Премини към съдържанието
Анна Йолова

Търся програма за споделяне на екран и управление на компютри в мрежа

Препоръчан отговор

Бихте ли споделили мнения за  безплатна програма, с която бих могла да споделя десктопа си на компютри, свързани в мрежа, както и да мога да ги управлявам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм TightVNC за споделяне на екрана от 1 система към други 11. Мониторите бяха еднакви и при режим "пълен екран" виждаш всичко 1:1 с оригинала. За презентация и показване работа с програма ставаше, за видео файл - не. Все пак машините бяха стари за времето си, но и тук не е уточнено какви са. Програмата има доста настройки и може да се постигне с едно стартиране на запаметени настройки за свързване да имат достъп само за гледане към въпросната система. Програмата може да се ползва и в режим управление на въпросните машини като свързването е в обратната посока и с пълни права - този сценарий така и не можах да го проиграя реално, но трябва да е възможен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ползвал съм TightVNC за споделяне на екрана от 1 система към други 11. Мониторите бяха еднакви и при режим "пълен екран" виждаш всичко 1:1 с оригинала. За презентация и показване работа с програма ставаше, за видео файл - не. Все пак машините бяха стари за времето си, но и тук не е уточнено какви са. Програмата има доста настройки и може да се постигне с едно стартиране на запаметени настройки за свързване да имат достъп само за гледане към въпросната система. Програмата може да се ползва и в режим управление на въпросните машини като свързването е в обратната посока и с пълни права - този сценарий така и не можах да го проиграя реално, но трябва да е възможен.

Точно това имах предвид, да споделя екрана си с презентация или видео от един лаптоп на 13 други. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео файл най-удачно би било всяка система да си го възпроизвежда с плеър от някакъв споделен ресурс (или локален), но ако целта е да се пази видео файла от копиране не става.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, shaolin73 написа:

Благодаря, и teamviewer ползвам, но за предаване управлението на компютъра си, когато е необходимо 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Анна Йолова написа:

Благодаря, и teamviewer ползвам, но за предаване управлението на компютъра си, когато е необходимо 

https://chrome.google.com/webstore/detail/chrome-remote-desktop/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Анна Йолова написа:

Точно това имах предвид, да споделя екрана си с презентация или видео от един лаптоп на 13 други. Благодаря!

С поставяне предварително на всички/повечето условия при питането - и в Цариград се стига. А това изключва повечето популярни "добри/лесни" програми на които екстрите са платени обикновено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, бат'начо написа:

С поставяне предварително на всички/повечето условия при питането - и в Цариград се стига. А това изключва повечето популярни "добри/лесни" програми на които екстрите са платени обикновено.

Следващия път като питам, ще внимавам :) и ще формулирам по-точно въпроса си, благодаря. Та да се опитам по-подробно да обясня...

Става въпрос за  "нов" компютърен кабинет в училище с 13 лаптопа+ 1 учителски. Искам да мога да показвам урока/презентацията си на останалите ученици, защото нямаме проектор и това у най-удачния вариант, за да виждат по-добре какво им показвам. В другия кабинет сме с програма NetSuport, но е платена, освен това там сме с терминали. Чрез NetSuport мога да "заключа" терминалите, или да им покажа презентацията която съм пуснала на сървъра. Преди доста години, когато имахме компютри в стария кабинет имаше програма, която вършеше същото, но сега при лаптопите, които са на windows 10, нещо не успяваме да намерим подходяща такава. Инсталирахме Kaiowas за проба /за сървър и потребители/, но там така и не открихме дали може да споделям екрана- само ограничихме в кои програми да влизат учениците.

Ще се радвам, ако може да ми помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О ето ви решение просто и яснo сървър и HTML5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.