Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци. Знам че съм поредният който пита за конфигурация но имам нужда от вашето мнение. Имам настолен компютър dell inspiron 3847. Закупен от технополис преди 4 години.Интересува ме може ли да му се направи ъпгрейд  за да се получи геймърска конфигурация на която да тръгват  игрите  assassin's creed odyssey, assassin's creed origins, Shadow of the Tomb Raider  и други ако не на вери хай то поне на хай настройки. Предполагам че трябва да се подмени или допълни рамта. Видеокартата която е GeForce GT 625 oem и е премахната, евенуално захранването, поне така си мисля. Бюджет 1000-1200 лева, като ще се взимат на няколко пъти ако не става на изплащане. А за до 400 лева и подходящ монитор фул хд поне 24 инча.

Предполагам, ако има смисъл да се ъпгрейдва  според вас тази конфигурация естествено :

1 Нова или допълнително рам.

2. Нова видеокарта.

3. Евентуално ново захранване по възможност по тихо.

Ето и компютъра          https://www.technopolis.bg/bg/Desktops/Desktop-DELL-INSPIRON-3847-476756-477784/p/512758

Computer Type                                     ACPI x64-based PC  (Mobile)
      Operating System                                  Microsoft Windows 7 Ultimate
      OS Service Pack                                   Service Pack 1
      Internet Explorer                                 11.0.9600.19129
      DirectX                                           DirectX 11.1

Motherboard:
      CPU Type                                          QuadCore Intel Core i5-4440, 3100 MHz (31 x 100)
      Motherboard Name                                  Dell Inspiron 3847
      Motherboard Chipset                               Intel Lynx Point H81, Intel Haswell
      System Memory                                     8108 MB  (DDR3-1600 DDR3 SDRAM)
      DIMM1: Micron 8JTF51264AZ-1G6E1                   4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  (11-11-11-28 @ 800 MHz)  (10-10-10-27 @ 761 MHz)  (9-9-9-24 @ 685 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-19 @ 533 MHz)  (6-6-6-16 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)
      DIMM3: Micron 8JTF51264AZ-1G6E1                   4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM  (11-11-11-28 @ 800 MHz)  (10-10-10-27 @ 761 MHz)  (9-9-9-24 @ 685 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-19 @ 533 MHz)  (6-6-6-16 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)
      BIOS Type                                         AMI (06/29/2015)

Display:
      Video Adapter                                     Standard VGA Graphics Adapter  (32704 KB)
      3D Accelerator                                    Intel HD Graphics 4600

Multimedia:
      Audio Adapter                                     Intel Lynx Point HDMI @ Intel Haswell - Mini HD Audio Controller
      Audio Adapter                                     Realtek ALC662 @ Intel Lynx Point PCH - High Definition Audio Controller [C-2]

[ BIOS ]

BIOS Properties:
      Vendor                                            Dell Inc.
      Version                                           A08
      Release Date                                      06/29/2015
      Size                                              8 MB
      System BIOS Version                               65.8
      Boot Devices                                      Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
      Capabilities                                      Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
      Supported Standards                               DMI, ACPI, UEFI
      Expansion Capabilities                            PCI, USB
      Virtual Machine                                   No

[ System ]

System Properties:
      Manufacturer                                      Dell Inc.
      Product                                           Inspiron 3847
      SKU#                                              0622
      Family                                            To be filled by O.E.M.
       Wake-Up Type                                      Power Switch

[ Processors / Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz ]

Processor Properties:
      Manufacturer                                      Intel
      Version                                           Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz
      Asset Tag                                         Fill By OEM
      Part Number                                       Fill By OEM
      External Clock                                    100 MHz
      Maximum Clock                                     3100 MHz
      Current Clock                                     3100 MHz
      Type                                              Central Processor
      Voltage                                           1.2 V
      Status                                            Enabled
      Upgrade                                           Socket LGA1155
      Socket Designation                                CPU 1
      HTT / CMP Units                                   1 / 4
      Capabilities                                      64-bit

Ако информацията е непълна ще добавя, очаквам вашите препоръки и компетентно мнение и евентуално линкове с части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай му някоя GTX 1050 TI и си цъкай каквото искаш. Евентуално може да добавиш и още 8 GB RAM, ако имаш свободен слот. С процесора няма да имаш проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Raze написа:

Слагай му някоя GTX 1050 TI и си цъкай каквото искаш. Евентуално може да добавиш и още 8 GB RAM, ако имаш свободен слот. С процесора няма да имаш проблеми.

