и двата не са шумни. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти е достатъчно за да е ясно кое трябва да си избереш - "Сиасоника има отвънщната страна на  захранването това копче"

Колкото до 100W - не каза каква система ще захранва, файда от по-голяма излищна мощност няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това ти е достатъчно за да е ясно кое трябва да си избереш - "Сиасоника има отвънщната страна на  захранването това копче"

Колкото до 100W - не каза каква система ще захранва, файда от по-голяма излищна мощност няма.

ама  в самата изработка вътре кое  епо-добро...   кое ше е по-издръжливо и т.н. неща не ми обяснявате, а те са съществени. Нивото на изработка на двете захранвания близко ли е, или разликата в качеството е чувствителна и в чия полза??

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти ако се съмняваш в качеството на титаниума с 12 годишната гаранция , какво да кажем ние......

Моя скромен голд сийсоник има самооо 7 годинки.../от които около 3 вече безаварийно изминали/... Хаха

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

titanium > gold

20 < 22

удобно копче > неудобно копче

Никой не знае как и с какво са товарени до сега тези захранвания, при каква стайна температура са работили и колко часа са навъртели. Няма как да направиш сравнение!

След като имат по 8 години гаранция - ти колко години искаш да ги ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

titanium > gold

20 < 22

удобно копче > неудобно копче

Никой не знае как и с какво са товарени до сега тези захранвания, при каква стайна температура са работили и колко часа са навъртели. Няма как да направиш сравнение!

След като имат по 8 години гаранция - ти колко години искаш да ги ползваш?

еми 10-ина години експлоатациия е нормално, ако още 3 издържат ще е страхотно. Титаниум е повече от голд, но защо? с какво е повече? какво му е в повече? питам, защото не разбирам..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да даваш 220лв за втора употреба, аз бих избрал за тия пари веднага едно ново. Ма си като папагал и нема да ме разбереш.....

https://www.vario.bg/seasonic-prime-ultra-gold-650w-ssr-650gd2

С 12 години гаранция.

Поръчвай едно такова и не му мисли повече.... По нататък и аз ще взема едно такова...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Zaza Zaraza написа:

Вместо да даваш 220лв за втора употреба, аз бих избрал за тия пари веднага едно ново. Ма си като папагал и нема да ме разбереш.....

https://www.vario.bg/seasonic-prime-ultra-gold-650w-ssr-650gd2

С 12 години гаранция.

Поръчвай едно такова и не му мисли повече.... По нататък и аз ще взема едно такова...

човек  аз го купувам употребявано ама с години гаранция!  Не е вариант първа употреба. Дилемата ми е: ясно написана в заглавието. Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold??????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вариант единствено ако ги продаваш.

220лв е много за захранване втора употреба. Нема кой да ти хи купи. Защото за тия пари има нови.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Zaza Zaraza написа:

Не е вариант единствено ако ги продаваш.

220лв е много за захранване втора употреба. Нема кой да ти хи купи. Защото за тия пари има нови.

Човек не може ли да ми обясниш м/у двете конкретни захранвания които питам кое е по-добро и обосновано защо????????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При втора употреба, няма по-добри. Казаха ти горе, че има риск.

Най-доброто е с найлонче, неразопаковано, с голяма гаранция от магазина. Не е чо обявите...

Това е най-доброто..... То ти си го знаеш

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Zaza Zaraza написа:

При втора употреба, няма по-добри. Казаха ти горе, че има риск.

Най-доброто е с найлонче, неразопаковано, с голяма гаранция от магазина. Не е чо обявите...

Това е най-доброто..... То ти си го знаеш

Човвек да тизадам въпросса така, че явно не можеш да ме разбереш. Отивам в магазин и си купувам ново, кое да бъде м/у двете конкретни захранвания, които питам кое е по-добро и обосновано защо????????

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-надеждно е това с възможно най-голяма гаранция. Хаха.... Питай производителните....

Смятам, че за 200 - 240лв има супер новички в магазина ... Ти не си ли съгласен?

Разбирам те много добре. При тая обявена цена и при акцентиране върху гаранцията, това твоето не е питане, а обява....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретно от двете - по-евтиното. Разликите, каквито и да са, за теб ще са само от теоретично естество. И най-вероятно и двете не можеш да ги натовариш, че да станат шумни. 

Другото е чесане на езици... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tommygun написа:

Конкретно от двете - по-евтиното. Разликите, каквито и да са, за теб ще са само от теоретично естество. И най-вероятно и двете не можеш да ги натовариш, че да станат шумни. 

Другото е чесане на езици... 

бро ама защо ти си чешеш езика? в първото мнение съм написал, че цената е еднаква., написал съм всичко и имам конкретно запитване . Но никой не ми дава конкретно обосновано обяснение. Толкова ли е трудно ве...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти защо се инатиш като магаре, само на тия 2те захранвания? Криеш другите компоненти, може да нямаш нужда чак от толкова скъпо и мощно?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Zaza Zaraza написа:

А ти защо се инатиш като магаре, само на тия 2те захранвания? Криеш другите компоненти, може да нямаш нужда чак от толкова скъпо и мощно?

Абе човек питам конкретно. Или отговори на поставения ми  въпрос или не ме занимавай изобщо!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само питаше в нета има достатъчно ревюта и инфо, да се инфирмираш.

Можехте да копате, а сега вече запяхте друга песен, като грамофонната плоча....

Обаче държа за последно да ти кажа, че не тая лоши чувства...

Евала за направения избор. Въпреки майтапа, според мен, захранванията са чудесни и съм сигурен, че ще служат дълго.... Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Zaza Zaraza написа:

Ако само питаше в нета има достатъчно ревюта и инфо, да се инфирмираш.

Можехте да копате, а сега вече запяхте друга песен, като грамофонната плоча....

Обаче държа за последно да ти кажа, че не тая лоши чувства...

Евала за направения избор. Въпреки майтапа, според мен, захранванията са чудесни и съм сигурен, че ще служат дълго.... Успех.

Няма проблем, разбирам, че ти доставя удоволствие да дразниш хората. Но това по никакъв начин не ми помага.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е толкова ли е трудно да попиташ чичко Гугъл ?

Ето какво са написали хората:Build quality. Seasonic is arguable the best PSU manufacture around. The Corsair is made by Chicony Power Technology, good but not as good as Seasonic

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ignorant, ето ти хубаво и евтино захранване, па ко ще бронзово, кюмюрено или ламаринено да е:

EVGA B3 Serie 750 B3 750W, 179 лв, но ти си ги намираш и по- евтино. Има си външно копче за фана, 130 мм фан, модулно и най- важното- Leadex платформа на SuperFlower.

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.