Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ето една тема за неща, които са полезни за нас и ни дава възможност да си говорим за лъжите, които ни заливат постоянно, че даже тук. Разбира се в големите медии нещата са на друго ниво. 

Аз започвам с това:

Оказа се, че така нареченият “разследващ журналист” Димитър Върбанов всъщност е неособено талантлив актьор. И въобще не е бил бит, а е използвал случая, за да изиграе един тъп скеч, с който да се опита да направи имидж на себе си и на своите работодатели. 
Да, в България всичко е възможно, само дето подобни действия са глупави, обидни и уронват авторитета на професията “журналист”. 
И сега, така наречените “Господари на ефира” трябва да дадат "Златен скункс" на своя служител Димитър Върбанов.

https://www.mediapool.bg/kadri-ot-ohranitelni-kameri-komprometirat-versiyata-za-napadenieto-nad-reporter-news284378.html

Естествено след "случката" премиерът веднага наредил да се накажат насилниците и да пробва да си оправи имиджа след случая с Биволъ. 

Редактирано от Тoни (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И затова прокуратурата му повдига обвинение, а Нова Броуд. Груп се разграничава от постъпката му.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като се появяват кадри от охранителните камери как ляга пред вратата на склада и чака полицията . Иначе скандалът се разрастваше. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И премиерът разпореди - .."Спешно да се задържат извършителите"..

Тиква! Безмозъчна мутра управляваща еднолично. :D

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто опита да яхне фалшивата новина и да се направи на герой, защото след ареста на двамата журналисти, трябва да се покаже как браним свободата на словото. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво да каже ББ ? След като още не е било известно че това са циркови номера ??

Ако бе наистина бит, щяхте да ревете каква безмозъчна тиква ни управлява еднолично....

Когато се оказа че не е бит.. упс... казвате същото :)

Иначе няма нужда от нова тема, за "фалшиви новини" има доста други подходящи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

И затова прокуратурата му повдига обвинение, а Нова Броуд. Груп се разграничава от постъпката му.

Как пък от Нова Броудкастинг до вчера се чукаха в гърдите, че покрай техните разследващи журналисти, прокуратурата се сезирала безброй пъти, а от днес се разграничават и се скъсват да ни обясняват, че това било външна продукция и те нямали нищо общо!!! Тук изникват два основни въпроса ( те са повече, но сега да се спрем на двата основни)!!! 1) Кога от Нова Броудкастинг ни лъжат??? Когато си приписват дивиденти или сега, когато се разграничават от предаването и трябва да понесат негативи??? Все единият път трябва да са ни излъгали и манипулирали!!! Аз съм склонен да вярвам, че и в двата случая ни лъжат!!! 2) Не намирисва ли на поръчкова журналистика??? Колкото и да се разграничават, каквито и изявления да правят, в конкретния случай (а и не само) има прекалено много хора намесени, за да се правят на ни лук яли, ни лук мирисали!!! Имаш журналист и оператор, след това монтажисти и редактори, които преглеждат суровия материал, монтират го и го одобряват!!! Минаваш през продуцентите на предаването, през редактори и директори на телевизията, които също трябва да одобрят материала и тогава го излъчват!!! Да ми обясняват, че нито един от всички тези хора не си е свършил работата...да ме извиняват ама и първокласник няма да им повярва!!! Естествено, по стар български обичай ще изгори бушончето на най-ниско ниво - журналистът и всичко ще си продължи по стария начин!!!

преди 14 часа, miro20 написа:

И какво да каже ББ ? След като още не е било известно че това са циркови номера ??

Ако бе наистина бит, щяхте да ревете каква безмозъчна тиква ни управлява еднолично....

Когато се оказа че не е бит.. упс... казвате същото :)

Иначе няма нужда от нова тема, за "фалшиви новини" има доста други подходящи.

Ти недей дава акъли!!! Пиши си в другата тема и всичко ще е наред!!! Не бери грижа ние къде и какво ще пишем!!! И без това никой не те отразява, така е на никого няма да липсваш!!!

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Джугашвили написа:

ще изгори бушончето на най-ниско ниво

...вече не работи в медията...
Размислите остават за вас

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Джугашвили написа:

Пиши си в ............Не бери.......  никой не те ..........

