Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, извинявам се ако темата е не на място, не знам дали проблемът ми е софт или хардуерен.

Нов лаптоп, на около месец, идва с инсталиран win 10 home, от 2 дни ми изскача шарен биос и го включвам 5-10 пъти докато ми зареди windows като зареждам opt defaults, но не пали от първия път след зареждането им съответно не знам дали помага.Инсталацията е на ssd, в биоса го засича дори като не пали, засича и видео карта, харддиск. Последният биос в който съм влизал беше на доста по-стар компютър и ми прави впечатление че в този няма и 10 глупости, в боот пр няма нищо буквално, 2 опции за харда, 0 за всичко друго.На стария ми компютър можеше да ровиш половин час странно ми е някак. Не съм ентусиаст но нещо като се прецака се нашиеш на мечката у пичката и поне се забавляваш, а тук нито грешки излизат нито изскачат некви нинджи, няма какво да потърсиш в GOOGLE. Както и да е,отплеснах се. Моля за препоръки и разяснения. асус рог е лаптопът

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, сте написали най важното, марката и модела на лаптоп.

Съответно параметрите, защото при лаптопите компонентите могат да варират, при даден модел.

Какво ще рече "шарен биос"?

Щом е нов, има гаранция предполагам. По добре да се обърнете към нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, хампърцунян написа:

асус рог е лаптопът

От еднорог ли е, какъв е? Точен модел няма ли си? "Шарен биос"? И какви настройки очакваш да има в ЛАПТОПСКИ биос?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асусите са боклуци - все нещо им се скапва или не работи. Носи го в сервиза им да ти го ремонтират докато е в гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, хампърцунян написа:

Здравейте, извинявам се ако темата е не на място, не знам дали проблемът ми е софт или хардуерен.

Нов лаптоп, на около месец, идва с инсталиран win 10 home, от 2 дни ми изскача шарен биос и го включвам 5-10 пъти докато ми зареди windows като зареждам opt defaults, но не пали от първия път след зареждането им съответно не знам дали помага.Инсталацията е на ssd, в биоса го засича дори като не пали, засича и видео карта, харддиск. Последният биос в който съм влизал беше на доста по-стар компютър и ми прави впечатление че в този няма и 10 глупости, в боот пр няма нищо буквално, 2 опции за харда, 0 за всичко друго.На стария ми компютър можеше да ровиш половин час странно ми е някак. Не съм ентусиаст но нещо като се прецака се нашиеш на мечката у пичката и поне се забавляваш, а тук нито грешки излизат нито изскачат некви нинджи, няма какво да потърсиш в GOOGLE. Както и да е,отплеснах се. Моля за препоръки и разяснения. асус рог е лаптопът

Благодаря предварително

Носи лаптопа в сервиз. Вероятно е още в гаранция. А и там ще проверят мечките и нинджите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hah

да, има гаранция;  шарен биос защото има синички светкавици, електро ефекти светкат и такива работи пък нищо друго, по-добре може би, чукчите да не се изкушават

питам тук предполагайки че е възможно някой да се сети точно за какво става въпрос, случват се и такива работи понякога

благодаря все пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, ined написа:

Асусите са боклуци - все нещо им се скапва или не работи. Носи го в сервиза им да ти го ремонтират докато е в гаранция. 

Интересно, че само ти мислиш така, аз пък мога да ти кажа много други марки, които съм виждал повредени, но да твърдиш, че нещо е боклук просто така, е много ограничено изказване!

Благодаря предварително

Какво ще рече това - включваш и те пуска в BIOS директно ли? Какво има на първо стартиращо устройство в BIOS? Качи някоя снимка. Като натиснеш клавиш за избиране на стартиращо устройство при включване какво излиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, хампърцунян написа:

hah

да, има гаранция;  шарен биос защото има синички светкавици, електро ефекти светкат и такива работи пък нищо друго, по-добре може би, чукчите да не се изкушават

питам тук предполагайки че е възможно някой да се сети точно за какво става въпрос, случват се и такива работи понякога