А коя от тези всички би ми свършила работа според вас  https://www.emag.bg/video-karti/filter/video-procesor-f547,geforce-gtx-1050-v-3634384/sort-priceasc/c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са три вида - 1050 2GB, 1050 3GB и 1050TI 4GB.

Гледай да е без допълнително захранване и цената.

п.с. Тази отговаря на критериите -- http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-GV-N105TOC-4GD-rev.1.2/

В Емаг цената е отгоре - https://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4g-gb-n105toc-4gd/pd/DQ7P0NBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@джо бързия За тези изисквания минимума е GTX 1060 6GB/RX 580 8GB, а ако искаш по-високи настройки -  GTX 1070. За процесор силно препоръчително със 8 треда, по-възможност със по-висока честота, 8-те треда по-скоро ще са задължителни за последните две AC игри. Смяната на захранването също е без съмнение. Със тези 1200 лева може да вземеш прилични части:

втора ръка Xeon/i7 за сокета - около 300 лева

втора ръка GTX 1060 6GB/RX 480/580 8GB - 350-400лв/GTX1070 - 550лв. Нови съответно - 450-500 за RX 580 8gb и леко по-висока цена за 1060-ките, но може и да намериш нещо не чак толкова мизерно за под 500 лв. GTX 1070 - под 750лв за най-евтините и около 750-770 за по-приличните.

Захранване - Зависи колко време мислиш да го ползваш и колко мислиш да отделиш. Мисля че това е  минимума DeepCool DQ550ST. Не знам колко е голяма кутията, но ако те лимитира по-сериозно то ще трябва да се смени.

Може и да ''минеш метъра'' със 2х4GB, но най-вероятно дъното е със само два слота, което значи че ще трябва да ги смениш, ако искаш двоен обем. Не че ще стане особено балансирана конфигурация със това OEM H81 дъно, но за жалост това ти е основата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Roujin Z написа:

Те са три вида - 1050 2GB, 1050 3GB и 1050TI 4GB.

Гледай да е без допълнително захранване и цената.

п.с. Тази отговаря на критериите -- http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-GV-N105TOC-4GD-rev.1.2/

В Емаг цената е отгоре - https://www.emag.bg/video-karta-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4g-gb-n105toc-4gd/pd/DQ7P0NBBM/

Ок. Благодаря.

преди 6 минути, Inno написа:

@джо бързия За тези изисквания минимума е GTX 1060 6GB/RX 580 8GB, а ако искаш по-високи настройки -  GTX 1070. За процесор силно препоръчително със 8 треда, по-възможност със по-висока честота, 8-те треда по-скоро ще са задължителни за последните две AC игри. Смяната на захранването също е без съмнение. Със тези 1200 лева може да вземеш прилични части:

втора ръка Xeon/i7 за сокета - около 300 лева

втора ръка GTX 1060 6GB/RX 480/580 8GB - 350-400лв/GTX1070 - 550лв. Нови съответно - 450-500 за RX 580 8gb и леко по-висока цена за 1060-ките, но може и да намериш нещо не чак толкова мизерно за под 500 лв. GTX 1070 - под 750лв за най-евтините и около 750-770 за по-приличните.

Захранване - Зависи колко време мислиш да го ползваш и колко мислиш да отделиш. Мисля че това е  минимума DeepCool DQ550ST. Не знам колко е голяма кутията, но ако те лимитира по-сериозно то ще трябва да се смени.