"Ти недей дава акъли!!! "

:laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

...вече не работи в медията...
Размислите остават за вас

Очаквано!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Джугашвили написа:

Имаш журналист и оператор, след това монтажисти и редактори, които преглеждат суровия материал, монтират го и го одобряват!!! Минаваш през продуцентите на предаването, през редактори и директори на телевизията, които също трябва да одобрят материала и тогава го излъчват!!! Да ми обясняват, че нито един от всички тези хора не си е свършил работата...да ме извиняват ама и първокласник няма да им повярва!!! Естествено, по стар български обичай ще изгори бушончето на най-ниско ниво - журналистът и всичко ще си продължи по стария начин!!!

Това е най-интересно. След този случай вече може да добием по-ясна представа как правят "великите" си разследвания и колко може да им се вярва на медиите. 

KUM1.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така.

Измина един изключително интересен уикенд, който беше гарниран с македонски референдум и обилно медийно отразяване у нас. Не че новината за референдум беше фейк, но начинът по който се сервира дадена новина също може да я превърне във фейк. 

То не бяха ексклузивини включвания, то не бяха интервюта с македонци, които нямат проблем да ги кръстят и Нова Мавритания, само и само да са достойни за ЕС и НАТО, защото както знаете ЕС и НАТО е меда и маслото, жицата и тока. 

После натрапчивото Зоран Заев закрива кампанията с гореща реч, в няколко новинарски емисии. Странно, аудиторията е предимно от албанци. 

И накрая благодарности към повелителят на Западните Балкани, но под сурдинка и само пред камерата на БТВ. За наша консумация.

Всичко беше чудесно, дори опозицията получи 2 минути отразяване. 

Новините ни бяха представени по правилния начин. Както при последните президентски избори в САЩ, когато Хилари громеше. 

Финалът е ясен. Заев, който беше обещал да подаде оставка, ако референдумът не успее, заяви, че въпросът за новото име отива в парламента, а самият референдум е невалиден. Ниска избирателна активност и 100% за при албанците.

Язък.

thumb_1538073620.jpg

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трагедията с Виктория Маринова разтърси дълбоко медийната обстановка в България. Оказа се, че глобални медии като New York Times (NYT) също посветиха медийни репортажи за извършеното отвратително убийство на Виктория, работеща в провинциална маргинална кабеларка, която няма никакъв медиен ефект в страната.

Преди следствието да даде публично своето окончателно заключение за случая, в медийните атаки срещу България се включиха и видни европейски политици и журналисти. Бях искрено учуден, че дори по телевизия Al Jazeera бе излъчен репортаж за трагедията с „красивата българска журналистка, която разследва злоупотреби с европейски фондове“.

Факт е, че New York Times е печатният орган на Сорос. И не е случайност, че президентът Тръмп постави както CNN, така и NYT в редицата на „мерзки и лъжливи медии“.

През последите няколко дни се убедихме напълно в мощта и бързината, с която се мобилизират и действат глобалните мрежи на добре известния Джордж Сорос. Те успяха да „задействат“ даже генералния секретар на ООН Антониу Гутериш.

Случаят „Виктория Маринова“ за пореден път извади на светло мрежата на Сорос в България, в която активно се изявяват както политици от десницата, така и от левицата.

Разбира се, ядрото на соросоидите у нас са простестърите, които неистово се стремят да попаднат в изпълнителната власт.

За няколко дни ясно се видя как десни и леви соросоиди заливат с помия България с цел да свалят сегашния кабинет.

Готови са да яхнат и най-гнусното криминално престъпление.

Съвсем ясно е, че Джордж Сорос и неговите мрежи в България работят активно за свалянето на Бойко Борисов от власт. Сигурно се надяват следващият кабинет на България да бъде съставен само от леви и десни соросоиди.

Боян Чуков, Фейсбук

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се че дори такива като теб взеха да им светват лампичките що е то "фалшива новина" .

Дори поднесено от  пропагандатор от ДС като Боян Чуков.

Сега ако се върнеш по темите във времето , би трябвало да те е срам .  :) Но .. едва ли ...

Всъщност повечето "соросоидни"  медии  които  споменаваш, са коригирали репортжите  по темата.

Ама това Боян Чуков няма да го спомене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък после как са контролирани медиите и къде била свободната преса и защо се бълват истински фалшиви новини и манипулации:

http://glasove.com/categories/komentari/news/kak-nova-televiziya-zatvori-ustata-na-martin-karbovski

Това да си журналист било май като да си жив роб. Няма да забравя преди години почти ми взеха интервю за CNN (на miro20 любимата медия, след стопфейка, разбира се). Тия журналисти бяха най-студените и бездушни човеци, които бях срещнал. Аз очаквано отказах интервюто, в последствие им отговорих писмено... както и да е. Тогава още не бях наясно как се работи в големите корпоративни медии.

