Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте имам проблем на 16 години съм 65 килограма и тренирам фитнес от  9 месеца но за жалост имам тънки кости и на тази възраст тялото ми изглежда някакво малко а като гледам по големите дето са също на мойте килограми изглеждат много по едри защото нямат тънки кости.

ям по 5 пъти на ден и не вредни неща ами месо ориз картофи и т.н. а и фитнес програмата ми е добра

Та въпроса ми е костите ще се удебелят ли скоро или как мога да разбера дали ще се удрбелят изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скелета ти ще расте до 27 години.

До тези 27 години е важно какво изобщо ще тренираш. За пример разгледай щангист, лекоатлет и борец. Всеки се е насочил според тялото си или тялото му е станало такова заради тренировките. 

За това разбери първо за какво става тялото ти и ако ти се отдава се насочвай към даден спорт.

Не става с тяло на щангист да тренираш плуване.

А и на първо време наблегни на уроците, че виждам си изостанал а сега ти е времето точно за тях.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, ismail67 написа:

здравейте имам проблем на 16 години съм 65 килограма и тренирам фитнес от  9 месеца но за жалост имам тънки кости и на тази възраст тялото ми изглежда някакво малко а като гледам по големите дето са също на мойте килограми изглеждат много по едри защото нямат тънки кости.

ям по 5 пъти на ден и не вредни неща ами месо ориз картофи и т.н. а и фитнес програмата ми е добра

Та въпроса ми е костите ще се удебелят ли скоро или как мога да разбера дали ще се удрбелят изобщо.

Тънки кости?!?Глупости.9 месеца няма ли никаква промяна, просто не правиш нещо както трябва.Не, че ще заприличаш на Шварценегер, но поне 3-4 кила не си ли качил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях 57 килограма сега съм 65 но като гледам хората на моите години изглеждат много по добре оформени всичко правилно си правя както тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ismail67 написа:

бях 57 килограма сега съм 65 но като гледам хората на моите години изглеждат много по добре оформени всичко правилно си правя както тях

Винаги чуждото изглежда по-добре,по-хубаво и по-добро!
Стига глупости,добре си на килограми за годините си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ти няма, тренирай си нормално, без да прекаляваш, защото травмите много лесно се получават, а и понякога не се лекуват. Още си малък, за да трупаш кой знае каква маса, а и не е полезно на тези години. След 2-4 години, като минеш 18-20 години, ще има промяна, стига да си постоянен. И по възможност недей да спираш или поне гледай да не е за повече от 1-2 години, дори и да станеш на 40-50+ години, пак гледай да си поддържаш формата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ismail67 написа:

Някои са родени за атлети и поддържат перфектна форма с лекота. Други си унищожават ставите в жалки опити да поддържат 10% от формата на атлет и на 30 почват да си плащат и горчиво съжаляват.

Somatotypes.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikolela написа:

Скелета ти ще расте до 27 години.

Е хайде понамали малко де !
По принцип на г*з и на корем може да расте цял живот ама на скелет ...! Малко трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ismail67 написа:

на 16 години съм 65 килограма

А колко си висок? И костна структра не се променя за месеци. Роднините ти с каква костна структура са? Ако всички са с елегантен вид, то тогава просто си с такава генетика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, DarkEdge написа:

А колко си висок? И костна структра не се променя за месеци. Роднините ти с каква костна структура са? Ако всички са с елегантен вид, то тогава просто си с такава генетика.

висок съм 178 но интересното при мене е че в мойто семейство от баща ми и майка ми до пра дядо и пра баба абсолютно никой не е слаб и не е с тънки кости като моите,преполагам,че е ген и след 20 ще станат по масивни не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Килограмите са ти в нормата спрямо ръста. Може би си малко по-висок от другите, и затова ти се струва, че си по-слаб. Нормално е да е така. Аз също ще ти кажа да не се тревожиш излишно. Ако толкова мислиш, че имаш проблем - отиди на лекар да те види. А да и си чети уроците. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, BMW Маниак написа:

Е хайде понамали малко де !
По принцип на г*з и на корем може да расте цял живот ама на скелет ...! Малко трудно.

Имам гръбначно изкривяване от малък и знам от лекар, че ще се криви колкото се криви до 27 години и това е закон при растежа на скелета. След това се пълнее или слабее, но скелета не мърда.

На мен ми се струва, че след пенсия започва скелета да се смалява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, nikolela написа:

На мен ми се струва, че след пенсия започва скелета да се смалява.

не ти се струва, така е, но мисля че е
само при някои хора...ъ-ъ-ъ...тъй де, като мен
от 178, когато бях на 20, сега като одъртях съм вече 170

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така де костите след колко годишна възраст започват да се удебеляват или стават по масивни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎2‎.‎10‎.‎2018‎ г. в 22:01, ismail67 написа:

….

В момента твоите и се удебеляват, и стават по- масивни - окончателно спиране на растежа се наблюдава до около 25 годишна възраст, в редки случаи и до 30. 

На 16г. при ръст 178см , то 65 кг са си съвсем в нормата, а че си качил от 57кг. на 65кг. за девет месеца е меко казано много добре - не знам какво повече можеш да желаеш, развитието ти е перфектно, просто продължавай в същия дух, ще има  още да растеш и на ръст, и на килограми, и на сила, и на кости, и изобщо на всичко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.