Може и да ''минеш метъра'' със 2х4GB, но най-вероятно дъното е със само два слота, което значи че ще трябва да ги смениш, ако искаш двоен обем. Не че ще стане особено балансирана конфигурация със това OEM H81 дъно, но за жалост това ти е основата.

Благодаря за отговора а рам бихте ли ми препоръчали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, джо бързия написа:

Ок. Благодаря.

Благодаря за отговора а рам бихте ли ми препоръчали? 

2x4GB ще е достатъчна за AC:Origins/AC: Odyssey. Със 10606GB/580 8GB ще е заета около 6-6.5Gb. Със 1060 3GB естествено ще е доста повече, но не те и съветвам да я купуваш. Ако искаш повече рам - каквито намериш 8GB модули, който да са съвместими със дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е с 4 слота - пише dimm 1 и dimm 3. И то кво остана дъно и памет.. 300лв за втора ръка процесор на тоя сокет са нечувана глупост - джо, не прави такава колосална грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PANOV написа:

Дъното е с 4 слота - пише dimm 1 и dimm 3. И то кво остана дъно и памет.. 300лв за втора ръка процесор на тоя сокет са нечувана глупост - джо, не прави такава колосална грешка.

Добре, благодаря за съвета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Inno написа:

Това за AC, че ще искат задължителни 8 "треда" къде го измисли? Да не си писал ти игрите? Съвсем спокойно ще си работят и на 4 ядрен процесор, дори и на 2/4 процесор (възможно е да има насичане/спад на кадри на места с последния).

За да вземе видеокарта с отделно захранване (GTX 1060, RX 580), ще трябва да се смени захранването 100%. Като гледам пиновете са стандартни, така че няма да има нужда от преходници.

https://www.google.com/search?q=dell+inspiron+3847&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5xtGg0-rdAhXKFiwKHdcVDM8Q_AUIDigB&biw=1315&bih=902#imgrc=wUsHkMmqrVCjIM:

Има снимки на дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, джо бързия написа:

Добре, благодаря за съвета.

Имаш 3.1-3.3Гхц 4/4 процесор, не се залъгвай, че е оправдано да плащаш луди пари за 4 треда и 200-300МХц отгоре на стара платформа. Като се има предвид, че нов 6/12 AMD процесор е под 300лв в момента. Или изстискай максимума от това, което имаш, с видеокарта и захранване - провери мястото в кутията - или като ще сменяш почти всичко, направо си продай машината и си направи нова, пък ако ще и с ползвана видеокарта.

Ps Очевидно си с 2 слота, що така ги чете не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Това за AC, че ще искат задължителни 8 "треда" къде го измисли? Да не си писал ти игрите? Съвсем спокойно ще си работят и на 4 ядрен процесор, дори и на 2/4 процесор (възможно е да има насичане/спад на кадри на места с последния).

За да вземе видеокарта с отделно захранване (GTX 1060, RX 580), ще трябва да се смени захранването 100%. Като гледам пиновете са стандартни, така че няма да има нужда от преходници.

https://www.google.com/search?q=dell+inspiron+3847&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi5xtGg0-rdAhXKFiwKHdcVDM8Q_AUIDigB&biw=1315&bih=902#imgrc=wUsHkMmqrVCjIM:

Има снимки на дънната платка.

Нищо не съм измислял. Фактите го доказват. Във населените зони във Origins просто няма да има комфортна игра със i5, а ако вземе 1070 ще е спъната със сигурност. Мисля че аз и ти имаме доста различни критерии за комфортна игра, между другото, та не говорим на ''еднакъв език'', така да се каже. Със двуядрен процесор игрите ще му зареждат 10-тина минути. Двуядрените процесори са нещо отдавна отминало, част от миналото десетилетие.

