Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!Почетох доста за кризата на интелите , имах намерение да пазарувам около Декември обаче гледам навсякъде цените станаха мазало,и казват ,че това може да продължи доста дълго и реших да действам дано успея да хвана некоя скрита бройка някъде.Мислех да сме със и7-8700к но при него кризата явно е ударила първа и под 900 лв не се открива.Затова направих компромис и се задоволявам с 7ца 8700 (ще пристигне утре ,поръчан от малл.бг ако някой търси / 700 лв с доставка - не е реклама опитвам да помогна)
  Тук идва вашата задача  да ми препоръчате дъно,рам,захранване,кутия и ССД прилични като за този процесор.Ще ползвам старата карта и монитор докато купя новите,около Декември.
Като инфо мога да ви нахвърлям ,че конфигурацията е само за игри (ЦС,Пубг,Диабло,доти разни ,код и други шутъри-а бе обичам да играя всичко като съм свободен).Като ориентация мога да ви дам ,че чакам да видя как ще се размърдат цените на 1080/1080ти и 2080.Най вероятно 1080 но ще видим.Монитора ще бъде 24 инчов Фул хд.
 Като пари съм заделил 2000лв ,но не смятам да ги хвърлям всички сега.Нахвърлях си отгоре отгоре примерни компоненти и се завъртях около сума 1550 1650 лв заедно с процесора.Там съм избрал 16гб рам ,кутия нямам чак толкова претенции- да събере всичко просто...Искам да ви попитам и какво мислите за това ССД,знам ,че са сравнително нова фирма,не мисля ,че за гейминг ще ми пречи ,че е по бавно от другите цък .  ?? Общо взето искам да го направя като хората и не ми се реже много от части,но са тежки времена и не искам да се изхвърлям и затова искам да обсъдим вариантите кое е най-изгодно.
  За да не ви обърквам като тегля чертата имате между 800 / 1000 лв за дъно,рам,ссд,кутия и захранване,като 1000 е в крайния случай ако наистина си заслужава. Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 2080 няма да ти стигне целият заделен бюджет, а както става ясно той трябва да включва доста компоненти. За 1080 Ти също е трудно, освен ако не се вземе някой от най-евтините оферти, примерно тази  ако отстъпката още важи, но дори с така, ще трябва да се използува бюджета от 2К докрай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах картата и монитора ще се копуват около Декември евентуално с други пари.Сега съм дал какво ми трябва и какви пари съм готов да заделя,явно не съм се изразил правилно или не си прочел хубаво. Картите които съм дал са ориентировъчни за да добиете представа какво захранване ще ми трябва и  т.н .Все пак ще обърна внимание на офертата за картата,благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно за колегите ще бъде да се сподели целият бюджет и да знаят твърдо ли държите на интелски процесор от класа на i7-8700(К).  Впрочем в яйцето(newegg) има 1080Ти на доста по примамливи цени. Може да погледнете и на глобалният сайт и на локализираният на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Legendary написа:

Здравейте колеги!Почетох доста за кризата на интелите , имах намерение да пазарувам около Декември обаче гледам навсякъде цените станаха мазало,и казват ,че това може да продължи доста дълго и реших да действам дано успея да хвана некоя скрита бройка някъде.Мислех да сме със и7-8700к но при него кризата явно е ударила първа и под 900 лв не се открива.Затова направих компромис и се задоволявам с 7ца 8700 (ще пристигне утре ,поръчан от малл.бг ако някой търси / 700 лв с доставка - не е реклама опитвам да помогна)
  Тук идва вашата задача  да ми препоръчате дъно,рам,захранване,кутия и ССД прилични като за този процесор.Ще ползвам старата карта и монитор докато купя новите,около Декември.
Като инфо мога да ви нахвърлям ,че конфигурацията е само за игри (ЦС,Пубг,Диабло,доти разни ,код и други шутъри-а бе обичам да играя всичко като съм свободен).Като ориентация мога да ви дам ,че чакам да видя как ще се размърдат цените на 1080/1080ти и 2080.Най вероятно 1080 но ще видим.Монитора ще бъде 24 инчов Фул хд.
 Като пари съм заделил 2000лв ,но не смятам да ги хвърлям всички сега.Нахвърлях си отгоре отгоре примерни компоненти и се завъртях около сума 1550 1650 лв заедно с процесора.Там съм избрал 16гб рам ,кутия нямам чак толкова претенции- да събере всичко просто...Искам да ви попитам и какво мислите за това ССД,знам ,че са сравнително нова фирма,не мисля ,че за гейминг ще ми пречи ,че е по бавно от другите цък .  ?? Общо взето искам да го направя като хората и не ми се реже много от части,но са тежки времена и не искам да се изхвърлям и затова искам да обсъдим вариантите кое е най-изгодно.
  За да не ви обърквам като тегля чертата имате между 800 / 1000 лв за дъно,рам,ссд,кутия и захранване,като 1000 е в крайния случай ако наистина си заслужава. Благодаря предварително !!!

Ето ти едно предложение - http://nikem-bg.net/cart/60659p1r60785p1r60576p2r60402p1r57624p1r58232p1rf.html сложил съм ти охладител за по-голяма тишина, че box-a под товар е шумен.

Имаш вариант за 30лв. отгоре да смениш ссд-то с това http://nikem-bg.net/computer-components/CRUCIAL-MX500-500GB-CT500MX500SSD1/ което е с 20гб повече и е с 5 годишна гаранция.

Също за 30лв. отгоре може да смениш mATX дъното с пълноразмерното ATX - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B360-PRO4-LGAS1151/.Аз примерно винаги съм си купувал атх дъна.Просто не ме кефат малките.

За видео се оглеждай за промоции в чужбина.От друга страна до декември ще видиш какви пари ще бъдет нереферентните RTX 2070 и дали ще си заслужава да се купува вместо gtx 1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.