Премини към съдържанието
Mantano Mantano08

Note 4 , проблем с 3g, 4g свързване

Препоръчан отговор

Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СИМ картата на друго устройство работи ли нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде е купуван апарата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е оператора, свърза ли се с тях ? Аз бих направил първо това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Reset до физични настройки. Аз бих направил това...първо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Person написа:

Reset до физични настройки. Аз бих направил това...първо...

Какви са тези физични настройки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Благодаря че се отзовавате но уви като че ли всичко пробвах и си мисля че приблема най вероятно е хардуерен а не софтуерен.

Няма проблем със син картата, пробвал съм и на други оператори но уви само 2g. 

Телефона е купуван от Швейцария но със PhoneInfo ми показва че е версия Lux /Люксембург/ 

От системни менюта избирам на какви честоти да работи телефона на 3g и 4g, съвместими с нашите оператори но уви не става.

Ако е хардуерен проблема не би ли трябвало и на 2g да не работи? 

Много е странно и ще се радвам ако някой може да помогне със съвет и решение на проблема.

И Reset правих и какво ли не пробвах.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Mantano Mantano08 написа:

Здравейте. Благодаря че се отзовавате но уви като че ли всичко пробвах и си мисля че приблема най вероятно е хардуерен а не софтуерен.

Няма проблем със син картата, пробвал съм и на други оператори но уви само 2g. 

Телефона е купуван от Швейцария но със PhoneInfo ми показва че е версия Lux /Люксембург/ 

От системни менюта избирам на какви честоти да работи телефона на 3g и 4g, съвместими с нашите оператори но уви не става.

Ако е хардуерен проблема не би ли трябвало и на 2g да не работи? 

Много е странно и ще се радвам ако някой може да помогне със съвет и решение на проблема.

И Reset правих и какво ли не пробвах.. 

Нещо не разбрах?? Какво значи картата на други оператори. Като сложиш СИМ картата в друг телефон какво се случва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай нулиране и изтриване на всичко през recovery. Може да пробваш да му флашнеш и наново софтуера, както и да го тестваш с custom ROM. Ако след всичко това проблема продължава, го носиш в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата работи без проблеми на други устройства, както и с други карти на други оператори опитах на тоя телефон. Все същото.

Изтрих и нулирах всичко през recovery, пак същото за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А другите неща, за които писах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Mantano Mantano08 написа:

Картата работи без проблеми на други устройства, както и с други карти на други оператори опитах на тоя телефон. Все същото.

Изтрих и нулирах всичко през recovery, пак същото за съжаление.

Добре, при избиране на 3g или 4g дава ли някаква грешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raze - само рутнах телефона, няма ефект.

Емил Костов - като избера 3,4g показва че има мрежа но не изкарва буква символ за интернет (H, H+ или 4G) и при набиране на номер няма сигнал, мен някой ако ме потърси дава че е изключен телефона.

Когато дам на Авто Свързване ако мрежата е 2г има телефон и нет, но разпознае ли /влезе ли в 3G/ и спира всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само root няма и да има ефект, това е просто пълен достъп до цялата файлова система. Пробвай или флашване на ново на фабричния ROM, или след като си ROOT - custom recovery (TWRP) и след това custom ROM. Във форума на XDA има достатъчно информация, софтуер и ROM файлове, само трябва да се чете и да действаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.