• Харесва ми 3
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Тези дни се разбра какво има в договора на Карбовски с продуцентите от Нова телевизия - огромна неустойка, ако не е съгласен с политиката на медията. Не може даже да напусне! Един такъв или няколко такива договора, са тежката верига на врата на журналистите, за която никой не знае. Тя започва да дрънчи, само ако журналистът иска да спре да работи или откаже поръчка. Приблизително такъв е случаят на Карбовски - той просто къса договора си, без да мисли трезво за неустойките в тях. Причината за едностранното прекратяване на договора от страна на Карбовски е пълзящата цензура, но той не може да говори за това, отново поради клаузи в договора и заради юридическия, финансов и човешки тормоз, който следва от тях. Нашата информация е, че за три едностранно прекратени договора на Мартин Карбовски с продуценти от Нова телевизия на обща стойност 300 (триста) евро, искът срещу него е на стойност по-голям от 600 000 (шестотин хиляди) евро. На предпоследна инстанция съдът е намалил тази сума на 105 000 (сто и пет хиляди) евро.

Нещо много ме съмнява клауза в договора да звучи точно по този начин - "ако не е съгласен с политиката на медията" . На това всеки адвокат може да се изсмее.

Второ - къса договора, но не може да говори за цензурата. Е нали е скъсал договора, тогава кой му пречи да говори ???

Трето - от договори за 300 хил евро, след скъсването , е евентуално осъден на 105 хил. евро. Е значи все пак си остава с почти 200 хил. евро.

Къде е проблема тук се питам  в тези три изброени неща ?

преди 34 минути, Lumberman написа:

CNN (на miro20 любимата медия,

Ще ми приопомниш ли кога последно съм цитирал тази "моя любима" медия ? ? :laughing5:

преди 34 минути, Lumberman написа:

не бях наясно как се работи в големите корпоративни медии.

Ами поразгледай така мразения от теб стопфейк, за да видиш как работят най корумпираните, услужливи на властта , медии на света :) :)

И как  се фабрикуват ежедневни , повтарям за невярващите - ЕЖЕДНЕВНИ фейкове, манипулации и спекулации :)

https://www.stopfake.org/bg/nachalo/

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Трето - от договори за 300 хил евро, след скъсването , е евентуално осъден на 105 хил. евро. Е значи все пак си остава с почти 200 хил. евро.

Къде е проблема тук се питам  в тези три изброени неща ?

Или аз не съм разбрал или ти нарочно сложи няколко нули.

Цитат

Нашата информация е, че за три едностранно прекратени договора на Мартин Карбовски с продуценти от Нова телевизия на обща стойност 300 (триста) евро, искът срещу него е на стойност по-голям от 600 000 (шестотин хиляди) евро. На предпоследна инстанция съдът е намалил тази сума на 105 000 (сто и пет хиляди) евро.

Къде е 300 къде е 300 000 а? Мироооооооооооо? Да наливам ли с лейката?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. просто за мен договорите на едно продуцентско и/или журналистическо предаване с една телевизия е в рамките на хиляди евро.

Затова предпочитам да мисля че "опечатката" е в 300 евро.

А ако наистина говорим за 300 евро.. извинявай.. това е повече от абсурдно :)

Не това че е осъден на хиляди евро, а че по скоро цялата "новина" е абсурдна и в графа "фейк" .

преди 9 минути, nikssi написа:

Да наливам ли с лейката?

Наливай наливай... освен сам да се олееш с фекалии друго не правиш :)

Чудиш се всеки път за какво да се заядеш .

Я кажи , според теб и лейката ти , портиера на Нова ТВ дали има договор по малък от 300 евро, че видиш ли , Карбовски да има ТРИ договора за общо 300 евро ?

Смешник :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кокошка няма прошка! А Миро-истината не прави разлика между 300 и 300 000. Какво е това правосъдие да дължиш толкова пъти повече отколкото евентуално си получил или щял да получиш? Все едно Миро да ме завлече с пет лева и да искам да му ударят една глоба от 10 бона? Ако имаме такъв сключен договор, то това си е мошеническа схема отвсякъде и кой би се въвлякъл доброволно? Иначе някой спомня ли си какво е станало навремето с публициста Алеко Константинов? И какво се случва с хора, които бъркат на някого в здравето, вършейки си работата и защитавайки обществения интерес?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Не. просто за мен договорите на едно продуцентско и/или журналистическо предаване с една телевизия е в рамките на хиляди евро.

Затова предпочитам да мисля че "опечатката" е в 300 евро.

