Премини към съдържанието
fissikela

Мнение за Тв+нет на А1 мрежа на Близу в кв.Княжево

Препоръчан отговор

Здравейте, предстои ми включване на Тв+Нет на А1 и тъй като се намирам в кв.Княжево мрежата ще ми е от Близу по коаксиал.

Първо, интересува ме дали си заслужава да подпиша договор с тях (Мтел).

Добра ли е телевизията и бърз ли е нета предлаган от мтел и дали мрежата на близу е читава.

Предлагат ми Нет+тв по коаксиял и понеже хал хабер си нямам и незнам какво значи това...дали ще се вижда на нов 55инчов телевизор.

Това което съм избрал като план е ...120канала+ 20HD и 75mbps интернет на цена от 27.78

Второто за което искам да попитам, понеже ще си го поръчам този план online...възможно ли е ако не съм доволен' да се откажа в някакъв срок.

Някой може ли да ми обясни по просто, какво е интернет и телевизи по коаксиал ... знам че нета е по лан ма по коаксиал занм че има само кабелна телевизия с лошо качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, fissikela написа:

Някой може ли да ми обясни по просто, какво е интернет и телевизи по коаксиал ... знам че нета е по лан ма по коаксиал занм че има само кабелна телевизия с лошо качество.

Всичко е до конкретика.

Интернет и ТВ по коаксиална мрежа са си DOCSIS технология. Качеството на ТВ ако говорим за цифрова си е добре, аналогова - зависи. За интернета ще трябва да имаш модем, като качеството зависи най-вече от това как е изградена мрежата. В общия случай единствения недостатък при доксис е по-ниската скорост на обратен канал - т.е. ъплоуд. Ако последното не ти е проблем, то тогава тези 75 Мбит/с ще ти бъдат достатъчни предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм вече на А1 и съм на тази технология с коаксиалния кабел. Услугата я използвам още когато беше на Евроком. Досега съм сменил само 2 модема и нищо повече. Интернета е стабилен и съм доста доволен. Телевизията също се държи добре. Сега за плановете трябва сам да видиш какво предлагат.

Модема и приемника ти се предоставят от А1. Хубаво е да си вземеш твой рутер след този модем и да си го настройваш ако се налага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.