Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От вчера имам проблем с месинджър. Когато искам да изпратя линк от гугъл към месинджър, в листата за top friends ми излизат хора, които не са ми в приятели. Деинсталирах приложението и уж всичко беше наред, направих и фабричен reset на телефона, тъй като от таблета нямам този проблем с приложението. Днес отново ми се появяват около 40 непознати лица, различни от предишните. Моля за съвет какво да правя в тази ситуация, опасявам се, че профилът ми е заразен или хакнат..

InkedScreenshot_2018-09-26-11-02-28_LI.jpg

InkedScreenshot_2018-09-26-11-03-38_LI.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка/модел на устройството? С какъв фирмуеър е, слаган ли е CUSTOM ROM? Освен това приложение какво друго си инсталирвал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът е samsung s8, закупен преди 10 дни, внос от Англия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А софтуера оригиналния ли е или е custom? От къде е закупен - нов от магазин или втора употреба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оригинален софтуер, нов закупен от магазин в бг, внесен от англия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи снимка от settings/about phone/software information. Така и не каза какво друго е инсталирвано освен този messenger. Ако таблета и телефона са с един и същ акаунт и на таблета го няма проблема, едва ли е хакнат профила, за по-сигурно виж дали наистина тези контакти не си ги добавил по някакъв начин или ползваш някое фейсбук приложение, което да ги добавя. Прегледай си и в настройките на самия фейсбук какви приложения/страници си добавял, като за по-сигурно може да си смениш паролата на акаунта на фейсбук и на пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ти се синхронизират контактите с Messenger/Facebook.

Я пробвай да изтриеш всички запаметени контакти от бутона Delete All Contacts тук: https://www.facebook.com/mobile/messenger/contacts/

Също така, тук има още 2 настройки за разрешенята на Facebook и Messenger, които е препоръчително да се направят.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За радост нямам опит с фейбука, но на първо време можете да:

Блокирате непознатите имена

Да си смените паролата

Да качите антивирусна и сканирате

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених паролите на акаунтите. Направих отново фабричен reset на телефона и момента, в който инсталирах месинджър и фб и влязох, ми се появиха непознати гърци (много на брой). Инсталирах messenger lite и деинсталирах messenger. От lite-a проблем няма, само от чистия messenger. В настройките на телефона беше и продължава да бъде изключена опцията да се синхронизират контактите от телефона в приложенията.

Screenshot_20180926-220138_Messenger.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.09.2018 г. в 23:13, violetap написа:

ми се появиха непознати гърци (много на брой).

Негри да ти се появят, е те тогава ще имаш келепир. :)

на 26.09.2018 г. в 23:13, violetap написа:

Инсталирах messenger lite и деинсталирах messenger. От lite-a проблем няма, само от чистия messenger.

Интересно, обикновено "чистата" верия е по-качествена. Lite е бъгава и дори не може да се ползва като хората.

Все пак поздравления за успешния резултат. Всичко е добре, когато приключва добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.