Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.

Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно с control+z се връща назад, ако си объркал нещо при редакцията. Ако вече си записал и затворил документа, това няма как да стане. Също така ако файла е работен директно от "флашката", няма как да има останала информация в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, slavcho hadjiyata написа:

Здравейте!

Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.

Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.

Никога на флашка не се правят подобни изпълнения. Файла се сваля на компютъра обработва се и чак тогава се връща на флашката. Едно, че така и се скъсява живота и второ така се пази основния файл. Не знаем какво си правил така, че едва ли ще може да възстановиш информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, slavcho hadjiyata написа:

...

Libre Office къта в /temp. Например, така lu8698p3gwrz.tmp. Затвориш ли го или рестарт - прощай Грегорий!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, че може и да е от флашката, съществува възможност да е бъг от офис програмата /Libre Office/, която допълнително е затормозена с чужд формат. Най-добре да се премине на по-неутрален формат TXT, RTF, ODF и чак тогава да се правят редакции.

преди 18 часа, Емил Костов написа:

Никога на флашка не се правят подобни изпълнения. Файла се сваля на компютъра обработва се и чак тогава се връща на флашката. Едно, че така и се скъсява живота и второ така се пази основния файл. Не знаем какво си правил така, че едва ли ще може да възстановиш информацията.

Мога да потвърдя, че и на мен ми се е случвало. При това с комерсиални продукти. От тогава имам две наум.

https://ask.libreoffice.org/en/question/84952/how-do-i-recover-a-lost-document/

преди 20 часа, slavcho hadjiyata написа:

Забравих да спомена нещо важно. Щом си работил на флашката, това носи и някои предимства. Можеш да направиш file restore и сигурно ще намериш междинна версия на файловете. Ако си готов да жертваш 2 часа за подобен опит. И Word и Writer съхраняват някакви XML-и в ZIP контейнер. Ако се решиш на подобен ход, ще трябва повече да не пишеш нищо по флашката. Няма гаранции дали ще възстановиш нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички, които ми обърнаха внимание! От Вас научих още нещо, което ще ползвам в бъдеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от HRONICK991
      Да се състави програма на Java за 5 делегати на националната конференция с данни:
      - име
      - ЕГН
      - дни за нощувка
      - име на хотела
      - цена на нощувката 
      И изпълнява от меню следните операции:
      • извежда всички въведени данни:
      • зарежда нов масив с данните на делегатите, които са заплатили суми по големи от 100 лв. и са от зададено населено място;
      • зарежда текстови файл с данни на делегатите мъже от дадено населено място.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте имам за задача да направя база от данни за авиокомпания. Която да съдържа деня, часа и продължителността на полета, начално и крайно летище, самолет, пилот, тип на предлаганата храна. Моля ако може някой да ми помогне само затова колко на брой може да са таблиците максимално с тези данни, тъй като повече от 4 не виждам, но ми казват в университета, че трябва да са повече. 
    • от C20XE l457
      Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от NiGh7
      Здравейте на всички,
      отскоро обмислям варианти за съхранение на снимки, клипове и всякакви файлове с големина до 500мб на външен носител, с цел съхранение и предпазване за дълго време от порядъка на години. Искам да ги "запазя" на външен носител - едно, че си остават спомени (ако са снимки и видеа) , второ ,че малко или много на настолни или преносими компютри може да се разчита, само докато няма токов удар (примерно) който да изпържи всичко, а трето, че в Интернет сайтовете за съхранение на снимки, е несигурно и всеки може да изтрие,промени и прочие.
      Като за начало обмислях външен хард диск от порядъка на 1-2 ТБ и цена около 100-150-200лв, но след като се поразрових, разбрах че този тип устройства издържат няколко години само.
      Въпросът ми е следният - За тези пари, има ли по-добър вариант за съхранение, истина ли е това със продължителността на живот външните дискове и евентуално ако няма - към кои марки/модели бихте ме насочили и какво да гледам в тях. Кой е по(най) - добрият вариант за съхранение?
      Поздрави!

П.П Надявам се темата да е полезна на много хора и да е на правилното място.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.