Премини към съдържанието
greengrass

Проблем с буутване на Уин 7 от двд на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Поръчах си лаптоп Дел Латитюд Е6510 втора употреба, без операционна система, и веднага след като го включих пробвах да му инсталирам Уиндоус 7. Опитах с три различни двд-та с различни версии на Уиндоус 7 и всеки път едно и също - избирам от опциите за буутване да се зареди двд-р устройството, излиза ми съобщението с press any key to boot from cd/dvd, файловете се зареждат, рестартира се и....пак се рестартира, пак излиза съобщението с press any key, и файловете пак се зареждат и пак така. Ако не натисна нищо се появяват съобщенията, че уиндоус не може да стартира нормално и да избера стартиране в safe mode и останалите опиции, съответно каквото и да избера следва поява на логото на Уиндоус 7, което уж зарежда, следва нов рестарт и всичко се повтаря отново до безкрай. За преинсталация на уиндоус досега с три лаптопа и не знам колко настолни никога не бях имал проблем, но този път явно нещо пропускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да запишеш windows на флашка с rufus. Флашката трябва да е поне 4 гб.

Редактирано от Rostislav15 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

така не се прави, защото всеки път ще ти стартира инсталационния диск
за да не тръгне пак от ДВД, при рестарта, извади го, за да може да стартира от харда

преди 7 минути, greengrass написа:

рестартира се и....пак се рестартира, пак излиза съобщението с press any key, и файловете пак се зареждат и пак така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Rostislav15 написа:

Пробвай да запишеш windows на флашка с rufus. Флашката трябва да е поне 4 гб.

Ще опитам и този вариант, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, greengrass написа:

Ще опитам и този вариант, благодаря.

виж какво, за да нямаш проблем, нагласи на биоса да стартира от харда, а при включване на лаптопа помпи F12 и избери дивидито

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

така не се прави, защото всеки път ще ти стартира инсталационния диск
за да не тръгне пак от ДВД, при рестарта, извади го, за да може да стартира от харда

За съжаление в момента не мога да опитам по този начин, защото сега вече сякаш спря да чете и самите дискове - минахме на съобщение selected boot device failed, press any key to reboot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, greengrass написа:

За съжаление в момента не мога да опитам по този начин, защото сега вече сякаш спря да чете и самите дискове - минахме на съобщение selected boot device failed, press any key to reboot.

влез в биос и нагласи като първо стартиращо устройство харда
а после, при включване на машината, помпиш F12 и избери дивидито
така няма нужда да вадиш веднага компактдиска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

влез в биос и нагласи като първо стартиращо устройство харда
а после, при включване на машината, помпиш F12 и избери дивидито
така няма нужда да вадиш веднага компактдиска

Абсолютно никаква разлика - selected boot device failed, press any key to reboot . Вече дори не зарежда файловете от диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е в гаранция, сервиз веднага!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

внимателно забърши окото на ДВД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в биоса да ли не си излючил ДВД като boot устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде го взе този лаптоп? Да не е прее*алник? Сигурен ли си, че работи нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

автора на темата, до сега трябваше да е отговорил, чете ли вече диска или диска е надраскан,
 и евентуално, да му дам насока как да инсталира от флашка
аз приключих с темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много  вероятно да е изтощена оптиката на оптичното устройство,както по-горе казаха запиши си Windows на флашка и инсталирай от нея.
Може да опиташ да почистиш оптиката като навиеш малко памук на клечка от кибрит леко натопена в спирт разреден с дистилирана  вода 50/50,или ако имаш разтвор за почистване  на LCD екрани с него също става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и благодаря на всички отзовали се ! Лаптопът го взех ето от тук https://izone.bg/dell-latitude-e6510-i5/

На този етап няма никаква промяна, опитах и с инсталация през флашка, абсолютно същата работа. Според сайта би следвало машината да е в перфектно състояние - почистена, тествана и т.н. От izone бързо и лесно ми предложиха да ми го заменят с друг сходен на този, без дори да са разбрали какъв точно е проблемът (макар че досега никога не им се било случвало). Честно казано май ще предпочета да го върна и да си получа парите обратно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай от тук:

https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba

По-добри ми изглеждат офертите за около 400 лева можеш да вземеш I5 2-3 серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, greengrass написа:

Здравейте отново и благодаря на всички отзовали се ! Лаптопът го взех ето от тук https://izone.bg/dell-latitude-e6510-i5/

На този етап няма никаква промяна, опитах и с инсталация през флашка, абсолютно същата работа. Според сайта би следвало машината да е в перфектно състояние - почистена, тествана и т.н. От izone бързо и лесно ми предложиха да ми го заменят с друг сходен на този, без дори да са разбрали какъв точно е проблемът (макар че досега никога не им се било случвало). Честно казано май ще предпочета да го върна и да си получа парите обратно.

На мен лично така един път ми се случи защото не съм посочил от BIOS- AHCI. Постоянно рестартираше, защото бе АТА включена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Пробвай от тук:

https://ardes.bg/upotrebyavani-laptopi/laptopi-vtora-upotreba

По-добри ми изглеждат офертите за около 400 лева можеш да вземеш I5 2-3 серия.

Да, има оферти с много добри параметри за такава цена, но проблемът е, че задължително ми трябва голям екран (поне 15.6 инча). Идеята не е за преносим компютър, а по-скоро за настолен лаптоп, ако мога така да се изразя. Просто баща ми има нужда от преносим домашен компютър за да си гледа спорт или телевизия докато майка ми гледа биг брадър и индийски сериали на телевизора :D

преди 14 минути, acnekt написа:

На мен лично така един път ми се случи защото не съм посочил от BIOS- AHCI. Постоянно рестартираше, защото бе АТА включена.

Това наистина не ми стана съвсем ясно, признавам си че не съм чак толкова навътре с материята. Ще потърся в менюто тези опции и ще видя какво ще стане. Все още не съм го върнал, така че може и да го потормозя още малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.