Премини към съдържанието
madmac

UPS не превключва от батеря към електрическата мрежа

Препоръчан отговор

Някой има ли идея какво не му е наред? Имам поялник и ако знам кой точно елемент ми прави проблеми, мога да го подменя, трябва ми само правилен съвет :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За правилен съвет трябва да зададеш правилния въпрос. Обикновенно при UPS-те

ако им изключиш кабела към тока и не мине на батерия в 99% от случаите батерията е смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно хора! Какво не му е наред на въпроса ми? (риторичен въпрос). Ако ме упреквате в липса на детайли - бързам да отговоря, че го правя умишлено. Знаете, че УПС-а е сложно устройство и вероятно причините може да са повече от една. Търся мнение от хора сблъсквали се с точно този проблем и могат да отговорят директно.

преди 59 минути, Колев60 написа:

Веднага ти отговарям! Погледни по схемата елемента  С4148. За подмяна е. Защо не се помъчиш да прочетеш как се задават въпроси?

Колев60 - Благодаря за отговора. Обезателно ще огледам за този елемент. 

преди 25 минути, ined написа:

За правилен съвет трябва да зададеш правилния въпрос. Обикновенно при UPS-те

ако им изключиш кабела към тока и не мине на батерия в 99% от случаите батерията е смяна.

ined - Проблема на УПС-а е в обратната посока. Не минава на ток и точи батерията, която очевидно е ок ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е повреден. В сервиз.

Не личи че имаш уред, както да го ползваш и осмислиш резултатите от измерването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.