Премини към съдържанието
icy

Преследване на полицейски автомобил след предпоставка за ПТП

Препоръчан отговор

дравейте,пиша и тук във връзка случка която ме остави потресен и търся малко спараведливост и в опит да намеря единственият свидетел на случилото се-водачът на изпреварваният автомобил с цел свидетелстване по случая.Въпреки ,че както при мен без наличен свидетел - единственото което всички ние можем да направим е да разпространяваме подобен род случaи с цел публичност.

Сутринта на 25.09.2018г. към 9.30ч. при движение в завоят от първата снимка на излизане от гр.Бяла област Русе - посока Борово бях принуден да карам двадесетина метра през храстите за да избегна челен удар.На метри пред мен в моята лента и в самият завой се намираше сив полицейски автомобил опел астра/без включена светлинна или звукова сигнализация,ако има някакво значение/ предприел изпреварване което неможеше да завърши без челен удар в мен.Инстинктът ми за самосъхранение ме накара да изляза от пътя в поляната в дясно от мен и да се забия директно в храстите.За мой късмет нямаше дървета,големи дупки,камъни или други препятствия.След краткият ми престой в храстите осъзнах,че съм жив и след като погледнах във всичките възможни огледала на колата разбрах ,че никой от двамата водачи не си е направил труда да спре за да види как съм.Направих обратен завой и започнах "преследване" на полицейският автомобил/колкото и смешно да звучи/.В движение и опит да го догоня сигнализирах на тел.112 за случилото се /явно леко учудени от думите ми ме попитаха само два пъти дали наистина гоня полицейски автомобил,защо ли?!/.В далечината видях сивата патрулна кола на светофара и продължавайки напред предположих,че отива към РПУ Бяла,така и беше.Намерихме се на паркинга им,човекът не беше трогнат особенно от случилото се,не спираше да ми повтаря как закъснява за дело и да си разменим координатите и да се разберем после!?Полицейските служители които пристигнаха на паркина 5 или 6 души също не бяха особенно трогнати от случилото се и се разправяхме няколко минути
все пак какво искам аз след като нямам видими щети по колата и няма пострадали хора.След уточнението ,че съм подал сигнал на телефон 112 вече се налагаше да отида да си подам жалба по случая.Няма да изпадам в повече подробности.Подал съм жалба срещу него за което имам входящ номер.Не съм вярвал,че служител на реда може да създаде реална предпоставка за ПТП,застрашавайки живота и здравето на неопределен брой лица и да има евентуални пострадали и просто да си продължи по пътя и искам малко справедливост /всички отделили няколко минутки за да прочетата това сигурно предполагате как ще завърши това без свидетел на случилото се/.

И да-знам без свидетел каква е вероятността за развитие по случая.Колкото ако аз принудя патрулен автомобил да се метне в храстите за да избегне ПТП с евентуални пострадали,да избягам и да не бъда подложен на тест за алкохол,наркотици и да не бъда върнат на мястото на прозшествието/както и се случи/ след като ме догонят ,а просто да продължа работният си ден понеже закъснявам много за работа вече.Благодарен съм ,че нямам и драскотина от случилото се и няма пострадали и от трите автомобила.
Благодаря за отделеното време за да прочетете това.Лека вечер.

https://www.facebook.com/ivp69/posts/2023126394375686

https://drive.google.com/drive/folde...sg?usp=sharing

Лек път на всички и знайте - "родната полиция ни пази".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При опит за избягване на ПТП, за което друг водач има вина, който се е оттървал и разминал без щети - ако вие сте се принудили да се отклоните заради него и сте се изплашили и в резултат сте изпотрошили колата си излизайки от пътя или обръщайки на покрив за да избегнете удар, по закон ставате автоматично виновник за всички щети, които нанасяте и за бедствията, които оставяте след себе си, трупове и т.н. Законът преследва вас! Научете го този правилник!

Може да сте коректен водач, но бягството от удар е за ваша сметка! Поздрави. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що си му скрил номера? Давай да се вижда и му пожелай следващия път да се натресе в по-голям камион. Би трябвало да има видеозапис на движението - нали ги задължиха да са винаги включени. Тоя сам ли беше или двама? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През последните 5 години тотално се убедих, че в сферата на правосъдието нещата са .....не са за коментиране дори. Не искам да те отчайвам , но дори и да имаш по закон права , нямаш ли свидетели и доказателствен материал , по-добре да не се набутваш допълнително между шамарите.

Редактирано от Rada Beliata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случката "аз казах,той каза"  се разигра още на паркинга,той също беше сам в колата.Хубавото е ,че след малко той си призна за оставането ми храстите и не бил спрял само защото знаел ,че там няма дървета и дерета,а само полянка и храсти/колко мило/.Лошото е ,че единствените 5-6 свидетеля на казаното бяха полицайте които се събраха от създалият се скандал на паркинга.Ще се боря до последно за получаване на наказание затова,че напусна местопроизшествието.Благодарен съм ,че съм жив и здрав.Лек път на всички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагайте си видеорегистратори и ги използвайте по предназначение. Родното правосъдие най-вероятно няма да ти обърне внимание, ама ако имаше видео всяка телевизия щеше да покаже какво правят родните полицаи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, A.com написа:

Слагайте си видеорегистратори и ги използвайте по предназначение. Родното правосъдие най-вероятно няма да ти обърне внимание, ама ако имаше видео всяка телевизия щеше да покаже какво правят родните полицаи.

Абсолютно съм съгласен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.