Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи да не бавя, мислех да си закупя нова конфигурация избрах си частите и всичко, но на следващия ден цените на процесорите се качиха (следователно този който си избрах се качи с 300 лева) иии се чудя дали ще спаднат цените. Ако не спаднат дали да се насоча към AMD. Ако някой знае какво се случва в intel, ако може да ми каже, защото е мноо tapo. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефицитът се очаква да продължи до второто тримесечие на следващата година тоест не очаквай в близко бъдеще нормални цени.

Напоследък скандали много но за причина се посочва недостатъчна възможност за производството чрез 14 нанометров технологичен процес.

п.с. На въпроса дали си заслужава АМД да просто Интел при тези цени не е никаква конкуренция.

То и преди не беше задължително по-добрия избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои точно Intel-и гледаш, за какво смяташ да ползваш машината и какъв е таванът на бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, DuniTo написа:

някой знае какво се случва в intel

тоя много приказва, ама все пак дава инфо по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, дръндю написа:

Kak няма да говори, виж чашката пред него :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, PigManu написа:

Kak няма да говори, виж чашката пред него :D

Това ако е уиски аз съм трамвай!

преди 1 час, дръндю написа:

От къде изрови това изкопаемо? Ще ни се смеят хората виждайки какво се публикува във форума.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Jorge написа:

Се с нещо трябва да си оправдае диагнозата :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, killchain написа:

Кои точно Intel-и гледаш, за какво смяташ да ползваш машината и какъв е таванът на бюджета?

преди 4 часа, killchain написа:

Гледах i7 8700 и i5 8500, но след като видях че 5-цата е нагоре се навих към i7 и да. Мисля да ползвам машината за видео обработка и лек гейминг на по-тежките игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1800X ти е идеален за работа и е 500 лв. колкото до игрите там е безсмислено да наливаш повече пари гледай си видеокартата.

https://www.vario.bg/amd-ryzen-7-1800x-yd180xbcaewof

RWoHDx3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото нещо щях да попитам и аз,  нещо подобно на i5-8600 и за игри. Мислех за Ryzen 2600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, behwolf написа:

Същото нещо щях да попитам и аз,  нещо подобно на i5-8600 и за игри. Мислех за Ryzen 2600.

Правилно мислиш.

П.П. В момента и 1600X е на отлична цена около 280 лева. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За една и съща цена бих предпочел 1600Х с подходящо дъно за него и 16ГБ памет пред i5-8600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за заключения I5-8600 той в момента върви от 650 лв. нагоре докато 1600Х е под 300 лв. 

Дори да скочим на 8 ядрен като 1800Х пак сме поне 150 лв. под цената на Интела а тя ще продължи да се катери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Roujin Z написа:

Ако говорим за заключения I5-8600 той в момента върви от 650 лв. нагоре докато 1600Х е под 300 лв. 

Дори да скочим на 8 ядрен като 1800Х пак сме поне 150 лв. под цената на Интела а тя ще продължи да се катери.

Сменяй i3-та за 1800X!:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.09.2018 г. в 19:13, Jorge написа:

От къде изрови това изкопаемо? Ще ни се смеят хората виждайки какво се публикува във форума.

Сори за офтопика, но това "изкопаемо" може да ти каже доста полезни неща относно какво има, какво няма и защо, поради простата причина, че е един от собствениците на Вали и това му е бизнеса. 

Както и основния "виновник"  заради който има проекти като GPlay и десетки гейминг събития и туринири.  Ама забравих, че то по форумите всеки е гуру и си мерите все на кого му е по-голяма....рам плочката. :)) 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, G0ld написа:

Сори за офтопика, но това "изкопаемо" може да ти каже доста полезни неща относно какво има, какво няма и защо, поради простата причина, че е един от собствениците на Вали и това му е бизнеса. 

Както и основния "виновник"  заради който има проекти като GPlay и десетки гейминг събития и туринири.  Ама забравих, че то по форумите всеки е гуру и си мерите все на кого му е по-голяма....рам плочката. :)) 

Мне. Изкопаемото не може да ми каже нищо повече от това, за което аз лично имам информация. Но пък доста успешно ви взима паричките на такива като теб(б@лъци).;) 

П.П. Само не разбрах на какво се смее PANOV. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jorge написа:

Мне. Изкопаемото не може да ми каже нищо повече от това, за което аз лично имам информация. Но пък доста успешно ви взима паричките на такива като теб(б@лъци).;) 

П.П. Само не разбрах на какво се смее PANOV. 

Смея се на защитниците на изкопаемото, което с абсурдните си видения и прогнози, с тоя английски и това произношение на всевъзможните съкращения ми напомня на един познат, който 97а от кранист стана хардуерен специалист. Та по-добре да се закопае обратно, боли ме на какво е собственик, дори е жалко, че е собственик на нещо.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло за гейминг и за обикновения потребител, АМД винаги са били по- добрата оферта, а предвид сегашното състояние на пазара, то не виждам какво има да се двоуми човек. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, sound написа:

Като цяло за гейминг и за обикновения потребител, АМД винаги са били по- добрата оферта, а предвид сегашното състояние на пазара, то не виждам какво има да се двоуми човек. 

Като единствен минус на  Ryzen, бих посочил, че нямат  интегрирана  Vega.  Примерно сега, както ми изгоря видеокартата, си карам с вградената на Интел, докато си купя нова 1070-ца :D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Svtl
      Здравейте, 

Ще си сглобявам конфигурация за виртуална реалност като бюджета ми е около 4500лева (5к с монитора). Монитор имам избран, остана машината. Насочил съм се към i7-8700K, 32GB RAM, 240 SSD, 1 TB HDD, Водно охлаждане. Въпроса ми е по-скоро от към видеото. Бюджета ми за видео е 1800/2000лв, в случая дали ще е по-добре да взема 2x1060 в SLI мод, или на единична бройка да се насоча. 
    • от V3n0m40
      Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.
    • от colio99
      Здравейте.Проблема е следния - охладитела на процесора боксовия,перката по-точно започна да шуми,не силно но дразнещо.Смених термопастата но не помогна.Минава ми през ума че не е пазена /втори собственик съм/ и някъде е изкривена и затова бучи леко.
      Въпроса ми е мога ли да я сменя със другия боксов охладител който имам ?  Спира ме причината че на тази която е сега пише 12VDC 0.60A DELTA , а на тази която искам да сложа новата пише DC12V 0.20a NIDEC .Поздрави..
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.