Премини към съдържанието
Prout

Огъната дънна платка. Колко е опасно?

Препоръчан отговор

Компютъра забива на неопределени периоди със син екран и влиза в серия от забиви. Така в продължение на година и се влошава, сега губи сигнал към монитора и се рестартира през няколко секунди докато мигат лед светлините. Върнах го към продавача и тогава забелязах, че е лего огънато. Те твърдят че работило нормално. Всички компоненти са тествани от компютърни специалисти и дъното е тествано и с други компоненти и забива.
 Искам да знам възможно ли е да има повреда по дъното, но ако се опъне да работи без да крашва? Колко е опасно такова дъно за другите компоненти? Основателна причина ли е за рекламация ако предположим, че работи в определени условия но е многократно е забивало системата?
 Дъното е Gigabyte z170x Ultra Gaming.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, тя дори ако е пукната платката или има компоненти по нея с повредени спойки, като я огънеш има възможност да захапе.
Не знам какво означава колко било опасно да е сгъната платката. Теб ако ти извият врата на 360 градуса безопасно ли ще е?
Същата работа и с платката. Всяко огъване е потенциална повреда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция компютъра я използвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Prout написа:

Искам да знам възможно ли е да има повреда по дъното, но ако се опъне да работи без да крашва? Колко е опасно такова дъно за другите компоненти? Основателна причина ли е за рекламация ако предположим, че работи в определени условия но е многократно е забивало системата?

Ако си трепал с него по-голямо от муха да .... въжможно е да има повреда по дъното. В действителност не ти знам силата с която натискаш клавишите .... мой от това да се е случило изкривяването ... да имаш тежки пръсти ....

Най добре .... да ти инсталират разпознаване на мисловните процеси .... т.е. да си сложиш един инплант и дерекно да питаш дъното от кое по-точно забива ...

За другите компоненти .... не е фатално .... стига ноктите ти да не са не изрязани .... тогава може и някой от тях да си пробол ....

Не, неоснователна причина е за рекламация ....

Успех!

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ДиоиД написа:

мой от това да се е случило изкривяването ... да имаш тежки пръсти ....

Много е силна гравитацията, затова. Трябва час по-скоро да пригодят Марс за живот. Там гравитационните сили са по-малки поради факта, че Марс е по-малка планета от Земята.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Деянчо написа:

пригодят Марс

По прагматично е това .... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ДиоиД написа:

По прагматично е това .... ;)

Може и на Луната, даже още по-добре. :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Prout написа:

Компютъра забива на неопределени периоди със син екран и влиза в серия от забиви. Така в продължение на година и се влошава, сега губи сигнал към монитора и се рестартира през няколко секунди докато мигат лед светлините. Върнах го към продавача и тогава забелязах, че е лего огънато. Те твърдят че работило нормално. Всички компоненти са тествани от компютърни специалисти и дъното е тествано и с други компоненти и забива.
 Дъното е Gigabyte z170x Ultra Gaming.

Дъното се сменя. Няма смисъл да се коментира каквото и да било. Още повече, че е тестван другия хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Staseka7777 написа:

Дай пари и веднага се сменя. Айде недей да се налагаш !

Аз пари няма да давам, но постващия ще даде. Налага се.А ако иска да си изгори и другия хардуер то си е негово желание. Не се налагам, но си има правила при работата с компютър. А ти като знаеш много дай друг вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.