Премини към съдържанието
excuse-me-what-the-f

Надпис Out of Range когато стартирам компютъра си

Препоръчан отговор

Здравейте, преди малко играх малко league of legends и говорех по дискорд с приятелите ми. Когато ни match-на по принцип освен lol client-а се отваря и самата игра, екрана на който са изобразени героите (loading screen-a) нали вече самата игра. Когато това се случи екрана стана черен и ми се изписа Out of Range. Реших, че трябва да пипам по настройките на монитора (VA1903wb, с 5 копчета) и да си настроя H/V position, horizontal size от Manual image adjust, после пък натисках auto image adjust. След като не проработиха изпробвах и Memory recall- отново неуспях и отворих intel hd graphics control panel-a (с igpu съм, да) и натиснах на Scale full screen, също намалих от 75 на 60 hz (монитора ги поддържа и двете). След което натиснах OK/Apply и ми изписа Out of Range - така беше няколко секунди. Натисках W бутона и нищо не ставаше, тогава реших да рестартирам компютъра и да видя какво ще стане, дали ще се оправи- е, не стана. Boot-ва си се системата/windows-a, обаче въпросният надпис всеки път ми изкача и не мога да навигирам в самата ОС и да правя каквото и да е. Натисках F8, опитах се да направя "Възстановяване на системата", но ми искаше парола за акаунта, която би трябвало да знам, но не ми я приемаше, не ставаше. Отварях и Safe Mode- отново не картината не се показваше. Също, като спамя F8 при включване ми изписва, че явно windows не е могъл да стартира правилно и ми дава две опции- да използвам инструменти/настройки/менюта, или да рестартирам. Знам, че съм пипал много неща и много настройки, всичко съм омазал... В момента пиша от телефона... Моля, помогнете ми да си оправя компютъра и монитора, трябват ми, за да си довърша мисиите в играта, които скоро ще изтекат... Много ще съм благодарен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, krinjE- написа:

Здравейте, преди малко играх малко league of legends и говорех по дискорд с приятелите ми. Когато ни match-на по принцип освен lol client-а се отваря и самата игра, екрана на който са изобразени героите (loading screen-a) нали вече самата игра. Когато това се случи екрана стана черенна и ми се изписа Out of Range. Реших, че трябва да пипам по настройките на монитора (VA1903wb, с 5 копчета) и да си настроя H/V position, horizontal size от Manual image adjust, после пък натисках auto image adjust. След като ме проработиха изпробвах и Memory recall- отново неуспех и отворих intel hd graphics control panel-a и натиснах на Scale full screen, също намалих от 75 на 60 hz (монитора ги поддържа и двете). След което натиснах OK/Apply и ми изписа Out of Range - така беше няколко секунди. Натисках W бутона и нищо не ставаше, тогава реших да рестартирам компютъра и да видя какво ще стане, дали ще се оправи- е, не стана. Boot-ва си се системата/windows-a, обаче въпросният надпис всеки път ми изскача и не мога да навигирач в самата ОС и да правя каквото и да е. Натисках F8, опитах се да направя "Възстановяване на системата", но ми искаше парола за акаунта, която би трябвало да знам, но не ми я приемаше, не ставаше. Отварях и Safe Mode- отново не картината не се показваше. Също, като спамя F8 при включване ми изписва, че явно windows не е могъл да стартира правилно и ми дава две опции- да използвам инструменти/настройки/менюта, или да рестартирам. В момента пиша от телефона... Моля, помогнете ми да си оправя компютъра и монитора, трябват ми, за да си довърша мисиите в играта, които скоро ще изтекат... Много ще съм благодарен. :)

Тествай монитора на друг компютър. Ако и там ти дава Out of range смени кабела. Ако и тогава ти го дава значи монитора е за боклука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Тествай монитора на друг компютър. Ако и там ти дава Out of range смени кабела. Ако и тогава ти го дава значи монитора е за боклука

Не е ли от това, че съм пипал по настройките и сега компютъра кара монитора да покаже резолюция, която не поддържа? Сигурно и някоя настройка не се е запазила, ОС може да се е омазала... Иначе, както написах- включвам го и boot screen-а си се вижда, надписа на ASRock (марката на дъното) и въртящите се в кръг бели точици. Проблема е когато тръгва да влиза в ОС/Windows 10.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, excuse-me-what-the-f написа:

Не е ли от това, че съм пипал по настройките и се опитва да подкара резолюция, която не поддържа? Сигурно и някоя настройка не се е запазила, ОС може да се е омазала... Иначе, както написах- включвам го и boot screen-а си се вижда, надписа на ASRock (марката на дъното) и въртящите се в круг бели точици. Проблема е когато тръгва да влиза в ОС/Windows 10.

Щом при Safemode ти дава Out of Range нещата не ми харесват. Тествай монитора на друга машина като за начало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Щом при Safemode ти дава Out of Range нещата не ми харесват. Тествай монитора на друга машина като за начало. 

Добре, най-рано утре следобед ще се случи, или почивните дни. Благодаря за бързите ви отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ОС е това? Щом излизат надписи на монитора, значи той работи. Дай повече информация за хардуера. Да не ти е умряла видеокартата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Safe mode with command prompt зарежда ли се? Ако се зареди, в черния прозорец напиши
mmc.exe devmgmt.msc
и натисни Enter. Намери Display adapter, разгърни, кликни с десен бутон по името на адаптера и избери Uninstall. Потвърди с ОК, без да слагаш отметка за изриване на файловете.
Като завършуи деинсталирането, рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, DarkEdge написа:

Safe mode with command prompt зарежда ли се? Ако се зареди, в черния прозорец напиши
mmc.exe devmgmt.msc
и натисни Enter. Намери Display adapter, разгърни, кликни с десен бутон по името на адаптера и избери Uninstall. Потвърди с ОК, без да слагаш отметка за изриване на файловете.
Като завършуи деинсталирането, рестартирай.

Направо мисля да ви покажа какво се случва като пусна машината.

https://streamable.com/zhg1i

В това състояние не мисля, че ми остава друго, освен да пробвам преинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам да правиш опит да натискаш F8, за да се покаже разширеното меню.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Не виждам да правиш опит да натискаш F8, за да се покаже разширеното меню.

https://imgur.com/yq9nd4i

https://imgur.com/LnRiaWv

https://imgur.com/n2dAb9O

https://imgur.com/BCGhzgQ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това е Windows 10 - при него F8  не е наличен по стандартния начин.

https://imgur.com/BCGhzgQ
По тази картинка на 1. опция стартира ли?>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ви, преинсталирах го и всичко е 6. Повече няма да правя глупавата грешка да пипам много неща (особено резолюции) наведнъж. Лека вечер на всички. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.