@джо бързия Като написах за време за зареждане - ако нямаш SSD, задължително поне 240-250GB, в днешно време са без пари. Оправих си линка към сайт на GameGPU за тест на AC:Origins.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играе се нормално, дори с 3 серия I5, може да не са 60+ кадъра, но не са и под 40, това за най-натоварените области/сцени. Все пак не е FPS игра, където да ти трябват 60+ кадъра минимум. Разбира се, че с по-мощен процесор, на по-висока честота и повече ядра/нишки, както и с добра видеокарта, играта ще върви много по-добре, но в момента говорим за хардуера на автора на темата. И има разлика межу "комфортна игра" и "задължителни  8 треда". Така, както си го написал, все едно изобщо няма да тръгне или да може да се играе играта с процесор по-нисък от I7 4/8, което изобщо не е вярно.

Ето и малко тестове на въпросната игра:

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/assassin-s-creed-origins-test-gpu-cpu

По-надолу се вижда, че с видеокарта GTX 1060 няма особена разлика между i5 4 core и i7. Дори и с i3 4+ серия кадрите пак са същите.

Също и в youtube има много тестове на тази игра с различни 2/4+ ядрени процесори, с и без HT, където се вижда, че спокойно се играе с 4 ядрен процесор, дори и на 3-3.5 GHz.

@джо бързия за момента най-добре си вземи видеокарта GTX 1060 6 GB и читаво захранване. За по-нататък, като събереш още пари, може да си вземеш някой Ryzen процесор 6 или 8 ядрен, с ново дъно и RAM памет.

Примерно:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-GTX-1060-6GB-GAMING-X/

и захранване:

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-PURE-POWER-10-CM-600W-Silver-BN278/

или

http://nikem-bg.net/computer-components/Seasonic-Focus-Plus-750-Watt-Gold-Modular-SSR-750FX/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен си остави този комп. за по-ненатоварващи задачи, събери още 1000 лв. и си сглоби една нова машинка. Не виждам смисъл да надграждаш тази конфигурация, защото ще е излишна набутвация, гарнирана с много компромиси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, както и предполагах  май не е много удачно да правя ъпгрейд на тази, а направо да събера още пари и да си сглобя или взема готов компютър. Ще преценя кое ми отърва повече от финансова гледна точка, естествено сглобената конфигурация винаги си е плюс отвсякъде, но всичко опира до пари затова исках да чуя вашето мнение понеже  съм се  доверявал на съветите на по знаещите във форума и  не съм сбъркал.  Гледам в ютуб разни видеа  на   https://www.youtube.com/user/AndroVlogVideos според вас мога ли да се доверя на фирмата с която е партньор или и те са както се казва „много шум за нищо". Ще почакам да видя дали ще има още някой полезен коментар и тогава ще реша,  благодаря ви за  мненията ще поогледам още за някоя геймърска конфигурация във форума или готова от нета и ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плюсове няма никакви. Нито като компоненти нито като гаранция и най-вече като цена. Твоя е отличен пример за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Raze написа:

Не се излагай. Ако ъпгрейдва тая кошница, защо му захранване 600-750W за 200лв ..

преди 1 минута, джо бързия написа:

Да, така е само че аз имах  в предвид че сглобената в смисъл като тези от сайта а не купена готова но явно не съм се изразил правилно. А какво мислите за тези които гледам в ютуб на андровлог и джи плей, просто информативно, като човек който е по навътре в нещата.

Да фанеш единия да удариш другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Roujin Z написа:

Плюсове няма никакви. Нито като компоненти нито като гаранция и най-вече като цена. Твоя е отличен пример за това.

Да, така е само че аз имах  в предвид че сглобената в смисъл като тези от сайта а не купена готова но явно не съм се изразил правилно. А какво мислите за тези които гледам в ютуб на андровлог и джи плей, просто информативно, като човек който е по навътре в нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PANOV написа:

Не се излагай. Ако ъпгрейдва тая кошница, защо му захранване 600-750W за 200лв ..