Мислиш ама чушки! Измисляш си цифри и после някой се заяждал с тебе.  Когато човек сгреши е нормално да си признае грешката и да върви напред. Не като теб.

преди 51 минути, Lumberman написа:

А Миро-истината не прави разлика между 300 и 300 000.

Ма той с хилядарки си играе човека. Все нули му се привиждат. Явно трябва бая голяма лейка за да му се сипе повечко , белким стигне някакво нормално ниво на мислене.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikssi написа:

Мислиш ама чушки! Измисляш си цифри и после някой се заяждал с тебе.  Когато човек сгреши е нормално да си признае грешката и да върви напред. Не като теб.

Ако щеш вярвай, никога не съм си и помислял друго че става въпрос за 300 хил.

Не знам на вас как ви иде на акъла че става въпрос за договор на Карбовски за 300е / 600 лв . И то не един , а три договора.

Хайде, дайте си вашето мнение. Възможно ли е продуцент на предаване да прави договори с телевизия за по 200 лв ???

Това освен да е  бакшиш за секретарката изготвила продуцентските договори, друго нямам обяснение какво може да е . :)

Ама тролете си ..

Смешковци .

преди 8 часа, Lumberman написа:

Все едно Миро да ме завлече с пет лева

Миро няма да те завлече с 5 лв, а ще ти подари да си купиш някакви лекарства :)  те няма да стигнат, но са някакво начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, miro20 написа:

Всъщност повечето "соросоидни"  медии  които  споменаваш, са коригирали репортжите  по темата.

Запознай ме с тези опровержения, моля! Интересно ми е какво коригират.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето ти от любимата ти медия СНН :

Първоначално се прави доста голям акцент на нейната работа, наричат я разследващ журналист , показват реакциите на други- ЕК, ОССЕ  също в тази връзка и т.н.

https://edition.cnn.com/2018/10/08/europe/bulgaria-journalist-murder-intl/index.html

После :

https://edition.cnn.com/2018/10/12/europe/bulgaria-journalist-murder-extradition-intl/index.html

Цитат

"according to the suspect he did not previously know the victim and this would exclude a political motivation.

От ОССЕ също са доволни от напредъка в разследването.

Първоначално : https://www.osce.org/representative-on-freedom-of-media/398888

И после : https://www.osce.org/representative-on-freedom-of-media/399479

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://bultimes.com/Будалкат-ни-не-е-ли-ясно/

Коментар на Пламен Пасков относно случая с убитата журналистка от Русе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ако не в булшитссс медиите могат да се прочетат такива глупости .

Вече дори не съм отвратен от такива словоблудци, фантазиращи и подскачащи върху топли трупове... отдавна е просто банално тъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Greak
      Значи от няколко седмици разширението на калдата за хром е бъгнато. В смисъл седи си иконката, но не показва цифричката с непрочетените новини а постоянно е една и съща, сякаш съм прочел всички, а не съм ги чел от около 3-4 седмици...
    • от razielgaming
      Това е група/страница в социалната мрежа, която има за цел да събере геймърите в социалната мрежа на едно място. Аз се интересувам от игрите и също така съм играл и продължавам да играя една част от тях. Може да се каже, че разбирам от доста игри на едно нормално ниво и мога да си позволя да правя собствени статии, видео и други интересни неща за вас.      Някой от вас ще каже, че това не е толкова усилен труд....Разбирам наистина не е нищо особено.Няколко часа на ден да пиша статии и поствам интересни неща за вас, не е усилен труд, но пък го няма в България и мисля, че ще бъде интересно като си отвориш най-популярната социална мрежа да видиш неща, който те интересуват. Мисли се и за сайт или личен блог, но за момента е това и ще видя просто дали ще се хареса на хората. Искам да разбера вашето мнение какво е :   ЛИНК към страницата : https://www.facebook.com/pages/Raziel-Gaming/155875337922866?ref=hl  
      (пуснал съм страницата преди няколко минутки....)
    • от wesels12
      Здравейте,

Скоро си направих едно радио Blackside
      по него се върти само бг хип-хоп
      И търся DJ-и и DJ-ки
      Може да слушате от http://radioblackside.tk

условия:
      1:задължително да имате приятен глас
      2: добре ще е да имате навършени 14-15 год.
      3: да имате представа със кои програми се води и т.н.
      4:препоръчително е да се водили във другия радиа, но
      не задължително

Желаещите да пишат на skype:roska_96.xaxaxa, ЛС или тук в темата

ВАЖНО: Радиото е любителски проект и няма абсолютно никакво заплащане!!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.