Премини към съдържанието
Mlechko

Изтощена батерия - повреден MP4

Препоръчан отговор

Забелязах, че в телефона си имам видео клип с първи номер Video0001.MP4 размер 305 MB. Констатирах, че това е клипа, който е сниман при неочаквано изключване от телефона заради изтощена батерия. Нямаше го с поредния номер, отсъстваше, но се е записал като номер 1. За съжаление нито един плеър и нито един конвертер не го разпознават. Отворих с Notepad и вътре си стоят данните. Липсват данни в началото, отгоре първия ред се виждат дребните мета тагове, както трябва да бъде - ISO MP4, Фирмата изработила телефона. След което празни редове и в един момент видео данните започват. Как да го поправя? Опитах една програма и нищо и половина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/search?q=recover+mp4+file&oq=recover+mp4+file&aqs=chrome.0.0l6.3559j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Може да е от полза ако постнеш и "доклад" на файла от https://mediaarea.net/en/MediaInfo ... съдя по тази тема, създадена от мен през далечната 2011, само че за 3GP файл, който така и не успях да възстановя... :) 

преди 1 час, Mlechko написа:

[...]ISO MP4, Фирмата изработила телефона.[...]

Все пак, с какъв телефон е правен ? Предполагам клипа е личен, така че изключваме качването му... ?

Редактирано от Freem@n (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Freem@n написа:

Може да е от полза ако постнеш и "доклад" на файла

И MediaInfo не се справя да го прочете. Как да чете повреден файл... Съдържа данни, но примерно от 2-3% до края. В началото има празен ред.

Това е всичко, което показва инфото:

General
Complete name       : VIDEO0001.mp4
Format                      : MPEG-4
Format profile         : Base Media / Version 2
Codec ID                  : mp42 (isom/mp42)
File size                   : 306 MiB
IsTruncated            : Yes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вярно, при мене случаят беше друг и затова излизаше с Media Info...

Аз бих заложил на този сайт, точно втория резултат от горното търсене в Google: http://fix.video/

Ако им "нямаш вяра" на сайта - това вече е друг въпрос... но аз не бих се притеснил за видеото си... най-долу вдясно на сайта им пише:

Цитат

DISCLAIMER

Privacy: nobody will look at your video without your permission. and your video will be definitively deleted at the end of the recovery process. Your privacy is respected. All we see is hexadecimal data, never pictures.
Fees apply for data recovery
Copyright Keerby Application - France

Доколко е вярно - не знам ! ( За незнаещите английски: С две думи казват, че реално не виждат видеото ти, а само данни (шестнадесетични, ако трябва да сме точни) и също така, че видеото ще бъде изтрито накрая на процеса по възстановяването. "Уединеността ви се уважава".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОТБОЙ!!!

След по-спокойна работа и спазване на инструкции посочената най-горе програма, наречена Stellar Phoenix Video Repair файлът се поправи по следния начин:

- Избирате файл и задавате поправката му.

- Накрая ако не сработва се появява втора опция меню Advanced и продължавате с него. Ще ви помоли да дадете примерен файл с идентично видео и настройки от същото устройство и камера. Посочвате допълнителния файл и програмата взема данни от него и ги налага върху повредения файл. След което видеото вече е видимо в програмата, но не можеш да запазиш, а гледам доста е скъпичка, 100 лв. нагоре. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, все пак предполагам ще можеш да го запишеш с помощта на софтуер за записване на екрана (Camtasia, BB FlashBack), но това разбира се само при условие, че програмата ти позволява да го възпроизведеш целият и със звук, но пак си е занимавка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Freem@n написа:

Е, все пак предполагам ще можеш да го запишеш с помощта на софтуер за записване на екрана (Camtasia, BB FlashBack), но това разбира се само при условие, че програмата ти позволява да го възпроизведеш целият и със звук, но пак си е занимавка....

Само 10 секунди началото на клипа ми възпроизвежда, умишлено е. Няма как да ги излъжеш. В момента съм станал закоравял пират и не прощавам подобни гаври. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да уточня, изходния файл също не е много таферен след възстановяването, сбъркано е завъртането, нестабилно е видеото, много от плеърите показват някаква грешка при зареждане, но поне се прояви видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.