преди 42 минути, Raze написа:

@джо бързия за момента най-добре си вземи видеокарта GTX 1060 6 GB и читаво захранване. За по-нататък, като събереш още пари, може да си вземеш някой Ryzen процесор 6 или 8 ядрен, с ново дъно и RAM памет. 

Защо не четеш, а ме караш да се самоцитирам? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Защо не четеш, а ме караш да се самоцитирам? :)

И единствените читави захранвания са по 600 и 750В за 200 лева ли? Ей, като почнеш да се правиш на ударен, артист и половина. Че няма ли по 100лв читави 450-500W захранвания, които са предостатъчни - я помисли, а после пиши.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти мисли, за сегашната конфигурация може и да му стигат, но за по-нататък ако вземе по-добър процесор, може да реши и да вземе по-мощна видеокарта, аз бих си взел такова захранване. Вече ако му се свидят 200 лева за нещо добро и мощно, може да си вземе и за под 100 лева, има фортрони по 350-400 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Ти мисли, за сегашната конфигурация може и да му стигат, но за по-нататък ако вземе по-добър процесор, може да реши и да вземе по-мощна видеокарта, аз бих си взел такова захранване. Вече ако му се свидят 200 лева за нещо добро и мощно, може да си вземе и за под 100 лева, има фортрони по 350-400 вата.

Какво да мисля бе, 1060 6GB = 120W, Ryzen 5 1600X = 90-95W. Като ще и да клоква. Като ще и Ryzen 7 да сложи. Къде си тръгнал с тия захранвания за 8 ядрен процесор с 2 видеокарти. Да спести 100лв, ако ще ъпгрейдва - не го залъгвай, че губи нещо, след като може да си купи качествено Corsair, be quiet!, EVGA.. захранване за половината цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, PANOV написа:

Какво да мисля бе, 1060 6GB = 120W, Ryzen 5 1600X = 90-95W. Като ще и да клоква. Като ще и Ryzen 7 да сложи. Къде си тръгнал с тия захранвания за 8 ядрен процесор с 2 видеокарти. Да спести 100лв, ако ще ъпгрейдва - не го залъгвай, че губи нещо, след като може да си купи качествено Corsair, be quiet!, EVGA.. захранване за половината цена. 

Странни данни имаш, това за IDLE ако става въпрос, може и да е вярно за Ryzen:

https://www.bit-tech.net/reviews/tech/amd-ryzen-5-1600-review/6/

GTX 1060 консумира около 120 вата, но при клок може да отиде и 150+.  Реално 400 ватово захранване би се справило най-вероятно, като едва ли ще прави стресови ситуации на процесор и видеокарта с часове, аз просто му ПРЕДЛАГАМ захранвания, не му ги продавам, той да си решава вече какво да си вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Странни данни имаш, това за IDLE ако става въпрос, може и да е вярно за Ryzen:

https://www.bit-tech.net/reviews/tech/amd-ryzen-5-1600-review/6/

GTX 1060 консумира около 120 вата, но при клок може да отиде и 150+.  Реално 400 ватово захранване би се справило най-вероятно, като едва ли ще прави стресови ситуации на процесор и видеокарта с часове, аз просто му ПРЕДЛАГАМ захранвания, не му ги продавам, той да си решава вече какво да си вземе.

The power draw is measured via a power meter at the wall, so the numbers below are of total system power draw from the mains, not the power consumption of a CPU itself.

:yanim:

Което не е трудно да се сетиш и по числата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но при товар само на процесора, според теб кое друго ще консумира останалите 100 вата над тези, които си написал? Да кажем за R5 1600, за който е главно темата: виж и горе разликата между idle и по-надолу Load: около 90 вата, при натоварен САМО процесор и 130 вата при OC@3.9 GHz. Видеокартата в случая не участва, нейната консумация е около 11 вата при idle:

https://www.techpowerup.com/reviews/Powercolor/R9_390_PCS_Plus/28.html

Не вярвам RAM паметта да използва повече от 5-10 вата от всичко, при този тест се товари единствено процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.