Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.

Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно с control+z се връща назад, ако си объркал нещо при редакцията. Ако вече си записал и затворил документа, това няма как да стане. Също така ако файла е работен директно от "флашката", няма как да има останала информация в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, slavcho hadjiyata написа:

Здравейте!

Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.

Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.

Никога на флашка не се правят подобни изпълнения. Файла се сваля на компютъра обработва се и чак тогава се връща на флашката. Едно, че така и се скъсява живота и второ така се пази основния файл. Не знаем какво си правил така, че едва ли ще може да възстановиш информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, slavcho hadjiyata написа:

...

Libre Office къта в /temp. Например, така lu8698p3gwrz.tmp. Затвориш ли го или рестарт - прощай Грегорий!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че може и да е от флашката, съществува възможност да е бъг от офис програмата /Libre Office/, която допълнително е затормозена с чужд формат. Най-добре да се премине на по-неутрален формат TXT, RTF, ODF и чак тогава да се правят редакции.

преди 18 часа, Емил Костов написа:

Никога на флашка не се правят подобни изпълнения. Файла се сваля на компютъра обработва се и чак тогава се връща на флашката. Едно, че така и се скъсява живота и второ така се пази основния файл. Не знаем какво си правил така, че едва ли ще може да възстановиш информацията.

Мога да потвърдя, че и на мен ми се е случвало. При това с комерсиални продукти. От тогава имам две наум.

https://ask.libreoffice.org/en/question/84952/how-do-i-recover-a-lost-document/

преди 20 часа, slavcho hadjiyata написа:

Забравих да спомена нещо важно. Щом си работил на флашката, това носи и някои предимства. Можеш да направиш file restore и сигурно ще намериш междинна версия на файловете. Ако си готов да жертваш 2 часа за подобен опит. И Word и Writer съхраняват някакви XML-и в ZIP контейнер. Ако се решиш на подобен ход, ще трябва повече да не пишеш нищо по флашката. Няма гаранции дали ще възстановиш нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички, които ми обърнаха внимание! От Вас научих още нещо, което ще ползвам в бъдеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HRONICK991
      Да се състави програма на Java за 5 делегати на националната конференция с данни:
      - име
      - ЕГН
      - дни за нощувка
      - име на хотела
      - цена на нощувката 
      И изпълнява от меню следните операции:
      • извежда всички въведени данни:
      • зарежда нов масив с данните на делегатите, които са заплатили суми по големи от 100 лв. и са от зададено населено място;
      • зарежда текстови файл с данни на делегатите мъже от дадено населено място.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте имам за задача да направя база от данни за авиокомпания. Която да съдържа деня, часа и продължителността на полета, начално и крайно летище, самолет, пилот, тип на предлаганата храна. Моля ако може някой да ми помогне само затова колко на брой може да са таблиците максимално с тези данни, тъй като повече от 4 не виждам, но ми казват в университета, че трябва да са повече. 
    • от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от NiGh7
      Здравейте на всички,
      отскоро обмислям варианти за съхранение на снимки, клипове и всякакви файлове с големина до 500мб на външен носител, с цел съхранение и предпазване за дълго време от порядъка на години. Искам да ги "запазя" на външен носител - едно, че си остават спомени (ако са снимки и видеа) , второ ,че малко или много на настолни или преносими компютри може да се разчита, само докато няма токов удар (примерно) който да изпържи всичко, а трето, че в Интернет сайтовете за съхранение на снимки, е несигурно и всеки може да изтрие,промени и прочие.
      Като за начало обмислях външен хард диск от порядъка на 1-2 ТБ и цена около 100-150-200лв, но след като се поразрових, разбрах че този тип устройства издържат няколко години само.
      Въпросът ми е следният - За тези пари, има ли по-добър вариант за съхранение, истина ли е това със продължителността на живот външните дискове и евентуално ако няма - към кои марки/модели бихте ме насочили и какво да гледам в тях. Кой е по(най) - добрият вариант за съхранение?
      Поздрави!

П.П Надявам се темата да е полезна на много хора и да е на правилното място.
    • от DarkEdge
      Бързо установяване дали данните за вписване в електронната ви поща са изтекли.
      https://www.leakedsource.com/main
      Целта е ако това е станало да си смените данните за вписване (паролата).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.