Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

1111.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, street racer написа:

Инсталиран ли е коректния драйвер за WiFi картата?

То си пише, че липсва драйвер. В Device Manager-а трябва да е означено.

ПС: По-скоро не е актуален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на лаптопа няма никакво значение, важно е какъв е мрежовия адаптер. За този си пише - не поддържа тази функция. Варианта е да пробваш с друг драйвер, но едва ли ще има промяна. Сменяш адаптера или слагаш външен USB. Не си казал каква ОС ползваш, но за windows 10 може да пробваш това:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4027762/windows-use-your-pc-as-a-mobile-hotspot

Windows 7:

https://www.groovypost.com/howto/turn-windows-7-laptop-wireless-hotspot/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още малко по темата тук и тук- естествено ако става дума за Windows 10.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Модела на лаптопа няма никакво значение, важно е какъв е мрежовия адаптер. За този си пише - не поддържа тази функция. Варианта е да пробваш с друг драйвер, но едва ли ще има промяна. Сменяш адаптера или слагаш външен USB. Не си казал каква ОС ползваш, но за windows 10 може да пробваш това:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4027762/windows-use-your-pc-as-a-mobile-hotspot

Windows 7:

https://www.groovypost.com/howto/turn-windows-7-laptop-wireless-hotspot/

Изписва ми Windows could no set up .....

Моя грешка е да спомена,че е Windows  7 

преди 21 минути, techmaniac написа:

То си пише, че липсва драйвер. В Device Manager-а трябва да е означено.

ПС: По-скоро не е актуален.

В device managera  не е означено че липсва какъвто и да е драйвер....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи точния модел на wifi адаптора от device manager-а? Предполагам някакъв atheros?

ПС: Я пусни един command promt (с admin права) и пусни:

NETSH WLAN show drivers

Дай една снимка на резултата.

ПС2: Имайки в предвид годинките на лаптопа - едва ли ще стане номера

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай и хардуерен идентификатор на wifi картата. Ако има такава. Че ме съмнява, че е с 3G модем без wifi

И вместо connectify горещо препоръчвам Baidu WiFi Hotspot
Много по-пприлично се държи от Conectify. И има много плюсове в сравнение със скриптовото конфигуриране със средствата на Windows 7.
И не знам дали ще успееш да се сбориш с премахването на Connectify. Много некорекно деинсталиране има - т.е. завършва с много остатъци.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, сега видях тази част от първия пост:

преди 3 часа, asdfj написа:

Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята

Ами възможно е! Вземате си един "рутер" за 20-30 лв и не се занимавате с глупости! 21 век сме, бе хора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Anton Markov
      Здравейте колеги,
      От скоро имам проблем с моята локална мрежа. Имам два последователно свързани рутера и един суич. Връзката междъ тях е следната:
      света -> (switch) TP-LINK TF-S 1005D -> (1st router ip: 192.168.1.1) ZTE ZXHN H118N (има няколко устройства свързани към това устройство) -> (2nd router ip: 192.168.185.1) Linksys WRT54GL (моите устройства като: моб телефон, компютър и лаптоп) 
      Проблема е от около 1 седмица и по някаква причина между 1ви и 2ри рутер отвреме-навреме няма връзка. Дори като е включен кабела идващ от първият рутер към лаптопа или компютъра, пак няма интернет. Но докато съм свързан към WI-FI на първият рутер изведнъж по някое време от нищото идва и спира интернета на вторият. Вторият ми е много важен и не знам как бих работил без него. Надявам се някой да може да ми помогне с намирането на проблема.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.