благодаря все пак

Е при тези несериозни приказки според теб може ли да ти отговорим къде е проблема. Да не говорим, че въобще не знам какво значи шарен биос. Носи лаптопа в сервиз. В гаранция е! Да не стане така, че да не ти я признаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има някаква шапка (ROG), fast boot e enable-d по принцип -  право в биос, никакви грешки или prompt-ове, рестартирам, и така 10-ина пъти докато зареди ос, никави опции за boot, абсолютно никакви имам още 5 мин да сваля нещо и ще кача снимка (ако зареди пак :  )

защо несериозни приказки, какво да кажа сериозно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fast boot e enable-d по принцип

Това го промени да disable,не знам защо, но прави проблеми понякога.......преди месец и нещо при инстал на уиндоус имах същият проблем,при стартиране всичко се държеше странно,като се случваше често да не може да зареди и да ме препраща по менюта и опции и после си зареди,понякога стартираше нормално, но се случваше относително рядко и аз 2-3 дни се чудих какво и защо става,дори направих нов инстал и пак същото.Накрая прочетох някъде за тази опция,че може да създава проблем и я изключих и всичко се оправи.Интересно,че преди това доста време си е била enable и никакъв проблем не съм имал,но изведнъж се оказа проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Микромеките пак се осра*ха с последните ъпдейти нещо, май на доста хора се счупиха машините. И при мен десктопа заби веднъж оонзи ден и трябваше хардуерен ресет, а това не се беше случвало от много време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

Микромеките пак се осра*ха с последните ъпдейти нещо, май на доста хора се счупиха машините.

Хах,то да беше само с последните!С каква версия си,про?На мен ми дотегна(макар,че пускам рядко 10ката)тази про версия,че като гледам няма нищо "про" в нея и я наблъскали с куп безмислици та я разкарах и сложих LTSB.Именно при инстала на LTSB преди месец и нещо имах проблеми с fast boot и описаните мизерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

//OffTopic: Десктоп: Windows 10 Pro x64, инсталиран преди година и 2 месеца, съдейки по датата на първото инсталирано приложение. Сменял съм процесор и дънна платка (предната беше Lenovo от workstation машина, xeon 1225 v2 -> 1230 v2). Не ползвам антивирусни и съм спрял defender. Спирам го от време на време през нощта или ако ме няма за няколко дена нещо. На лаптопа е още по-стар - 19.03.2017, него не го гася почти никога, включен е денонощно в мрежата, не заспива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маринов, изключих го първо него ( по липса на други опции, потретвам но... 0 опции за боот), без ефект; повторих опита след като ми го каза пак без ефект, включва го с default -ите затова го оставих. За съмнителни действия от моя страна - един win update и една неуспешна инсталация на кракната игра ( мисля че непосредствено преди проблема, точно преди него дори). За друго не се сещам. Нямах намерение да си ъп-вам темата, но човекът ми отговори, за което благодаря.

Относно кракнатата игра, направи ми впечетление че не ми е искала права на администратор, не го споменах по-горе , защото не съм се и замислял, не виждам връзка но не съм и компетентен по въпроса. :  )

преди 23 часа, Raze написа:

Какво ще рече това - включваш и те пуска в BIOS директно ли? Какво има на първо стартиращо устройство в BIOS? Качи някоя снимка. Като натиснеш клавиш за избиране на стартиращо устройство при включване какво излиза?

това за клавиш за избиране на стартиращо устройство не го разбрах, по време на буут ли имаш в предвид (защото не знам за такова нещо).

снимки не качих защото камерата на телефона ми е много слаба

Редактирано от хампърцунян (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стартиране на машината на POST екрана можеш да натиснеш "Esc" клавиш при асус и да ти излезе boot меню, от което да си избереш от кое устройство/диск да ти зареди система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай разширени опции при зареждане -> https://www.laptopmag.com/articles/windows-10-advanced-startup-options-menu

Избери Startup Repair. Следвай инструкциите.

Ако няма промяна. От същото меню трябва да имаш възможност за чиста инсталация. Има опция и за запазване на файловете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2018 г. в 9:41, darco написа:

Стартирай разширени опции при зареждане -> https://www.laptopmag.com/articles/windows-10-advanced-startup-options-menu

Избери Startup Repair. Следвай инструкциите.

Ако няма промяна. От същото меню трябва да имаш възможност за чиста инсталация. Има опция и за запазване на файловете.

не се получи с repair

raze Аз за това имах в предвид че няма нищо. На приорити има само switch all , на properties има в контекстното меню един бутон cancel  :   )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.