Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Искам да попитам, заслужава ли си покупката на по-скъпи слушалки, качеството и силата ще се изменят ли значително? 

Телефонът ми е Nokia 5, води се със смарт усилвател (TFA9891), и като цяло хвалят качеството на звука при тези телефони. Проблемът е, че вървят със съвсем прости слушалки WH-108 иначе казано, абсолютно същите, като тези, с които получих старата си Lumia 520 от 2013г. Разлика в качеството на звука при употреба на тези слушалки не забелязвам особена при двата телефона. Имам и едни от стар флагман Galaxy S3 тип "тапи" та с тях се усеща, че качеството е малко по-високо в сравнение с бюджетните слушалки на Nokia.
Реално телефона захранва добре съпоставен с Huawei на мой приятел, присъединени чрез AUX в колата се усеща най-силно качеството и силата на звука при Nokia. 
Та заслужава ли си да давам пари за качествени слушалки, и ако да, какви да бъдат те? Имате ли опит и мнение за тапите, дето вървят с Nokia 8? Какво е качеството им съпоставено с цената? Или е най-добре да се насочи към някакъв конкретен бранд производител на качествени слушалки? Държа да подчертая, че масивните слушалки не представляват интерес за мен. Търся нещо компактно, дето спокойно мога да прибера в джоба.

Колкото до бюджета и там не съм наясно, заслужава ли си изобщо да се дават повече от 50лв за слушалки при подобен телефон? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има смисъл от по-качествени слушалки,но за 50лв не ми се вижда възможна покупка на такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, AAUUXX написа:

Винаги има смисъл от по-качествени слушалки,но за 50лв не ми се вижда възможна покупка на такива.

Ако е възможно, дайте пример за слушалки, които си заслужават парите. Иначе за тези от Nokia 8 не са особено добри отзивите. Явно не си заслужава да взимам такива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Soviet Soldier написа:

Ако е възможно, дайте пример за слушалки, които си заслужават парите. Иначе за тези от Nokia 8 не са особено добри отзивите. Явно не си заслужава да взимам такива. 

Качествено свирещи  слушалките може да се намерят на AKG,Audio-Technica,Sennheiser в ценови клас над 80лв,хубаво е да ги чуеш преди да купиш,защото всеки има различно виждане за качество на звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AAUUXX написа:

Качествено свирещи  слушалките може да се намерят на AKG,Audio-Technica,Sennheiser в ценови клас над 80лв,хубаво е да ги чуеш преди да купиш,защото всеки има различно виждане за качество на звука.

Аз обичайно поръчвам онлайн, но и да ида в магазин, едва ли ще разопаковат разни слушалки за да ги тествам лично. Ако се сещате за такъв магазин в София, където ще ми дадат да тествам, кажете.

Xiaomi Piston 2 и 3 доста ги хвалят, като съотношение цена качество. Някакви мнения за тях? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Аз обичайно поръчвам онлайн, но и да ида в магазин, едва ли ще разопаковат разни слушалки за да ги тествам лично. Ако се сещате за такъв магазин в София, където ще ми дадат да тествам, кажете.

Xiaomi Piston 2 и 3 доста ги хвалят, като съотношение цена качество. Някакви мнения за тях? 

Не мога да се сетя за такъв магазин в който да ги чуеш,близките години не ми се е налагало покупка на слушалки.Със сигурност ще си доволен от Audio-Technica ATH-CKX5BL,изгледай някое тяхно ревю.
Цената им е около 90лв,казвам го защото има на места където ги продават над 100лв

Нямам впечатление от xiaomi слушалки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно, масивните слушалки (ON-Ear) са за предпочитане от затоворен тип, щом ще се слуша на вън.

А, не някакви си тапи, които не само че вредят на слуха, ами не са удобни за всички хора.

Edifier H850

Влизат в бюджета и са отлични слушалки цена/качество.

Кабела също може да се разкача/сменя.

Марката има и безжичен модел, ако Ви притесняват кабелите:

Edifier W 800 BT

Друга марка, която трябва да погледнете, щом бюджета е оскъден е Superlux

Ако все пак искате тапи погледнете Superlux HD-381

Хем, ще спестите някой лев за други неща.

Не зависимо към коя марка и модел (отнася се най вече за слушалките ON-Ear тип), ще се спрете гледайте слушалките да са с импеданс до 32 Ohm /max 56 Ohm,

за да може телефона да ги захрани подобаващо.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Точно, масивните слушалки (ON-Ear) са за предпочитане от затоворен тип, щом ще се слуша на вън.

А, не някакви си тапи, които не само че вредят на слуха, ами не са удобни за всички хора.

Edifier H850

Влизат в бюджета и са отлични слушалки цена/качество.

Кабела също може да се разкача/сменя.

Марката има и безжичен модел, ако Ви притесняват кабелите:

Edifier W 800 BT

Друга марка, която трябва да погледнете, щом бюджета е оскъден е Superlux

Ако все пак искате тапи погледнете Superlux HD-381

Хем, ще спестите някой лев за други неща.

Не зависимо към коя марка и модел (отнася се най вече за слушалките ON-Ear тип), ще се спрете гледайте слушалките да са с импеданс до 32 Ohm /max 56 Ohm,

за да може телефона да ги захрани подобаващо.

Успех!

Благодаря за информацията. Вероятно масивните слушалки реализират по-високо качество, но габаритите им не са ми комфортни и не представляват интерес за мен. Конкретен бюджет нямам, не ми е проблем и 200+ да са, но само ако качеството на звука наистина си заслужава. В крайна сметка качествени слушалки бих могъл да ползвам много години напред и с други телефони, така че инвестицията ми се струва изгодна. За жалост 3,5мм жак започна да отпада, но има преходници, и ако реално са качествени слушалките бих могъл да ги ползвам много дълго време. Едва ли ще започнат да комплектоват смартфорите с качествени слушалки. По мои наблюдения слушалките, които вървят с телефоните от преди 15 години, сравнени с тези днес, не са мръднали особено от към качество на звука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.