Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте, от два дни при пускане сутрин от вентилатора на захранването се чува леко стъргане, което след десетина секунди изчезва. Може би перката е изживяла живота си, все пак компютъра е взиман втора ръка. Реших съм да го сменя. Видях как се разглобява захранването и няма да е трудно да го отворя. Ще резна кабелите и ще запоя новото вентилаторче. Въпросът е има ли нещо специфично, относно вентилатора на захранването или обикновен стандартен 120мм би ми свършил работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, ами гледай да е същия физически размер, на същия волтаж и по възможност същите обороти, като стария...внимавай, като слагаш новия да го сложиш така, че да духа в правилната посока, като стария. Винаги стои и вариантът да пробваш да смажеш стария преди да предприемеш замяната му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, vlade4ko написа:

здравейте, от два дни при пускане сутрин от вентилатора на захранването се чува леко стъргане, което след десетина секунди изчезва. 

Втори вариант: На третия ден, свикваш, и повече не ти прави впечатление! Свикнах вече от 4-5 години!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си пълна профилактика на системата (никога не е излишна) и капни няколко капки смазка в оста на перката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компютъра не е прашен ако това имаш в предвид, но може да опитам със смазката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра, между ребрата на охладителите (CPU, GPU), самите перки, целия захранващ блок. Термопастите - ти си знаеш кога са сменяни последно и как ти се движат температурите (не казвам, че е задължително - на преценка е).

Със смазка е много по-лесно (и евтино) решение от рязане (а защо просто не ги разпоиш) на кабели, търсене и купуване на съвместима перка и обратния и монтаж (запояване).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не вдяваш - дай 10 лв на сервиз за профилактика. И без това нямаш подходяща смазка, нито пък знаеш какво и защо трябва. Оригиналният вентилатор ще е по-добър от евентуалния китайски боклук, който ще намериш по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.