Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

• ×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikolaustirol
      Имам съмнение, че компютъра ми е заразен. Операционна система 10. Не разполагам с диск. 
      Addition.txt FRST.txt
    • от meleager
      Здравейте,
      Вчера направих голяма глупост - свалих файл от явно руски сайт, с крещящо ненадежден вид.
      Тъй като от няколко години карам без антивирусна програма, след като свалих файла, го проверих с първата безплатна опция, която Google ми предложи онлайн (мисля, че беше някакъв безплатен вариант на Касперски), след което го стартирах. Веднага на работния ми плод се появиха иконите на две непознати за мен програми, които се стартираха, а след това започна инсталация като на тази снимка. След кратко колебание, изключих аварийно компютъра и разкачих двата външни диска, които имам. След това намерих тази статия и последвах стъпките, описани в нея, но в крайна сметка не успях да декриптирам поразените файлове.
      Открих въпросното съобщение за откуп в _readme.txt файла, който се бе мултиплицирал в n на брой директории на HDD дисковете ми. Интересното е, че открих само няколко копия на същия файл на системния си диск C, който е SSD, и всичките бяха в директорията на Steam (и поддиректориите), но не намерих нито един криптиран файл с разширение .grod на C.
      За сметка на това, няколко терабайта - основно филми, музика и книги, но и немалък обем лична информация - бяха криптирани. Друг интересен момент - всички филми и музикални файлове, които са вкарани в плейлистите на някой от плеърите ми, са останали незасегнати. Всъщност това е и основният ми въпрос към вас - мога ли безопасно да прехвърля всички незасегнати (некриптирани) файлове на друг носител, за да форматирам поразените си дискове, и има ли опасност те впоследствие да пренесат "заразата"?
      Имам флашка с инсталационен Windows, но пък съм изключил System Restore и не мога да върна назад. Прилагам файловете FRST.txt и Addition.txt, според инструкциите.
      FRST.txt Addition.txt
    • от muselin21
      Здравейте, Криптираха ми целия лаптоп след като инсталирах програма. Отидох в сервиз и ми казаха, че след преинсталация всичко ще е нормално и част от файловете и програмите, които имах на флашка месец преди това мога да ги ползвам свободно и без притеснение. Послушах ги и си качих запазените файлове и програми на преинсталиране лаптоп, но компютъра започна да отваря страници и папки много бавно, в с: празното пространство постоянно ти падаше ту се покачваше с гб без да свалям или друго действие, в последствие започна да изписва, че промените, които правя могат да навредят на друг човек, който използва компютъра. Отидох в друг сервиз само да попитам без лаптопа и ми отговориха, че от моята флашка отново съм го заразила и тъй като през това време свалях и на друга нова флашка и двете  са заразени. Може ли някой да ми помогне? 
    • от dkaraulan
      Здравейте
      Сканирах с Malwarebytes и изтрих high risks detected. Останалите potential threats не ги разпознавам и затова пиша тема.
      Не разполагам с диск за операционна система. Прикачвам файловете от десктопа.
      Благодаря предварително!
      Addition.txt FRST.txt
    • от Adriyan Beev
      Здравейте, 

Извинявам се предварително, ако има създатена тема за решаване на проблем с този вирус, но не успях да я открия, затова пиша. 

Днес не знам как и по какъв начин, се заразих с Bora Ransomware, всички файлове в системата ми се промениха във формат .bora. Нямам достъп до офис файлове, снимки и др. 

Може ли съдействие ? 
  • Дарение

• Добави ново...