Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

Имам проблем с лаптопа докато разглеждах във фейсбук ми блокира екрана , спря на едно място . Рестартирах го и ми излезе син екран  20180922_202736.jpg  

20180922_202736.jpg

Изписва автоматично поправяне но не може да се справи и след известно време пак излиза синия екран и всичко започва на ново . Какво мога да направя сам , задължително ли е ново преинсталиране .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може харда да си заминава вече и да мислиш за нов .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, adersa написа:

Може харда да си заминава вече и да мислиш за нов .

Лаптопа е нов дали има 2г , а не го натоварвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция, може и на 1 ден да е и пак да дефектира диска или нещо друго. Имаш ли инсталационен носител да пробваш поправка на ОС или евентуално нова инсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Това не е гаранция, може и на 1 ден да е и пак да дефектира диска или нещо друго. Имаш ли инсталационен носител да пробваш поправка на ОС или евентуално нова инсталация?

За поправка какво ми трябва , имам флашка , преносим хард диск и по стар лаптоп но не знам каква програма е необходима .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време изтегли

https://www.google.com/search?q=сергей+стрелец&ie=utf-8&oe=utf-8

запиши с

https://www.google.com/search?q=rufus&ie=utf-8&oe=utf-8

и стартирай от USB. Вътре има инструменти за тест на хардуера, виж дали ще можеш да отвориш твърдия диск и му пусни тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Raze написа:

На първо време изтегли

https://www.google.com/search?q=сергей+стрелец&ie=utf-8&oe=utf-8

запиши с

https://www.google.com/search?q=rufus&ie=utf-8&oe=utf-8

и стартирай от USB. Вътре има инструменти за тест на хардуера, виж дали ще можеш да отвориш твърдия диск и му пусни тестове.

Благодаря , ще опитам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли HD TUNES направи тест на харда и пусни тук резултатите .

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, adersa написа:

Изтегли HD TUNES направи тест на харда и пусни тук резултатите .

преди 17 часа, Dido888 написа:

Здравейте ,

Имам проблем с лаптопа докато разглеждах във фейсбук ми блокира екрана , спря на едно място . Рестартирах го и ми излезе син екран  

Изписва автоматично поправяне но не може да се справи и след известно време пак излиза синия екран и всичко започва на ново . Какво мога да направя сам , задължително ли е ново преинсталиране . 

Какво ще прави с това "HD TUNES", като няма изобщо работеща система?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми харда е заминал и да е нов голям праз новото винаги излиза скъпо

ссд ще му върши работа и аз чакам моя лаптоп да му спре харда , че да му прасна ссд .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 26.09.2018 г. в 18:43, Dido888 написа:

излезе син екран   

пак излиза синия екран

Пребоядиши го и няма да е син. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е флашката , но нищо не стартира , може би някъде греша

20180928_175827.jpg

20180928_175844.jpg

20180928_175808.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Rufus ли я записа, както ти писах по-горе? Как е настроен BIOS на лаптопа - UEFI или MBR/CSM? Как точно записа usb паметта? Дай снимки какво ти излиза, като се опитваш да я стартираш. Няма да е лошо и точен и пълен модел на лаптопа да напишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на лаптопа избра ли USB за устройство з стартиране?
Не е споменат модел на лаптопа, за да се каже как да се извика меню за избор на устройство, от което да се стартира системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Rufus е записах .  Отворих програмата , избрах WinPE10_8_Sergei_Strelec_x86_x64_2018.09.20_English

и старт . Не знам  как е настроен BIOS на лаптопа . 

Лаптопа е toshiba satellite l50-b-258

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартирането на лаптопа натисни F12 и избери USB...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на лаптопа излиза синия екран и започва авто поправяне .

С F12 нищо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Dido888 написа:

При стартиране на лаптопа

преди  излизане на синия екран би трябвало да се изписва информация за достъп до BIOS или поне картина на BIOS. очн по това време трябва да се натисне клавиш F12.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

преди  излизане на синия екран би трябвало да се изписва информация за достъп до BIOS или поне картина на BIOS. очн по това време трябва да се натисне клавиш F12.

И така не става . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С F2 можеш ли да влезеш в BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В напълно изключено състояние се задържа F2 до като се натиска power клавиша, и трябва да те пусне в Байоса.
От там правиш фърст бутабъл девайс юесби девайсес и си буутваш "Стрелеца" на Сергейчо, вътре има тулове за диагностика, тстваш твърд диск и рам памет.
Извършваш сърч енд рескю операции  на файлове които са чувствителни и ценни за теб от тази система, до като имаш достъп през стрелеца до диска, прехвърляш ги на друг носител.
Лесно ще установиш дали дискът е счупен.
На първо четене увери се дали дискът е наред и какви са причините ако не е наред, защото има вероятност дискът да е здрав и да е счупена файловата система от неправилна експлоатация на системата, например при неправилно изключване на системата до като работи от бутона за изключване с продължително задържане.
Което причинява доста неприятности...
Ако дискът е счупен, купуваш си един ADATA ssd за 50 лв с капацитет от 120 GB и си решаваш проблема ако не ти се заделя голям бюджет.
Ако само операционната система е счупена, понеже не си напреднал юзър, преинсталираш, ще ти е много трудно да поправяш, дори да можеш да поправиш системата с много инструкции и съвети, времето което ще загубиш ще е  много повече от колкото една преинсталация.

Увери се къде е проблема и според това ще подходиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Tanner Foost Foust написа:

В напълно изключено състояние се задържа F2 до като се натиска power клавиша, и трябва да те пусне в Байоса.

Благодаря , 

По този начин стана , но не с ф2 , а с ф12 . Но каквото и да направя след 10-15 мин дисплея блокира и трябва пак отново да рестартирам с задържане на палъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, Dido888 написа:

Благодаря , 

По този начин стана , но не с ф2 , а с ф12 . Но каквото и да направя след 10-15 мин дисплея блокира и трябва пак отново да рестартирам с задържане на палъра .

Ами ще стане, защото проверих точно за този модел, как се прави, специфично е.
Виж си логовете системните в Event viewer!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "палъра" какво е? Някаква нова дума май. А на твое място досега да бях закарал лаптопа 10 пъти в сервиз за тези 2 дена, в които се мъчиш да направиш нищо с никакви познания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.